УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Федорчук: «Про мене вже почали забувати, тому вирішив почати все з нуля»

...
Федорчук: «Про мене вже почали забувати, тому вирішив почати все з нуля»
Валерий Федорчук (слева), veres.club

Один з лідерів Вересу Валерій Федорчук розповів Sport Arena про свою нинішню гру в команді Юрія Вірта, а також загадав важкі моменти попереднього етапу кар’єри в Динамо.

У лічених матчах цього сезону Верес програв центр поля своєму супернику. Пара опорників з Валерія Федорчука та Романа Карасюка на рівних протистояла і Фреду з Тарасом Степаненко, і Сергію Сидорчуку з Віталієм Буяльським. Саме у рівненському клубі Федорчук знайшов себе після не надто вдалого відрядження в Динамо.

Sport Arena запитала в одного з лідерів Вереса, як він опинився в Рівному після тяжкого періоду в Динамо, що не вийшло в Києві і як Валерій змінюється вже в команді Юрія Вірта.

«Є конкретика, а є просто чесання язиком. Заднім числом можна записати себе хоч в Реал чи Барселону»

— Валерію, ти приєднався до Вереса вже під час чемпіонату. Не було побоювання, що не знайдеш команду після Динамо?

— Ні, такого не було – до таких речей ставлюся спокійно. Знав, на що йду, коли розривав контракт із киянами. Усе літо тренувався, до слова, з дублем Динамо, за що керівництву киян й тепер вдячний. Фактично я прийшов у Верес повністю фізично готовим.

— Коли вирішив остаточно, що варто піти із Динамо?

— Після останнього матчу чемпіонату. Звернувся до керівництва Динамо, там пішли назустріч, хоча ще мав два роки контракту з клубом. Розумієте, я втомився сидіти на лаві.

— В Динамо практики справді не мав. Чому?

— Не скажу, що основна причина – це травма, яку отримав в розпал сезону. В Реброва всі гравці були в обоймі, нам про це постійно тренер казав. Як для новачка Динамо, то я багато виходив спочатку. Потім травма, частину зимових зборів я пропустив, далі наздогнав команду, виходив навесні на заміни. Але сам помічав, що мало граю, мало присутній в Динамо. Не скажу, що програв конкуренцію, але так складалася на той момент ситуація. Я ж прагнув більшого.

— Якби не Верес, де міг опинитися влітку?

— Було багато розмов. Є конкретика, є пропозиція, а є просто чесання язиком. Я не хочу бути подібним на таких людей і заявляти, хто там мене хотів бачити. Заднім числом можна будь-куди себе записати – хоч в Реал чи Барселону. Є футбольне поле – виходь, грай, і тебе оцінять. Я нині у Вересі, отже, конкретна пропозиція була від цього клубу.

Валерий Федорчук, fcdynamo.kiev.ua

— У Вересі, на відміну від решти своїх минулих команд, маєш довіру тренера…

— Не скажу, що й в інших командах її не мав. Оренда в Дніпрі означала передусім те, що була сильна конкуренція в центрі поля – тоді грали Джаба Канкава, Руслан Ротань… А я не той футболіст, який збирався просто сидіти на лаві запасних. Вважаю, що Дніпру також багато користі приніс. В інших клубах грав по 90 хвилин.

А стосовно Вереса, то вдячний цьому клубу. Півтора роки перед цим через травму не так часто грав, як би цього хотів. І про мене вже почали трохи забувати. У Вересі ж вирішив, що маю почати все спочатку. На той момент був такий варіант. Пройду цей етап, відновлю кондиції, отримаю ігрову практику, впевненість у силах, то всі збагнуть, що рано мене ще списувати.

— Як вважаєш, Верес умисно складав влітку команду із гравців, які або народилися, або грали у клубах із заходу України?

— Є керівники, які набирали команду, мали свій погляд на це. Але схоже, що випадково футболістів не запрошували. Хтозна, може й справді брали тих, хто територіально від Рівного недалеко. Це допомогло зігратися  і показати кращий результат, ніж від нас очікували.

«Після 6:1 з Карпатами самі були трохи ошелешені. Особливо після п’ятого голу здалося, що дуже легко в деяких моментах все вдавалося»

— Як налагоджено ваш побут у Винниках, де зараз базується команда?

— Всім би в УПЛ такі: стадіон, міні-база, готель, живемо у Львові, привезли сюди сім’ї. Загалом традиційна картинка.

— Верес часто критикують, що це швидше львівський клуб, ніж рівненський. Тиснуть такі зауваження?

— Це ваша робота – моніторити інформацію, хто що сказав. Люди різні і думки різні. Моя робота – виконувати чесно контракт з клубом. А результати показують, що з Вересом треба рахуватися.

