Чому відхід Кварцяного – це і багато, і мало для Волині

Виталий Кварцяный, pfcstal.com
Юрій Конкевич з'ясовує, що не так із відставкою останнього з могікан українського тренерського цеху.

Кадрова пертурбація у Волині могла здивувати тих, хто ще стежить за українським футболом. Але у Луцьку відставка майжу 64-річного Віталія Кварцяного особливою сенсацією не стала. Про те, що легенда може відійти з клубу, говорили вже давно. В міру нових скандалів навколо його фігури і суцільних поразок збільшувалося незадоволення коучем. У травні тренер без зайвих пояснень пропав з локаторів спортивних ЗМІ і команду готував до трьох заключних матчів Володимир Дикий. У міжсезоння зазвичай велемовний Кварцяний не розкидався планами на майбутнє – йому просто було нічого сказати про це.

Згодом зі стану Волині ширилася інформація про те, що головний тренер готовий піти, бо втомився від невизначеності. Власне, так і сталося – Кварцяний вирішив відійти в бік. Офційно – аби дати дорогу свіжій тренерській крові. Крім 46-річного Ярослава Комзюка в штабі працюватимуть ще декілька тренерів, вік яких приблизно однаковий із ним. Неофіційно – Кварцяний справді втомився і вирішив перечекати смутні часи.

На останнє вказують й обставини, за яких ВВК передав скіпетр Комзюку . Команда щойно пройшла збір із головним тренером Кварцяним, а зазвичай наставників змінюють перед зборами, аби десь в Словенії, Туреччині чи принаймні Ужгороді обкатати команду з новим коучем. У Волин ж змінили тренера після повернення із Карпат.

fcvolyn.net

Чи поменшає Кварцяного в ефірі? Суто номінально – так. Принаймні після матчів не він приходитиме до журналістів. Але посад у Віталія Володимировича досить, щоб, по-перше, задовільнити власне «его» й мати вплив на футбол в рідному місті, а, по-друге, бути на видноті в Києві (він свіжоспечений член виконкому ФФУ).

Утім, не віриться в те, що Віталій Володимирович не буде абсолютно втручатися в роботу тренерської команди Ярослава Комзюка. Той отримує команду не в найкращому моральному стані. Його сформували виліт з УПЛ, борги, перспектива урізання бюджету, пригніченість суцільними поразками – в УПЛ, чемпіонатах U-21, U-19, контрольних матчах, втома від методів Кварцяного. Але за наявності відповідних особистих амбіцій, швидкій реструктуризації клубу (новий бюджет, кадрові  зміни на всіх щаблях, визначення адекватних цілей на сезон) лучанин і колишній гравець Хрестоносців здатний втримати команду з піке, в яке клуб впав у кінці премєрлігового сезону.

Сподіваємося, у Луцьку вистачить глузду відразу не заявляти у повернення в еліту, а перевести подих від всього, що відбувалося останніми сезонами.

fcvolyn.net

Цілком ймовірно, що Віталій Володимирович на посаді президента клубу зосередиться саме

на розвитку клуба. Прогалин в інфраструктурі Волині вистачає, хоча — а де їх немає? Погляньмо хоча б на декілька команд УПЛ. Кварцяний розуміє: треба швидше перелаштувати усю підготовку гравців на сучасні рейки, аби мати на виході якісніші кадри. Їх обкачуючи навіть у першій лізі, можна і треба продавати, бо потік грошей від Ігоря Палиці не бездонний і нарешті настав час змінювати модель функціонування клуба й в Луцьку.

Інша річ – реформувати клуб розумно, тільки розставити правильні кадри і не втручатися в тренерський процес.

Якщо усі нинішні пертурбації мають більш глибинні причини і Кварцяний просто втратив зв’язок із реальними власниками клубу, то будувати піщані замки мрія про реформи у клубі – це марнота суєт. У такому випадку можемо побачити дуже скорий відхід Віталія Володимировича і з посади президента клубу та призначення абсолютно нової людини. І в такому випадку слід пригадати тісні контакти ВВК із Вересом. Якщо у Юрія Вірта щось піде не так в УПЛ, сусіди цілком ймовірно можуть попросити до себе «авторитетного спеціаліста із досвідом».У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?