Sportarena

Чого чекають від наступника Хацкевича?

Про найнагальніші проблеми нинішнього київського Динамо.

Чого чекають від наступника Хацкевича? - Чемпионат Украины

instagram.com/fc_dynamo_kyiv/

Ярослав Смілянський, Sport Arena

Він пішов, а проблеми лишилися. І кого б не призначили наступником Олександра Хацкевича – йому доведеться розбиратися з цими проблемами.

Що чекатиме на нового головного тренера Динамо, з якими викликами він зіткнеться в межах своїх повноважень? Розбираємося.

Динамо провалило «домашню роботу»

З різних причин, на зборах вилетіла низка основних футболістів. Деякі травми виявилися настільки відчутними, що напряму позначилися на лігочемпіонівському фіаско. Скажімо, в атаці величезна роль Циганкова – як в організації, так і в завершенні. У минулому сезоні 20 голів та 17 гольових передач. У новому сезоні (а зіграно не так мало – два єврокубкових матчі, три чемпіонату, пропущено суперкубок) поки що нуль і нуль. Так само пережили пошкодження та збій форми і Соль із Вербичем, які просто загрузли в травмах. Як наслідок, атака ослабилася – фактично, ми до цих пір не бачили її в оптимальному вигляді та, тим більше, в бойовій формі.

Фран Соль Динамо операция
Фран Соль, instagram/frank_sol9

Придбання гравців у напад виглядало пріоритетним рішенням. Натомість, вирішити питання по тому ж Жерсону вдалося аж у перших числах серпня. Лишалося критично мало часу, щоб не те, що його награти – а навіть розібратися, як його використовувати. І гравець, для якого позиція центрфорварда – не те щоб пріоритетна (у J-Лізі грав на вістрі менш як у половині матчів, не входить навіть у десятку найрезультативніших бомбардирів), підійшов основним варіантом до матчів із Шахтарем і Брюгге. Не зігравшись із партнерами, він явно випадав із гри, розсинхронився з командою.

Чимало футболістів ввійшли в сезон у далекій від оптимальної формі. Причому, говоримо навіть про тих, хто на зборах грав і забивав – і про лідерів у минулому чемпіонаті. Це все підтверджує припущення, що на зборах команда не допрацювала, а тому ввійшла у офіційні матчі з очевидними проблемами.

Селекція не передбачила всі проблеми і знову не зайшла

З одного боку, команда наповнена. Нема позицій, які відверто просідають. Нема безальтернативних футболістів. Кількісно все гаразд. Але інше питання – якісно. Початок нового сезону показав, що у Динамо є футболісти, яких замінити можна, але компенсувати – ні.

Кадири Динамо Киев
Абдул Кадірі Мохаммед, facebook.com/fcdynamoua

Жоден із новачків команди не став лідером – навіть ті, хто награвався на зборах. 23-річний Кадірі відпрацював літні спаринги, а в чемпіонаті один раз вийшов на заміну. Караваєв – гравець, що може закрити мінімум дві різні позиції, програє на профільному правому фланзі і Кенджорі, і навіть Циганкову, який ще не в кондиціях. Про Родрігеша ми говорили – хлопець із явними задатками, але над його введенням у динамівську тактику ще працювати й працювати. Як так вийшло, що новачок-легіонер став останньою надією попереду, це окреме питання. Але факт є факт.

Читайте також: Динамо с большой долей вероятности возглавит Михайличенко

Разом із тим, ми не побачили посилення окремих позицій. У Динамо перебір вінгерів (навіть страшно уявити конкуренцію, коли всі вони будуть одночасно здоровими та в бойовій формі), але недобір у середині поля. Про нового опорника, судячи з придбання Момо Кадірі, думали. Але оновити позицію не зважилися – як наслідок, матчі найвищої відповідальності показали, що у центрі півзахисту великі проблеми.

Задається питання: чи стала команда за літо сильнішою? Ні. Жоден із новачків поки що не довів свою незамінність. Жоден не посилив якісно свою позицію. А якщо врахувати наявних гравців, команда навіть ослабла – тому що ті, хто тягнув її в новому сезоні, з різних причин регресували цього літа.

Динамо не розвиває найбільш «породисту» молодь

Влітку на Мундіалі в Польщі чемпіонами світу U-20 стало п’ятеро динамівців – воротар Кучерук, захисник Попов, вінгер Цитаішвілі, атакувальний хав Булеца, форвард Супряга. Вгадайте, скільки з них – найактуальніших, найперспективніших гравців – введено в основний склад Динамо?

Нуль.

Навіть на тих позиціях, де були травмовані лідери. Навіть там, де грали найбільш закритиковані гравці.

Владислав Супряга Днепр-1
Владислав Супряга / СК Дніпро-1

Чи питання в неготовності гравців? Важко відповісти на це об’єктивно. Але є аргумент проти такої думки – Булеца та Супряга грають і забивають за СК Дніпро-1. При тій комплектації, яка є у Дмитра Михайленка, це досягнення. І підтвердження думки, що вони всі, як мінімум, заслуговували на шанс у Динамо. А що маємо ми? Пару виходів на заміну Цитаішвілі? Відсутність Попова – явного лідера збірної Петракова?

Скажіть, чи багато сильних європейських клубів – і не тільки «дитсадки», заточені на продаж своїх футболістів – так легковажили б таким цінним ресурсом?