— Верес усі хвалять за вболівальників. Очікував на таку підтримку, граючи не  рідному для клубу місті?

— Я народився за 40 км від Рівного (Нетішин, Хмельницька область. – прим. Ю.К.). Там не тільки великого, але й малого футболу не було довгий час. Людям не було на що ходити, крім мотоболу і спідвею. Але ж футбол цікавіший, чи не так? Народ скучив за ним, тому багато приїздить нас підтримувати у Львові. Керівники наші навіть спеціальні потяги запустили. Шкода, що в Рівному нема поки стадіону свого. Думаю, що Верес зараз був би першим стосовно відвідуваності.

— 6:1 проти Карпат у тому ж Львові гучно святкували?

— Пострибали в роздягальні непогано. Якщо без жартів, то ми самі трохи були ошелешені. Налаштовувалися на бій справжній, не могли подумати, що такий рахунок буде. Особливо після п’ятого голу здалося, що дуже легко в деяких моментах все вдавалося. Двоякі відчуття були, але ми заслужили всі шість голів, всі вони були «робочі».

— Не думаєш, що Шахтар, Динамо і Зоря свого часу трішки недооцінили Верес?

— У грі це не відчувалося. Я грав за Динамо і Дніпро проти слабших за класом команд і знаю, що коли виходиш у таких матчах, то налаштовуватися треба ще краще. Всі ж хочуть у гранда очки забрати. Якщо й була якась недооцінка в них, то це їхні проблеми. У Вереса свої задачі.

— Верес для Юрія Вірта – це тренерський дебют. Ти встиг попрацювати із багатьма тренерами. Чим встиг здивувати Юрій Миколайович?

— Він – молодий тренер, а я – футболіст. Просто оцінюйте наставника не по віку, а за результатами.

«Раніше було більше жовтих карток. Напевне, досвід прибуває з роками»

Ви дуже високо злетіли наразі. Всі очікують, що от дуже скоро все повернеться, як було, – традиційні лідери будуть у верхній частині таблиці, а новачки стануть на своє місце. Як вважаєш, хто дихатиме Вересу в потилицю в другому колі?

— Зараз такий чемпіонат, що виділю тільки Динамо і Шахтар, які на голову вищі від всіх. А інші команди можуть вийти в шістку – не більше, не менше. Кожна гра може тебе підняти чи опустити на кілька позицій. Конкуренти – всі. Нинішнє місце Вересу – це тільки півдороги. Найсерйозніші матчі почнуться в другому колі.

— Майбутньою проблемою Вереса називають закоротку лаву запасних. Погоджуєшся?

— Є таке. Лава запасних, звісно є, але в принципі можна ще додати людей на підміну. Це питання до керівництва, хоча впевнений, що ближче до зими можна буде очікувати інформацію. Інша річ, що треба чекати і молодь, аби вона швидше набиралася досвіду. Щоб виходячи на заміну, могла допомогти або ж не зіпсувати гру. Я також був в таких ситуаціях: сидів на заміні і знав, що коли треба вийти, то мушу краще відіграти, ніж той, кого замінив.

Валерий Федорчук, twitter.com/dynamokyiv

— Впораєшся, якщо треба буде підмінити когось у захисті?

— Чому б ні? Ви ж знаєте, що можу на кількох позиціях зіграти. Звісно, найчастіше в опорній зоні граю. У Юрія Максимова був лівим, центральним та правим захисником, а потім – опорником. В Динамо Ребров ставив інсайдом, хоча я футболіст більш руйнівного плану. Головне, щоб інтелект дозволяв універсалізацію. Фізично легше всього бігати, а от коли ще думаєш на полі, то втомлюєшся ще більше.

— У тебе тільки два попередження у семи матчах. Для опорного півзахисника, здається, це зовсім небагато… 

— Раніше більше було, чи не так? Напевне, досвід прибуває з роками. Повторюся, але фізично я прийшов непогано готовим. В дублі Динамо тренувався з Юрієм Морозом – ми там добре побігали і підготувалися.

— Кривбас Максимова став школою футбольного життя?

— В кожному клубі були свої гарні етапи. В Кривбасі були моменти, коли майже вилітали, але залишилися. Йшли в зоні єврокубків, а це ж був ще «той» чемпіонат – більш конкурентноздатний, з легіонерами сильними і вболівальниками на трибунах. Було й таке, що без грошей грали. Реально пройшли школу життя, тим більше, я ще геть молодим був.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Читайте также
19 октября, 7:31
17896
19 октября, 7:31
16 октября, 16:48
1913
5
16 октября, 16:48
15 октября, 11:34
5181
11
15 октября, 11:34
11 октября, 10:01
879
11 октября, 10:01
Сейчас обсуждают
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?