Чому чергова «зміна вектору» Зірки – фарс

Чому чергова «зміна вектору» Зірки – фарс
...

Андрій Сеньків – про вже другу за сезон неочікувану зміну головного тренера в кропивницькій Зірці.

Набридло. Коли український футбол майже знаходить своє «я», зарплати футболістів зменшуються, а низькоякісних і незрозумілих легіонерів/тренерів майже нема, хтось таки плюне в загальну миску. На перший погляд зіпсувати картину нереально – куди ж далі? Здається, прийшов час адекватних рішень й помірних поглядів, а гонка «грошовитих мішків» і феномен дурного менеджменту мусить зникнути. І хоча перше – на межі, та друге проросло занадто глибоко. Не так просто позбутися, не так легко забути…

Ти починаєш сезон з тренером, який побудував цю команду. З незрозумілих причин виганяєш його геть. Запрошуєш 29-річного нікому невідомого аргентинця, але й він тобі не підходить. «Зміни напрямків», «продовження європейського вектору», «італійська модель розвитку клубу»… Ви серйозно взагалі?

Клуб, який менше, аніж за півсезону, двічі змінює головних тренерів й прикривається «векторами» й «реструктуризаціями», нагадує цирк. Щоправда, там всі дії робляться з однією чітко сформульованою метою – насмішити, розвеселити, довести до екстазу. Яка мета керівників Зірки? Перша шістка? Виховання футболістів? Вихід на ринкову модель розвитку клубу? Ааааааа. Повторюсь: ви зараз серйозно? Фарс, трагікомедія, божевільня – виберіть потрібне слово, і точно не помилитеся.

Гаразд, в сторону емоції. Треба бодай спробувати оцінити те, що відбулося – виважено, тверезо й вдумливо. Іноді трапляються ситуації, коли клуб за короткий проміжок часу змінює кількох тренерів. Причини можуть бути різними – від поганих результатів до незмістовної гри, від непорозумінь між керівництвом до фінансових проблем. Якщо говорити про Зірку, то жоден із цих пунктів не підходить ані під звільнення Лавриненка, ані — Друді.

Сергей Лавриненко, dynamo.kiev.ua
Сергей Лавриненко, dynamo.kiev.ua

Звільнення обох – сюжети, створені за одним сценарієм. Чому попрощалися з Лавриненком, конкретно ніхто не пояснив. Чому вказали на двері Друді – також. Та першого по-доброму шкода, а другого – ні. Перший створив цю команду, вивів у вищу лігу й навіть не отримав можливості на належний шанс. Другий – просто не зіпсував вже створене.

Ніхто не збирається лізти в кишеню, голову й серце Максиму Березкіну – це його клуб, він фінансується його грошима. В один прекрасний момент президенту все набридне, й ніхто йому слова не скаже. Як і зараз: це – його справа. Шкода, але це правда. Єдине – треба хоча б постаратися зрозуміти його рішення, знайти причини, віднайти той вже славнозвісний «вектор».

Отож:

  • В команду приходить багатообіцяючий аргентинський тренер. «Під нього» підписують шістьох новачків, чотири з котрих – легіонери. Зірка починає перемагати, при цьому не змінюючи стилю гри, який був при Лавриненку. Той же контроль м’яча, швидкі фланги й проблеми в центральній зоні (Айтор їх не вирішив). Різниця з командою Лавриненка – почав приходити результат;
  • у клубі постійно заявляють про першу шістку. Сьогодні відставання від Чорноморця складає 8 очок. Відставання солідне, але цілком некатастрофічне з огляду на зміну тренерського штабу, прихід шістьох новачків й нерозуміння футболістами рішення президента. Вони любили Лавриненка – тепер їх чомусь тренують Друді з Догадайлом. Зрозуміти, звикнути й заспокоїтися, погодьтеся, важкувато;
  • Лавриненку не дали часу, але факт залишається фактом – тренер залишив команду в зоні вильоту, а Друді зумів звідти вибратися (правда, без дисциплінарних санкції стосовно Карпат і Дніпра позиції Зірки були б куди хиткішими). Провалів у грі також не було – команда виступала рівно й стабільно;
  • про фінансові проблеми Зірки не чутно. Про непорозуміння між тренерським штабом і керівництвом – також. Коли йшов Лавриненко, то публічно передав «естафетну паличку» Друді. Коли йшов Друді, то зробив таке ж з Монарьовим. Вже колишні тренери на якийсь час залишилася в клубі, давали поради наступникам й цивілізовано та без скандалів говорили «До побачення!». Це добре, але й водночас – дивно. Значить, розбіжностей не було, чи як? Зрозуміти, в чому ж причина – неможливо. Залишається лише будувати замки з гіпотез, припущень й здогадок.

Можна сказати точно, що єдиний, кому справді довіряє Максим Березкін – Віктор Догадайло. Він і спортивний директор, і тренер чи не всіх команд у клубі, і селекціонер. Догадайло знав про те, що Друді піде з Зірки раніше, аніж виконавчий директор клубу Андрій Перевозник. Ця інформація крутилася в Кропивницькому ще два тижні тому, але результат з’явився лише зараз.

Виктор Догадайло, footboom.com
Виктор Догадайло, footboom.com

Цікаво, чому Догадайло не став головним тренером? Тренувальним процесом першої команди з приходом Друді керував саме він, його слова в кадрових рішеннях, тактичних побудовах і трансферних питаннях було далеко не останнім. Саме він зробив із номінального центрбека Айтора опорного півзахисника, саме він був ініціатором запрошення «заплямованого» Ігоря Калініна, саме він і буде правою рукою Монарьова. Хоча це ще питання: хто кому допомагатиме насправді?

Тут знову виникає жорстке нерозуміння ситуації. Чому Догадайло не став головним тренером ще у серпні? Чому він не очолив команду тепер? Для чого призначати молодих і недосвідчених, залишаючи в затінку того, хто майже все вирішує? Ох, ще не перевелися в українському футболі «сірі кардинали» й закулісні ігри…

Це смішно й весело рівно до того моменту, поки команда не вийде на футбольне поле. В колективі можуть не сприйняти дані пертурбації. Якщо українські футболісти потроху звикають до такого (шкода), то легіонери – сумнівно (логічно). В них, як і в Монарьова, є час до зими, аби визначитися й дати результат. Або ж ні.

Тоді Зірка знову змінить вектор і поставить головним тренером «пішака», якого з тилу прикриватиме хтось солідніший, а той, відповідно, може покластися на «сильне плече» ще далі. Правда, незрозуміло, навіщо ж це гросмейстеру?
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
вчера, 10:20
3
1
вчера, 10:20
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?