Лучі: заняття з українськими суддями будуть орієнтовані на використання системи VAR

...

Розпочалася підготовка арбітрів до нового сезону.

Судьи Украина
Підготовка українських арбітрів, фото Павла Кубанова

Італійський голова комітету арбітрів ФФУ Лучано Лучі прокоментував складання тестів ФІФА з фізичної підготовки суддями, а також розповів, що арбітри активно вивчаюсь систему VAR. За словами італійця, двоє арбітрів пропускали тести через пошкодження.

«Наразі ми не змогли долучити до перших тестів у новому році двох суддів, які отримали травми. Микола Кривоносов із Києва травмувався під час роботи на матчі за участі «Шахтаря». Він переніс дві операції й зараз продовжує етап відновлення після цієї травми. Також немає поки що з нами Анатолія Абдули з Харкова, якому була зроблена операція на меніску. Усі інші присутні й успішно складають тести. До речі, по перших тестах, які я побачив, можу сказати, що українські судді вже в січні приємно вразили своєю фізичною підготовкою», — цитує Лучі офіційний сайт ФФУ.

Функціонер поки що не говорить про точні терміни введення в УПЛ системи відеодопомоги арбітрам (VAR), проте запевняє, що після тренувань українські судді будуть готові до її використування.

«Що стосується подальших планів, то за 10 днів група з 89-ти арбітрів та асистентів вирушить на збори до турецької Анталії. Там уже акцент буде зроблено на фізичній, технічній, теоретичній підготовці. Можу додати, що на цьому зборі всі наші заняття будуть орієнтовані на використання системи VAR, яка невдовзі буде впроваджена в Україні.

 Коли остаточно система VAR запрацює в українському футболі, залежить навіть не від ФФУ, а від ФІФА, яка має надати Україні спеціальний дозвіл. Уся система VAR у футбольному світі залежить від ФІФА. Ця система дійсно допомагає, якщо правильно її використовувати. Якщо ж робити це неправильно, можуть виникнути проблеми. Проте в Європі після тривалої підготовки й практики вона отримала схвальні відгуки, а очевидні помилки були виправлені.

Вважаю, що українські рефері будуть готові до цієї системи, а українському футболу VAR необхідна, тому що з початком її роботи вдасться уникнути більшості помилок та спірних рішень, які бувають під час топ-матів українського чемпіонату», — підсумував Лучі.

Раніше про відеосистему висловлювався президент ФФУ Андрій Павелко, який не виключає введення VAR вже під час поточного сезону, а точніше в фіналі Кубку України.

Лучано Лучі з 2010 року був назначений асистентом Колліни в кураторстві суддівського корпусу, а посаду голови Комітету арбітрів ФФУ зайняв в 2015 році.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 декабря, 13:35
445
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?