Лучі — про систему VAR: «Перші три матчі УПЛ включно з Суперкубком дали добрий відгук»

...

УАФ працює над впровадженням системи.

Лучі — про систему VAR: «Перші три матчі УПЛ включно з Суперкубком дали добрий відгук»
Getty Images

Італійський голова комітету арбітрів УАФ Лучано Лучі розповів, як просувається впровадження VAR в український футбол. Функціонер зазначив, що кожне використання системи відеоповторів коштує 5 тисяч євро.

«У нас цей фургон [з VAR] з’явився лише перед фіналом Кубка України в Запоріжжі, і ми повинні прискорюватися в цьому питанні. УАФ робить великі зусилля, щоб прискорити це. Можете собі уявити, що кожного разу використання цього апарату коштує 5 тисяч євро».

«Один матч — це апаратура і сервери, два оператори: один працює з арбітром VAR, інший — з асистентом на офсайдах. Тому це досить складна робота. Будемо намагатися пришвидшити час, і щоб перші вісім офіційних осіб матчу — 4 арбітри і 4 асистенти вже працювали з системою. Звичайно, що спочатку це будуть арбітри світової категорії, бо ви знаєте, що УЄФА майже на всіх матчах буде використовувати VAR», — розповів Лучі в ефірі програми ПроФутбол.

Також італієць повідомив, що перші тестові матчі дали позитивний відгук. Нагадаємо, що VAR в офлайн-режимі працював на поєдинку за Суперкубок України, матчах УПЛ: Динамо — Шахтар, Шахтар — Карпати, Маріуполь — Олександрія і Колос — Маріуполь.

«Перші три матчі включно з Суперкубком дали добрий відгук. Можу сказати більше: в матчі Маріуполь — Олександрія VAR дуже був би в нагоді».

Раніше повідомлялося, що в першому колі УПЛ нового сезону система VAR буде працювати в режимі офлайн — це дозволить протестувати обладнання, а також провести навчання арбітрів.

Очікується, що починаючи з другої частини УПЛ система VAR буде працювати в режимі онлайн — це станеться після отримання необхідних дозволів від ФІФА та ІФАБ.

Нагадаємо, що президент української Прем’єр-ліги Томас Грімм заявив, що в матчах чемпіонату України систему VAR почнуть використовувати навесні 2020 року.

Цікаво, що деякі клуби УПЛ (Маріуполь та Ворскла) після перших зіграних турів оприлюднили відеоролики з моментами матчів, в яких, на їх думку, арбітри допустили помилки на користь противника.




Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
30 декабря, 17:25
168
1
30 декабря, 17:25
28 декабря, 13:35
408
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?