Франческо Баранка: Під підозру потрапили деякі матчі Ліги Європи за участі українських легіонерів

...

Голова Комітету з етики та чесної гри прокоментував для Sport Arena кейс Кременя.

Франческо Баранка: Під підозру потрапили деякі матчі Ліги Європи за участі українських легіонерів

Глава Комитета по этике и честной игры Франческо Баранка, google.com

Після тривалої перерви знову чуємо про матч-фіксинг в Україні. Відразу чотири матчі кременчуцького Кременя – під підозрою (два офіційних, два – контрольних). На прохання нашого сайту Голова Комітету з етики та чесної гри Франческо Баранка  прокоментував ситуацію та розповів, над якими справами вони працюють зараз.

– Скажіть, будь ласка, то яка ситуація наразі відносно справи Кременя?

– Ми зафіксували дивний рух грошей щодо кількох матчів за участі ФК Кремінь (Кременчук). Також ми отримали щодо цього рапорт від УЄФА. Під підозрою два офіційних матчі – один матч у чемпіонаті, один – у кубку. В УАФ ми вже відкрили провадження щодо Кременя, і ми додамо до цих тез нові кейси і сподіваємося завершити цю справу дуже скоро.

– Які саме суми ставилися на ці матчі?

– Як ви знаєте, все відстежити дуже важко, але та інформація, яка є, показує, що на ці ігри ставилися нереалістичні, незвичні й дуже великі суми. Причому, ставки мінялися по ходу гри, що, скажімо так, синхронізувалося з тим, що відбувалося. Це дає підстави припустити, що підсумками матчів маніпулювали.

– Якою була реакція клубу та поліції? Чи будуть вони проводити власне розслідування?

– Поки що рано говорити – ми ще тільки починаємо розслідування. Але наявний рух грошей змушує нас звернути велику увагу на ці матчі. Неможливо поставити на матч із фіксованим результатом і думати, що ми цього не помітимо.

– Що скажете загалом про початок нового сезону? Які ще клуби й підозрілі матчі у вас на радарі?

– Ми постійно контролюємо ситуацію, тому старт нового сезону для нас – це не є початок роботи, а продовження тієї роботи, яка ведеться постійно. Моніторинг руху коштів на тоталізаторі дає багато інформації. І всі, хто думає брати участь в нечесних іграх, мають розуміти, що за ними стежать і аномальні ставки не пройдуть непоміченими. Зрозуміло, це великий обсяг робіт – вищий дивізіон, нижчі ліги, молодіжні змагання. Але це потрібна робота, в якій ми заручилися підтримкою організаторів турнірів – УАФ, Favbet Ліги та ПФЛ.

– Загалом, яка динаміка ситуації з матч-фіксингом в Україні?

– Ми отримали вже певні позитивні результати. Поволі ситуація стає кращою, хоча й зберігаються аномальні ставки, які ми тепер краще можемо зрозуміти й зафіксувати. Ви знаєте про тих дискваліфікованих осіб, про всі заходи, які вжито щодо матчів з фіксованим результатом. Завдяки тому, що футбол тепер вивчають з різних сторін, ведуться розслідування, ми отримуємо більше інформації й можемо приймати вже певні рішення.

Я хочу, щоб розуміли – світ футболу дуже широкий, ставок ставиться багато, і ведеться велика робота, щоб ловити ці ниточки по всьому світу. Так, із останніх справ, уже цього року ми зафіксували підозрілі ставки на матчі Ліги Європи – не за участі українських команд, але в деяких матчах за участі українських футбольних легіонерів.

І цей процес пошуку – він безперервний. Ми постійно вивчаємо ринок ставок, шукаємо підозрілі ознаки й на підставі руху коштів знаходимо матчі, які потребують розслідування. Ця робота ведеться у різних турнірах у Європі та світі, але в Україні наш підхід відрізняється від інших країн, тому що ми перевіряємо всі змагання і не заперечуємо існування проблеми. Так, ситуація покращується, але ми будемо щасливі лише тоді, коли вирішимо її я повністю.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
25 февраля, 10:20
4
1
25 февраля, 10:20
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?