Фінт для ФФУ. Як Карпати знову можуть обійти трансферний бан

vk.com/fckarpaty
Карпати, хоч і покарані КДК ФФУ зняттям трьох очок та сповіщені про трансферний бан за невиплату боргу Володимиру Гудимі, але продовжують гнути свою лінію. Sport Arena знаходить шляхи, за допомогою яких львівський клуб і далі ігноруватиме Гудиму та уникатиме трансферних покарань за це.

Увесь минулий рік КДК (читай – ФФУ) фактично стояла осторонь справи «Карпати проти Гудими», яка стала найдовше граючим «баяном» спадщини ери неадекватних зарплат і мутних справ розквіту олігархічного футболу. Функціонери спостерігали за новими й новими поворотам в боротьбі Карпат і Гудими, чекаючи рішення спортивного арбітражу. В Лозанні ж клуб вимагав від ФФУ повторно розглянути справу Гудими, враховуючи отримане на початку року рішення суду загальної юрисдикції, яке не визнавало астрономічний за нинішніми мірками борг перед Гудимою.

Але щойно наприкінці 2017 року Карпати програли в Лозанні, КДК ФФУ довелося ухвалювати рішення, які вдарили по Левах. По-перше, це дуже ймовірний трансферний бан, про який ФФУ не раз попереджувала Карпати, і по-друге, зняття очок.

«Трансферний бан? У мене проблема лежить не в цій площині, а в тому, як підібрати гравців… Чекаємо, коли трансферне вікно в Європі зачинятиметься. У нас же вікно зачиняється на початку березня. Тож можу запевнити, що до цього часу у команді будуть якісні підсилення. Я завжди позитивно налаштований».

Вам не здалося і не почулося – віце-президент Карпат, а фактично нині керівник клубу Олег Смалійчук впевнено констатує: «Селекційний відділ Карпат працює, а сам клуб не зважає за рішення Контрольно-дисциплінарного органу федерації, у чемпіонаті якої виступає».

І Олег Петрович знає, про що говорить – продовження кадрового посилення Карпат в штатному режимі, без всіляких перепон цілком ймовірне. Причому ще до вильоту команди на збір до Туреччини, який заплановано на 24 січня. Леви ще торік винайшли алгоритм обходження рішень КДК, випробували його влітку 2017-го, коли підписали епічну кількість новачків, і знову натиснули кнопку «Пуск» у січні 2018-го.

Юрист Володимира Гудими Андрій Руденко не дарма побоювався повторного звернення Карпат до державного суду. Чому? 15 січня в «улюбленому» Франківському районному суді Львова зареєстровано чергову позовну заяву Карпат проти ФФУ та Гудими. Вимога – визнати незаконним і скасувати рішення Палати вирішення спорів від 2014 року, яке зобов’язує Левів сплатити 74 тисячі доларів заборгованої зарплати футболісту.

Владимир Гудыма, ua-football.com

Якщо облишити суть суперечки між клубом і футболістом, а зосередитися на формальній стороні справи, то 15 січня Карпати продовжили практику звернення в цивільні суди у футбольних суперечках і вчинили ті самі дії, за які з них зняли у грудні три турнірні очка.

Торік Карпати декілька разів оскаржували рішення Палати спорів в загальних судах, і коли КДК зобов’язав їх забрати позов, то виконали цей припис юридично блискуче – попросили суд залишити позов без розгляду. Цим самим ФК залишив можливість поновити справу в будь-який зручний час (що й сталося у січні). Утім, такий кульбіт коштував команді трьох очок, які КДК зняв під тиском представників Гудими. Найімовірніше, це рішення і оскаржене клубом зараз, адже в турнірній таблиці у Левів зараз ті ж 15 зароблених футболістами команди очок.

У грудні 2016 року Карпати також вже (по факту) мали заборону реєструвати нових гравців, але, подавши на ФФУ та Гудими позов до державного суду, за допомогою ухвали забезпечення позову зупинили дію трансферного бану. Така опція (ухвала забезпечення позову) забороняє ФФУ (чи будь-кому) вчиняти будь-які дії стосовно Карпат, доки триває судова суперечка в даній справі. Тому й січневий позов відкриває Карпатам цю можливість – вберегти себе від будь-яких санкцій в справі Гудими, поки Франківський суд розглядає позов.

Тим більше що у ФФУ та УПЛ мусять бути лояльними до клубу – в країні нині небагато відносно стійких клубів, які хочуть і мають можливість відправляти на зимові збори за кордон не тільки основу, але й дубль та юніорів; клубів із атестованими стадіонами, дитячими академіями (хоч і з власником, який фактично ховається від правосуддя за кордоном).

