Дніпро: успішне виживання

...

Sport Arena прогнозує склад і гру Дніпра в стартових турах та анонсує команді Дмитра Михайленка успішну боротьбу за виживання.

Дніпро: успішне виживання

Роман Зозуля и Руслан Ротань, dp.vgorode.ua

Сьогодні почувши назву футбольного клубу Дніпро, ніхто не чекає позитиву: фінансовий колапс, відтік футболістів й тренерського штабу, байдужість керівництва, заборона на трансфери, відсторонення від єврокубків… Від позавчорашнього фіналіста Ліги Європи залишається лише емблема з корабликом на блакитному фоні.

І саме в той момент, коли всі ЗМІ дружно протрубили про зникнення Дніпра з футбольної карти України, Ігор Коломойський запевнив: «Все буде добре. Ще побачите нас у наступному сезоні». Слова президента, як ніколи, не розійшлися з реальністю. Але, як виглядатиме команда без можливості вчасно платити зарплату, підписувати новачків й грати в єврокубках? Єдиним варіантом у цій ситуації залишається зробити ставку на молодь, яка у минулому сезоні зайняла третє місце у чемпіонаті дублерів.

У міжсезонні Дніпро провів шість спарингів: два ще в Україні й чотири ­аж у Голландії (навіть Роман Зозуля здивувався, звідки в клубу гроші на закордонний вояж). До серйозних суперників підопічних Дмитра Михайленка можна зарахувати хіба що Іллічівець (1:0) та бельгійський Стандарт (0:1). Решта ­ команди не із когорти сильних: Нікополь із Другої ліги (3:1), аматорські Амстелвеєн (3:0) та Велювезом (10:0), а також молодіжка німецької Фортуни із Регіональної ліги Німеччини (2:1). Щоправда, якісь висновки й тенденції навіть на їхньому фоні прослідкувати можна.

Тож, спробуємо розібратися, яким постане перед нами новий і буквально юний Дніпро.

Голкіпер

На зборах Михайленко виділив однакову кількість часу одразу чотирьом кіперам (Ігорю Варцабі, Олексію Баштаненку, Денису Шеліхову, Данилові Кучеру). Ніхто з них ляпами не відзначився, але й мегасейвів не робив. Тому визначити найкращого на основі зборів вкрай важко. Зазвичай тренери роблять ставку на позиції №1 на досвідчених ­ тут погляд зразу ж падає на 27­-річного Шеліхова та 25-­річного Варцабу, які, щоправда, так і не проявили себе на найвищому рівні (у Шеліхова 12 матчів в УПЛ, у Варцаби ­ 2). Не варто забувати й про 19­річного Кучера, якому в минулому сезоні довірили по матчу в Кубку та чемпіонаті.

Прогноз у тому, що основним буде Денис Шеліхов. Михайленко все ж віддасть перевагу досвіду, однак не можна виключати змін по ходу сезону ­ Денис ніколи не відзначався стабільністю, а Варцаба та Кучер постійно дихатимуть йому в спину в очікуванні свого шансу.

Захист

Валерій Лучкевич, Олександр Сваток, Євген Чеберячко та Володимир Польовий. Тут все набагато передбачуваніше, оскільки сильно кидається в очі контраст у рівні між четвіркою основних й тими, хто може їх підмінити. Видно, що Лучкевич та Польовий (справа та зліва відповідно) відтепер діятимуть виключно в обороні, та, враховуючи їхній універсалізм та працелюбність, частенько підключатимуться в атаку.

Альтернатива -­ недосвідчені Дмитро Нагієв та Сергій Палюх, які минулий сезон провели у молодіжному складі.

Дует в центрі також не викликає сумнівів: Сватку вже пора доводити свою профпридатність в УПЛ, а Чеберячку ­- забувати про травми й ставати опорою у найвідповідальнішій зоні. На зборах їх чітко підміняли вчорашні дублери Олексій Ларін та Максим Лопирьонок, але говорити про них, як гравців основи, ще рано -­ досвіду наче кіт наплакав. Не слід забувати й про вже давно травмованого й забутого Віталія Мандзюка -­ в цьому сезоні він має всі шанси нарешті повернутися на поле.

Півзахист

У цій ланці Михайленко використовує найбільш популярну в світовому футболі схему з двома опорниками (один з яких орієнтується більше на атаку, інший -­ на захист), одним центрхавом атакуючого плану та двома крайками.

До відходу Романа Безуса ця конструкція виглядала наступним чином: Сергій Кравченко, Сергій Політило -­ Владислав Кочергін, Роман Безус, Андрій Близніченко. Але після того, як Роман поїхав у Сент-­Трюйден, тренерський штаб й далі ламає голову над тим, кому ж грати на позиції плеймейкера. Тут пробуються й молоді Юрій Вакулко та Єгор Назарина, й куди більш досвідченіші Сергій Назаренко та навіть Політило, який зазвичай діє глибше.

До слова, Назарина пробував себе на зимових зборах Дніпра, але тоді Маркевичу не підійшов, Єгор виділяється насамперед тонким пасом і відчуттям «потрібного моменту». Саме він на зборах провів найбільше часу на полі й запам’ятався, як можливий генератор ідей в наступальних діях команди. Конкуренцію йому можуть скласти як Вакулко, так і легендарний Назаренко, який в силу свого віку (36 років -­ це не жарти) проводити на полі весь матч чи його більшу частину банально не може.

На флангах все більш­-менш зрозуміло: справа ­- вже екс­-лідер дубля Кочергін, який вважався в тій команді одним із найбільш технічних, зліва ­ Близніченко, який вже не перший рік ходить у перспективних. Альтернатива ­- Максим Луньов та Олег Кожушко (хлопці також молоді й необстріляні). Пару опорників складуть досвідчені й не з чуток знайомі з УПЛ Кравченко та Політило, які частину минулого сезону у цій же зв’язці провели в Луцьку. На підміну є Олександр Васильєв (відомий вилученням у матчі з Чорноморцем) та Ігор Когут.

Напад

Тут наче питань нема ­- Роман Зозуля. Але біда в тому, що Роману ще відбувати тривалу дискваліфікацію за інцидент у весняному матчі з Зорею. До того ж, не можна виключати можливості переїзду Зозулі в інший клуб. Таким чином, залишаються «вічно молодий» Євген Бохашвілі та Денис Баланюк, який дебютував в УПЛ ще у сезоні 2014/15, а також Віталій Кірєєв, якого тільки-­но підпустили до основи.

Мабуть, Михайленко зробить ставку на настирного й швидкого Баланюка, який чимось навіть нагадує Зозулю. Бохашвілі ­- варіант для дещо іншої, більш силової й концентрованої на подачі моделі гри, однак він на чотири роки старший за свого 19­-річного конкурента й має досвід виступів у найвищому дивізіоні (зовсім трохи та Волинь й Дніпро, а також 15 матчів за Карпати (1 гол).

Висновок

Дніпро використовуватиме схему 4­-2-­3-­1. Орієнтовний основний склад у перших турах виглядатиме так: Шеліхов ­- Лучкевич, Сваток, Чеберячко, Польовий ­- Кравченко, Політило ­- Кочергін, Назарина (Назаренко/Вакулко), Близніченко ­- Баланюк (Бохашвілі).

Якщо у справах захисту власних воріт Михайленко може бути більш-­менш спокійним, то у нападі на чужі ­- аж ніяк. Здебільшого тут бігатимуть талановиті, але все ж вчорашні дублери. Одні (Бохашвілі, Близніченко) вже нюхали пороху вищої ліги, інші ­- ні граму. Допомагати всім цим юнакам буде Назаренко, його досвід у таких випадках на вагу золота.

Імена захисників навіть при такому скупому кадровому потенціалі виглядають солідно ­ -кожен з них точно не загубився би у практично всіх клубах (беремо за дужки Динамо та Шахтар) чемпіонату, але є проблема ­- при травмі чи дискваліфікації будь-­кого з квартету важко розраховувати на рівноцінну заміну. Лавка беззаперечно коротка.

Можна сказати, що Дніпро зробить серйозний акцент на флангову гру, де в обох ланках зібралися швидкі й технічні футболісти. Керувати всім ігровим процесом на полі доведеться вже не юнаку, але ще й не діду, Сергію Кравченку, який ще вчора був лідером міцненької Волині.

Не слід очікувати, що дніпровці активно гратимуть першим номером -­ таке рідко траплялося навіть у минулому сезоні. Надійний захист помножений на швидкість флангів й інтелект центрхавів ­- ось ключ до успіху від Дніпра. Ех, ще було би кому забивати…

У підсумку, маємо не такий вже й слабенький колектив як і з досвідченими гравцями, так і з молодими талантами. Боротьбу за виживання, яку вже анонсував Михайленко, ця команда повинна виграти без проблем. Інше питання, чи хоче бодай боротися керівництво?

P.S. Гравці Дніпра запевняють — хлопчиками для биття вони точно не будуть.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
25 февраля, 10:20
3
1
25 февраля, 10:20
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?