Sportarena

Франческо Баранка: Під підозру потрапили деякі матчі Ліги Європи за участі українських легіонерів

Голова Комітету з етики та чесної гри прокоментував для Sport Arena кейс Кременя.

Франческо Баранка: Під підозру потрапили деякі матчі Ліги Європи за участі українських легіонерів - Чемпионат Украины

Глава Комитета по этике и честной игры Франческо Баранка, google.com

Після тривалої перерви знову чуємо про матч-фіксинг в Україні. Відразу чотири матчі кременчуцького Кременя – під підозрою (два офіційних, два – контрольних). На прохання нашого сайту Голова Комітету з етики та чесної гри Франческо Баранка  прокоментував ситуацію та розповів, над якими справами вони працюють зараз.

– Скажіть, будь ласка, то яка ситуація наразі відносно справи Кременя?

– Ми зафіксували дивний рух грошей щодо кількох матчів за участі ФК Кремінь (Кременчук). Також ми отримали щодо цього рапорт від УЄФА. Під підозрою два офіційних матчі – один матч у чемпіонаті, один – у кубку. В УАФ ми вже відкрили провадження щодо Кременя, і ми додамо до цих тез нові кейси і сподіваємося завершити цю справу дуже скоро.

– Які саме суми ставилися на ці матчі?

– Як ви знаєте, все відстежити дуже важко, але та інформація, яка є, показує, що на ці ігри ставилися нереалістичні, незвичні й дуже великі суми. Причому, ставки мінялися по ходу гри, що, скажімо так, синхронізувалося з тим, що відбувалося. Це дає підстави припустити, що підсумками матчів маніпулювали.

– Якою була реакція клубу та поліції? Чи будуть вони проводити власне розслідування?

– Поки що рано говорити – ми ще тільки починаємо розслідування. Але наявний рух грошей змушує нас звернути велику увагу на ці матчі. Неможливо поставити на матч із фіксованим результатом і думати, що ми цього не помітимо.

– Що скажете загалом про початок нового сезону? Які ще клуби й підозрілі матчі у вас на радарі?

– Ми постійно контролюємо ситуацію, тому старт нового сезону для нас – це не є початок роботи, а продовження тієї роботи, яка ведеться постійно. Моніторинг руху коштів на тоталізаторі дає багато інформації. І всі, хто думає брати участь в нечесних іграх, мають розуміти, що за ними стежать і аномальні ставки не пройдуть непоміченими. Зрозуміло, це великий обсяг робіт – вищий дивізіон, нижчі ліги, молодіжні змагання. Але це потрібна робота, в якій ми заручилися підтримкою організаторів турнірів – УАФ, Favbet Ліги та ПФЛ.

– Загалом, яка динаміка ситуації з матч-фіксингом в Україні?

– Ми отримали вже певні позитивні результати. Поволі ситуація стає кращою, хоча й зберігаються аномальні ставки, які ми тепер краще можемо зрозуміти й зафіксувати. Ви знаєте про тих дискваліфікованих осіб, про всі заходи, які вжито щодо матчів з фіксованим результатом. Завдяки тому, що футбол тепер вивчають з різних сторін, ведуться розслідування, ми отримуємо більше інформації й можемо приймати вже певні рішення.

Я хочу, щоб розуміли – світ футболу дуже широкий, ставок ставиться багато, і ведеться велика робота, щоб ловити ці ниточки по всьому світу. Так, із останніх справ, уже цього року ми зафіксували підозрілі ставки на матчі Ліги Європи – не за участі українських команд, але в деяких матчах за участі українських футбольних легіонерів.

І цей процес пошуку – він безперервний. Ми постійно вивчаємо ринок ставок, шукаємо підозрілі ознаки й на підставі руху коштів знаходимо матчі, які потребують розслідування. Ця робота ведеться у різних турнірах у Європі та світі, але в Україні наш підхід відрізняється від інших країн, тому що ми перевіряємо всі змагання і не заперечуємо існування проблеми. Так, ситуація покращується, але ми будемо щасливі лише тоді, коли вирішимо її я повністю.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena