Хто такий Маркіньйос Сіпріано та навіщо він Шахтарю

@marcoscipriiano
Можливо, найбільший талант серед усіх нових бразильців Шахтаря.

Примітка: текст був вперше опублікований 5-го травня.

Коротка довідка

Сіпріано — ще зовсім молодий гравець (в березні йому виповнилося 19 років), у якого майже немає досвіду виступів на дорослому рівні. Втім, він вже добре відомий у себе на батьківщині. Попри те, що у його активі лише лічені хвилини у першій команді Сан-Паулу, про Маркіньйоса говорять немало.

Ще у 2015 році Сан-Паулу віддавав Деспортиво Бразіл мільйон реалів (приблизно 250 тисяч доларів за тодішнім курсом) за 70% економічних прав за юного гравця. Віддавав не просто так — талант Сіпріано був очевидним, і його він підтвердив досить швидко. Уже у наступному році він став кращим бомбардиром чемпіонату Пауліста серед гравців до двадцяти років.

Звісно, на нього не могли не звернути увагу європейські клуби — мадридський Атлетіко пропонував за неповнолітнього гравця сім мільйонів доларів, але в Сан-Паулу не погодилися відпустити перспективного юнака. І про що з часом сильно пожалкували. Агентам вдалося вмовити Сіпріано (і не тільки його — від нових контрактів з клубом відмовилися захисник Дієго Мілітао та нападник Пауло Енріке) не підписувати нову угоду з Сан-Паулу, пообіцявши гравцеві щасливе майбутнє в Європі.

Певна річ, така поведінка молодого гравця, на якого у клубі були великі сподівання, у стані Тріколор сприйняли не кращим чином і відсторонили Маркіньйоса від роботи з першою командою. Проте сам Сіпріано про це, судячи з усього не жалкує — він вже підписав попередню угоду з Шахтарем і має переїхати до України в середині вересня, коли його контракт з Сан-Паулу добіжить кінця.

Навіщо він Шахтарю

Зрозуміло, що запрошення молодого гравця фактично без досвіду виступів на серйозному рівні — це свого роду ризик. Але ризик незначний і виправданий: в Шахтар Маркіньйос перейде безкоштовно, а потенціал у нього дійсно дуже солідний.

Історія запрошень молодих бразильців у Шахтарі чудова, навіть не дивлячись на те, що заграти в Україні вдалося не всім. Але у цьому випадку навіть у разі невдачі підстав сильно жалкувати буде небагато.

Влітку на Шахтар, судячи з усього, чекає перебудова: тренерський штаб Паулу Фонсеки, вірогідно, залишить клуб, підуть і декілька гравців першої команди. Контракти Бернарда та Факундо Феррейри добігають кінця, Дентіньйо та Веллінгтон Нем в клубі занадто довго не виправдовують сподівань, не стають молодшими Тайсон з Марлосом. Свіжа кров в атаці Гірникам потрібна, і саме тому запрошення Сіпріано виглядає логічно.

Маркіньйос Сіпріано, Divulgação/CBF
ЯКІ В НЬОГО СИЛЬНІ ТА СЛАБКІ СТОРОНИ?

Маркіньйос — шульга, який звик грати на правому фланзі атаки. Це стосується не тільки виступів у молодіжці Сан-Паулу, але й у збірній, де йому вдалося пограти на юнацькому турнірі в Тулоні минулого року. Саме там і вдалося добре розгледіти, чому і за що його запрошують чемпіони України.

Сіпріано — чудовий індивідуаліст, який за стилем та мовою тіла нагадує Усмана Дембеле з Барселони. Грає майже виключно тільки лівою ногою, але на його непередбачуваності це ніяк не позначається. Що й казати — у Тулоні саме він виглядав цікавіше за всіх у своїй збірній. З точки зору технічної майстерності йому там не було рівних, хоча його команда й провалилася й не вийшла з групи.

У Сіпріано на дуже високому рівні розвинений швидкісний дриблінг, і це його головний козир. Фізично він не дуже міцний, але з іншого боку в різкості з ним порівнятися захисникам дуже непросто. Непогано ставить корпус, але в статичному положенні перебуває рідко, а з м’ячем — ще рідше.

Не дивлячись на те, що Маркіньйос вміє обігрувати та любить користуватися своїми сильними якостями, варто відзначити, що егоїстом його не назвеш — партнерів не ігнорує, з радістю асистує та залучає партнерів. У більшості випадків намагається грати на загострення, шукає вертикальні варіанти продовження атаки. При цьому достатньо рідко втрачає м’яч, що важливо.

Сіпріано точно потрібно працювати над ударом та активніше вмикатися в гру. Занадто часто ховається на своєму фланзі і не просить м’яч, і через це візуально губиться на полі. Це, між іншим, говорить і про відсутність лідерських якостей. Втім, наразі це Шахтарю від 19-річного хлопця й не потрібно.

ЯКІ ШАНСИ У Сіпріано ЗАГРАТИ В ШАХТАРІ?

Відразу з мінусів. У Шахтар Маркіньйос перейде вже після міжсезоння і пропустить підготовку до нового сезону з командою. Враховуючи те, що у нього і зараз немає ігрової практики, це не грає на руку ні команді, ні гравцеві.

Проте у клубі про всі ризики знають і готові чекати. Свого часу чекали у Шахтарі доки вистрелить Вілліан, не відразу заграли Фернандіньйо та Дуглас Коста. Мірча Луческу свого часу розповідав, що бразильцям потрібно не менше, ніж рік, щоб адаптуватися до українського футболу, так що тиску на Сіпріано з перших днів не буде — йому дадуть час стати у складі Гірників своїм, а далі все буде залежати від нього самого.

Потенціал у Маркіньйоса дійсно величезний, але крок з юнацького футболу у дорослий йому ще лише доведеться зробити. Крок непростий, але якщо він все ж вистрелить, це буде велика перемога менеджменту Шахтаря.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?