Питання, питання…

З одного боку, Миколенко заграв на повну силу саме при Хацкевичі, при ньому ж дебютували не лише Попов із Цита, а також Булеца, Супряга, Ісаєнко. З іншого боку, чемпіонат України з його нинішньою змагальністю дозволяв вводити цих гравців сміливіше. Формула Лобановського – «вдало зіграв за дубль, то потрапляєш далі в заявку основи» – забута. І одна б справа – якби молодь об’єктивно була на три голови слабкіша за наявних гравців, але зараз ми ж бачимо результат…

У Динамо багато непростих особистих історій

Ще не так давно Шапаренко грав більше за декого із старших ровесників, а зараз він безнадійно в дублі. Що мало статися з талановитим гравцем, щоб потрапити до такої опали? Одна б справа – якби півзахист був зразковим і не залишав питань, інша – коли із обойми випадає 20-річний гравець, у якого 5 голів та 2 асисти в минулому чемпіонаті.

Шапаренко Динамо
Микола Шапаренко, fcdynamo.kiev.ua

Безперечно, там ситуація, яку знає зсередини команда. Але суть футболу в тому, щоб вболівальники не були відділеними від ключових подій рідної команди. Натомість, у Динамо мало що коментується публічно, мало що виноситься на суд громадськості. Нестача об’єктивної, точної інформації залишає «непомітну частину айсберга» – і за станом того ж Шапаренка ми можемо судити хіба що по молодіжній першості.

Назарій Русин, fcdynamo.kiev.ua

Ще один кейс – Русин. Травма Бесєдіна, травма Соля, травма Вербича – моментами «на господарстві» взагалі не лишалося основних центрфорвардів. Натомість, із придбанням гравця, який більше любить атакувати з глибини (Жерсона), Назарія відправили в оренду. Де він на куражі почав забивати.

Самбрано – окрема історія. Скільки б не говорили про його характер чи ставлення до роботи, він на контракті. Як і Пантич. Як і земляк Хацкевича Корзун, добре знайомий йому по спільній роботі в збірній Білорусі. Ці гравці підписані, отже, їх якось треба використовувати (особливо, тих, хто підписаний саме за Олександра Миколайовича).

Клуб не знає, як розпорядитися ветеранами та старожилами

У Динамо грає віце-чемпіон світу Пиварич. За минулий сезон він відбігав 4 повних матчі у чемпіонаті. Цього сезону провів 0 хвилин. Прогрес Миколенка – це дуже добре, але чому статусний і віковий легіонер або не проданий, або не задіяний на інших позиціях? Це як? Проблеми Йосипа – не перший день. Навесні не грав через травму. Початок минулого сезону теж був травмований.

Читайте також: Новий главком Динамо: Михайличенко? Вернидуб?? Луческу??? Шева?!!

Гармаш. Регулярні проблеми з ігровою дисципліною. Нестача швидкості. Величезні недоліки на грі в центрі поля – все це не компенсує навіть жорсткий, непоступливий ігровий характер.

Бойко. Обдарований воротар, який, тим не менш, не може позбутися певної типології помилок. Чи працюють з ним тренери воротарів? Чи є глибина складу, щоб проводити ротацію?

Кадар. Приходив, як лівий захисник. Виявився захисником центральним. При цьому помиляється значно частіше за молодих напарників. Попов поза складом тим часом.

Кадар Динамо
Томаш Кадар, facebook.com/fcdynamoua

А скільки у Динамо нерозкритих талантів? Декому по 24-25 років, а ми все ще вважаємо їх «молодими-перспективними».

Передовсім, новий головний тренер застане доволі неоднозначну кадрову ситуацію. «Авгієві конюшні». Чи вистачить йому особистого авторитету та характеру, щоб радикально це почистити? Чи він примириться з ситуацію і на манежі будуть все ті ж?

Новачку ще треба буде налагодити взаємини з усіма сторонами

Як і в кожному великому клубі, у Динамо є не тільки музей нагород, а й музей великих людей. Гендиректор Чохонелідзе. Спортдиректор Михайличенко. Один перший віце-президент і ще шестеро віце-президентів. Навіть на посадах звичайних співробітників, «заступників заступників», селекціонерів чи амбасадорів – заслужені майстри спорту, багаторазові чемпіони, збірники.

З усіма ними новому головному тренеру доведеться вибудувати правильні, продуктивні стосунки. Ми почули про відставку всіх членів тренерського штабу, але нічого не почули про менеджмент. Це означає, що новий наставник повинен буде співпрацювати з усе тими ж людьми – а досвід показує, що «чужих» у Динамо не чекають уже років десять.

У Динамо при всьому при цьому максимальні завдання

При проблемах зі складом, при невдалих зборах, при проваленому єврокубковому сезоні, при великій перевазі головного конкурента на внутрішній арені в останні роки – при всьому при цьому завдання у клубу залишаються максимальними. У чемпіонаті України чотири кола дещо нівелюють значення очних протистоянь з головним конкурентом – його можна обіграти двічі та навіть тричі, але не стати чемпіоном (і, відповідно, не вийти в групу Ліги чемпіонів напряму).

Динамо - Брюгге
Фото: www.instagram.com/fc_dynamo_kyiv

У єврокубках, як показує практика, нечемпіонський шлях занадто важкий для нинішнього Динамо. Хай індульгенцією за минулий сезон стала несподівана лігочемпіонівська звитяга Аякса, але ж по Брюгге ми побачили – це не супер-команда, у ній не 11 Ванакенів. І ми їй програли. І в третій сезон підряд наштовхнулися на шлагбаум у головному турнірі року.

Тож чого чекати від наступника Хацкевича? Яким буде його каденція? Які завдання поставить перед ним керівництво? Відповіді чекати день-півтора.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena