Sportarena

Дорослий футболіст та зріла людина. Віктор Циганков — теперішнє українського футболу

Лідер Динамо - герой рубрики «Надії спортивного року».

Дорослий футболіст та зріла людина. Віктор Циганков - теперішнє українського футболу - Чемпионат Украины

Віктор Циганков, fcdynamo.kiev.ua

16-річний тенісний феномен. Марта Костюк — перша героїня рубрики «Надії спортивного року»

Він не взявся нізвідки. Ще декілька років тому зовсім юний талант молодіжної команди Динамо звернув на себе увагу. Швидкий, технічний та розумний гравець, якого дуже легко було відзначити для себе за якихось десять хвилин на полі.

У перегляді молодих талантів завжди є й зворотна сторона медалі. Їх завжди дуже багато, особливо у Динамо, яке має величезну перевагу за своїм рівнем перед майже усіма іншими командами, а тому ледь не кожного року з’являється по 4-5 гравців. Рідко хто з них потім насправді виявляється настільки талановитим гравцем, як здавалося першого разу.

У можливостях Циганкова сумнівів ніколи не було. Це було помітно ще в школі чи в перший день, коли широкому загалу стало відомо про Циганкова в матчі Ліги чемпіонів з Наполі.

Проте частіше за все справа не лише в таланті, але у можливостях нормально пережити перехід з юнацького рівня до професійного, правильно ставитись до футболу. Більшість молодих талантів губиться саме в цей час, не зумівши пройти випробування вищим рівнем, грошима, славою та іншими темними атрибутами футболу.

У 2018 році Циганков, якому тільки в грудні виповнився 21 рік, показав себе вже не молодим талантом — він дорослий футболіст та зріла людина.

Віктор Циганков против ФК Львів, fcdynamo.kiev.ua

Влітку минулого року Андрій Ярмоленко нарешті залишив Динамо. Багаторічний лідер команди, зірка та футболіст, який довгий час тягнув Динамо за собою. Олександр Хацкевич навряд чи зрадів такій втраті вже через декілька місяців після початку роботи, проте він тоді не просто так сказав, що з Віктором Циганковим заміна Ярмоленкові не потрібна. І нехай за своїм рівнем у 20 років Циганков майже у всьому кращий за 20-річного Ярмоленка, але ж Андрій був лідером команди, він був модельним прикладом того, як важка праця та рішучість може допомогти вирости у сильного футболіста. Зрозуміло, що Циганков здатний замінити Ярмоленка у футбольному плані, але у всьому іншому?

Майже відразу після цього трансферу призначений спадкоємець короля отримав травму та не дуже багато грав до зимової паузи. У кількох іграх наприкінці року Циганков непогано виглядав, але цього було замало для точного визначення ситуації щодо нього.

Аж ось наступив 2018-й. Насправді для 20-річного Циганкова це був третій переломний рік в кар’єрі, знову важливий момент та можливість проявити себе. З першого матчу в Лізі Європи з АЕКом було помітно, що молодий принц готовий справитись з королівськими обов’язками.

Інший Циганков. Як у 20 років тягнути на собі Динамо

Якщо тоді восени Хацкевич більше словами надав йому відповідальності та вимог, то під час зимової паузи нагородив ще й обов’язками. Через травму Сергія Сидорчука саме Циганкова було призначено капітаном команди, через травми Жуніора Мораєса та Д’ємерсі Мбокані — лідером атак. Коли це в Динамо чи українському футболі взагалі на 20-річного гравця стільки навішували? Згадати того ж Ярмоленка у 20 років, згадати, скільки часу пройшло перш ніж він досяг просвітлення, відчув себе футболістом, лідером команди, зіркою. Для цього потрібно не тільки вміти грати у футбол, але ще й бути особистістю. Вийшло так, що Циганков не тільки кращий футболіст за 20-річного Ярмоленка, але ще й більш емоційно та інтелектуально сформований.

Він з першої ж гри прийняв відповідальність на себе, почав допомагати команді. Призначити лідером неможливо, але до цього можна підштовхнути. У ситуації з Циганковим так і вийшло. Він тільки не втратив голови від свого нового статусу, але й з відповідальністю його прийняв. На початку весни він забивав в шести поспіль іграх УПЛ, відзначався голами та результативними пасами в Лізі Європи. Сильнішого та важливішого гравця у складі Динамо з того часу не було.

Віктор Циганков проти Шахтаря, fcdynamo.kiev.ua

2018-й став роком, коли Циганков по-справжньому розкрився у якості сильного гравця та лідера. Найцікавішими були моменти протягом матчу, коли Сидорчук виходив на заміну, а Циганков передавав йому капітанську пов’язку. Це виглядало якоюсь даниною поваги більш досвідченому футболісту, адже й без цього всі добре розуміють, що від цієї формальності нічого не залежить. Зрозуміло, хто залишався найголовнішим гравцем на полі у складі команди.

Без зривів та періодів невдач провести рік все ще молодому гравцеві не вдалось. Але й запобігти цьому було неможливо — це також один з моментів розвитку та періодів виховання. Зрештою, нічого не змінилось: Циганков й досі найкращий та найважливіший гравець Динамо.

Не варто недооцінювати й іншу його місію в клубі. Циганков відкрив очі на те, що в команді є молодь. Це стосується не лише Динамо, але й будь-якої команди у світі. Варто лише комусь показати приклад, й ситуація зміниться. До Циганкова молоді в команді не довіряли, до Циганкова сама молодь не бачила шансів пробитись до основи. Так, змінились дещо обставини, проте Динамо все одно може купувати гравців за пристойні гроші, шукати кадарів, кенджьор та вербічів, проте за вдалим прикладом Циганкова в команді з’являється молодь: Бєсєдін, Шепелєв, Шапаренко, Бурда, Миколенко. Ще не так давно залученням молоді вважалось повернення Рибалки чи Буяльського з оренди, а зараз все по-іншому. Й самі ці гравці тягнуться за Циганковим, якого вони вважають своїм лідером за грою, ментальністю та вагою для команди.

Якщо в плані Динамо рік для Циганкова був проривом, то на загальнонаціональному рівні це якраз демонстрація величезної перспективи. Найкращі українські футболісти останніх років — його прямі конкуренти: той же Ярмоленко та Коноплянка, ще й натуралізовано було Марлоса. Проте вже зараз від Андрія Шевченка можна було б вимагати більше шансів для Циганкова. Він — майбутнє українського футболу. А, навіть не так, — він теперішнє українського футболу.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena