УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
Лента новостей

Бон вояж. Перехід Ракицького в Зеніт — перемога для всіх
...

Ярослав Ракицкий, fc-zenit.ru
Поїхав - ну і добре.

Ярослав Ракицький мав потрапити в Зеніт ще влітку — уже тоді доводилося чути про можливий трансфер. Щось там не склалося, і сезон він все ж таки почав у Шахтарі. Звісно, що в статусі основного — з четвірки центрбеків, які були у розпорядженні Паулу Фонсеки саме Ракицького можна було називати найстабільнішим з точки зору рівня гри та фізичних кондицій. 

Можливо, саме через це Ярослав і залишався: лідера, принаймні потенційного, окрім нього в захисті не залишалося. Іван Ордець прописався у лазареті, Давід Хочолава не вражав якістю футболу, а Микола Матвієнко лише натякав на своє наближення до основи. Тому пара Кривцов-Ракицький на папері була майже безальтернативною. 

Ярослав Ракицкий, Getty Images

Однак те, що рішення зберегти футболіста у клубі було помилковим, стало помітно досить швидко. На рівні української Прем’єр-ліги це, звісно, не помічалося, проте у Європі Шахтарю добряче надавали по вухах — не в останню чергу саме через проблеми у центрі захисту.

Після неузгодженості дій Хочолави та Ракицького Флоріан Гріллітш з Гоффенхайму відкривав рахунок у першому матчі групового етапу Ліги чемпіонів, Ліон у домашній зустрічі двічі відзначався в воротах Андрія П’ятова фактично з лінії воротарського майданчика, про 0:9 у двох зустрічах взагалі соромно згадувати. Через пошкодження Ракицький в останніх двох зустрічах не зіграв, але й без них цифри показові — 13 пропущених у 4 матчах.

І якщо помилкам партнерів Ярослава хоч іноді можна було знайти пояснення (Кривцов повертався після травми, Хочолава просто не тягнув за рівнем), то де був лідер захисту з величезним досвідом і чому його в деяких поєдинках возили наче молодого — питання. На яке є проста і логічна відповідь: мотивація, а точніше — її відсутність. 

Влітку Ракицькому виповниться 30, і хоча це й не вік для центрального захисника, але зрозуміло, що зараз час вже грає проти нього. І 10-12 мільйонів євро, зароблені на його продажу в Зеніт, — це непогана компенсація за футболіста, який хотів піти. Тим паче, коли зростає молодий вихованець, який за потенціалом виглядає навіть сильніше — Паулу Фонсека ще до офіційного продажу Ракицького вже почав на зборах награвати на його позиції Матвієнка.

Ярослав Ракицкий, Getty Images

Втримувати його й надалі Шахтарю не було сенсу ще й тому, що тема з позицією Ярослава наносила суттєву шкоду іміджу клуба — навіть попри те, що футболісту не дозволялося публічно цю позицію відстоювати (в цьому ж ні у кого немає сумніву?), кожен його жест чи рух прожовувався у ЗМІ, а особисті принципи не дозволяли Ракицькому ці спалахи цілком зрозумілого негативу гасити самостійно.

Цей трансфер: #зрада или #перемога?

Перемога
50
% (
642
)
Зрада
50
% (
636
)
642/636

Якщо бразильці свого часу не дозволили Шахтарю переїхати до Харкова, то Ракицький був одним з тих факторів, які не давали клубу швидко та якісно інтегруватися у Києві, де «чути Донбас» після втечі гаранта до Ростова не хотіли. 

З від’їздом у Зеніт Ярослав скинув ярмо з клубу і, зрозуміло, водночас допоміг собі — тепер перед матчами регулярного чемпіонату йому не доведеться чути такий неприємний для нього гімн. Заради цього він був готовий попрощатися навіть з міжнародною кар’єрою, адже тепер, після цього позування з синьою футболкою з написом «Россия», виклик від штабу Андрія Шевченка стає неможливим.

Ракицкий Зенит
Ярослав Ракицкий, fc-zenit.ru

Для самого Шевченка, до речі, звістка це може й не найбільш приємна (очевидно, що у «граючій» команді центрбек з такими ігровими характеристиками знадобився б), але з точки зору перспективи аж ніяк не критична. По-перше, зростає молодь — окрім Матвієнка вже заграли за основну збірну Віталія Миколенка, який також здатен зіграти як на фланзі, так і в центрі. По-друге, Шевченко може більше не ламати голову, якщо Ракицький, як це часто з ним бувало перед паузами на міжнародні матчі, отримає пошкодження. Таке пошкодження, яке дозволить йому зіграти в найближчому матчі Шахтаря.

Чи повинен тепер Андрій Шевченко викликати Ярослава Ракицького в збірну?

Так, адже він основний гравець
24
% (
410
)
Ні, нехай за Зеніт грає
76
% (
1266
)
410/1266

Але найголовніша перемога все ж в іншому. Мова про перемогу вболівальників — і Шахтаря, і збірної. Тепер не буде такого, коли руку до серця піднести важко йому, а соромно чомусь тобі.Добавить комментарий
Читайте также
18 февраля, 8:31
3745
14
18 февраля, 8:31
15 февраля, 11:47
946
2
15 февраля, 11:47
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?