Таким чином, увесь клубок справи «Карпати vs Гудима» епічно переїхав у 2018 рік.

Дислокація сторін на даний момент така: є рішення Палати з вирішення спорів ФФУ 2014 року, оскаржене Карпатами в державному суді, є заборона реєструвати гравців від 2016 року, штучно зупинена цивільним позовом, є рішення Спортивного арбітражного суду Лозани, яке виправдовує ФФУ у небажанні переглядати справу за новими обставинами.

Щоправда, з’явилася й нова гілка війни: представник Гудими поскаржився до дисциплінарного комітету ФІФА на те, що Карпати не виконують рішення Лозанни в частині сплати 4000 швейцарських франків судових витрат. Причому скарга стосується й КДК ФФУ, який нічого не робить, аби львівський клуб виконав рішення CAS. Відтак стосовно Карпат можливі нові санкції, адже сплатити ці 4 тисячі фактично означає для Карпат визнати (може й частково, але все ж) поразку у війні із Гудимою.

Але саме неймовірне (воно ж саме абсурдне), що цей механізм звернень Карпатами до державного суду може стати циклічним, або ж навіть замкнуто-циклічним. По суті, клуб перед кожним трансферним вікном може подавати в суд на Гудиму (навіть з різних причин, аби не повторюватися), щоб на час трансферного періоду за допомогою ухвали забезпечення позову блокувати трансферний бан від ФФУ. Так вже сталося раз, так, дуже ймовірно, станеться і вдруге. І поки не видно перепон, які завадять Карпатам виставляти такий «щит» від покарань.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
 • Алекс 27 мая 2018, 22:00
  Не согласен с автором :) 1. Травма Салаха. Она позволила Реалу вернуться к своей модели игры. А именно, реальной позиции Марсело. 2. Финалы это всегда высокая доля случайности. Кариус кидает мяч в ногу Бензема. Глупо? Смешно? Да. И не имеет никакого отношения к тактике. 3. В футболе много "неуправляемых" эпизодов, после выноса, неточного паса, элементарного подскока мяча. Эти аспекты тренируются, но не в этих двух командах. 4. Реал Мадрид и Ливе
  К записи: «Тактика — для плохих игроков». Тренерские идеи переоценены
  0 Ответить
 • Володимир 27 мая 2018, 21:51
  Верес в 90 роки обігрував і Динамо і Шахтар , поки Суркіси і Ахметов не "заробили" грошей більше ніж Коротков який володів Вересом .Коли в нього гроші скінчилися , скінчився і Верес
  К записи: Полтава и Десна вышли в УПЛ
  0 Ответить
 • Yaroslav 27 мая 2018, 21:34
  Футбольними клубами керують недурні люди. І вони розуміють, що кожен сезон, а надто у елітній лізі тягне за собою більші фінансові витрати. Десна уже кілька років покращує власну інфраструктуру і, я вважаю, зможе своєю участю в УПЛ приманити більше спонсорів. Так само і Полтава. А щодо "прірви", то всім новачкам ліги однозначно не вдасться залишитися і хтось із трьох має таки повернутися назад.
  К записи: Полтава и Десна вышли в УПЛ
  0 Ответить
 • bgdn 27 мая 2018, 21:11
  Всё таки не мне одному приходили эти мысли в голову)... Как минимум, эти рассуждения достойны того, чтобы их высказать...я думаю,что мы все обрадуемся какому-нибудь Опровержителю сего...(и АПЛ таки иногда выигрывает Лестер))...но, кажется,дела насегодня обстоят именно так,как описано в статье.... спасибо Автору.
  К записи: «Тактика — для плохих игроков». Тренерские идеи переоценены
  +1 Ответить
 • Володимир 27 мая 2018, 21:10
  Якщо будуть гроші на гравців то будуть грати , якщо ні то їх чекає доля Вереса.Судячи з економічного потенціалу Полтави та Чернігова їх чекає прірва!!!!
  К записи: Полтава и Десна вышли в УПЛ
  +1 Ответить
 • Andrij 27 мая 2018, 20:43
  Vse varianti horozhie no Lunin ne srasu stanet osnovnim vrataryom. Libo v arendu na seson libo borotsa za osnovnoe mesto v sostave,
  К записи: Заря провела переговоры с двумя английскими клубами о переходе Лунина
  +1 Ответить
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?