Ключковський: питання пулу — єдине, в якому Динамо та Шахтар не сходяться в роботі з УПЛ

...

Протистояння українських грандів має більше емоційний фон.

Динамо - Шахтер_анонс_матча

shakhtar.com

Колишній віце-президент Прем’єр-ліги Маркіян Ключковський розповів, як взаємодіють гранди українського футболу Динамо та Шахтар в роботі з УПЛ. Також він пояснив, чому ліга пішла шляхом діалогу, а не війни, з тими клубами, які відмовились від єдиного телепулу.


— Наскільки роботу УПЛ гальмує одна з таких причин – протистояння між Динамо та Шахтарем?

«Це фактор, звичайно. Але з того, що я бачив за ці 18 місяців роботи, в абсолютній більшості питань такого поняття як «два великі табори» немає. Шахтар і Динамо в більшості питань якщо не виступають одним фронтом, то конструктивно підтримують одне одного, йдуть один одному на поступки».

Наприклад, в питанні календаря. Тут зазвичай є розподіли не між Динамо та Шахтарем, а між великими клубами та рештою клубів. Перші зацікавлені, щоб весняна частина чемпіонату починалась якомога раніше, в лютому – їм потрібно готуватись до єврокубків, бути в ігровому тонусі. А більшість клубів проти, бо в єврокубках вони участі не беруть, а для них старт в лютому – це витрата коштів на обігрів, яка обчислюється мільйонами гривень.

Ще одне питання, по якому між ними йде абсолютно нормальна співпраця – це календар молодіжних змагань УПЛ U-19 там U-21. Там є безліч переносів, пов’язаних з викликами футболістів у збірні або участю молодіжних команд Динамо та Шахтаря в європейських змаганнях. Все це часто вирішується в ручному режимі. І якби хтось хотів би ставити палки в колеса, то це було б дуже легко. Але всі розуміють і працюють. Жодних проблем немає.

«Очевидно, що таке протистояння має вплив, але воно більше має емоційний фон, ніж якийсь глобальний, стратегічний. Якісь емоції спалахують, на полі щось відбувається, комусь червону картку дали, суддя щось не те зробив».

— Окрім пулу, в чому ще Динамо та Шахтар не сходяться в роботі з УПЛ?

– Напевно це єдине питання, в якому вони не сходяться. Якщо і є якісь інші, то вони всі похідні від цього. Багато ми чули запитань по суддівству – але це не питання УПЛ.

«У всьому іншому немає особливого протистояння. Клуби між собою спілкуються на рівні футболістів, тренерів, керівників. Але чомусь коли мова заходить про телетрансляції, виникає емоція».

— Виходить, у ліги немає жодного іншого інструменту впливу, окрім діалогу?

– Так. Шлях не діалогу, а війни був у баскетболі. Через конфлікт відбувся розкол на дві ліги й хтось напевно собі сказав: «Зате я був правий». Але чи виграв від того український баскетбол? Скоріш за все, ні. Я б навіть сказав, що баскетбол себе цим загнав у глибоку кризу років на десять.

«Ми не хотіли цього допускати. В нас було умовне меню можливих дій, в якому на одному кінці було «не робити нічого», а на іншому «ставити питання про позбавлення тих п’яти клубів ліцензії». Зрозуміло, якби ми пішли другим шляхом, футбол від того б не виграв».

Тому ми пішли шляхом діалогу, який ближчий до першого варіанту в меню. Було розуміння – навіть якщо вдасться когось переламати, від того ніхто не виграє. Бо в нас є живий приклад баскетболу.


Джерело — Ua.tribuna.com


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?