Найскладніша у світі робота

Мирон Маркевич, football.ua
Мирон Маркевич приходив працювати в клуб, який здавався «третьою силою» й дістався фіналу єврокубків, однак нині складається враження, що на Дніпро чекає найбільше за останнє десятиліття перезавантаження складу.

Він переходив у клуб, який бачили третьою силою, але той, діставшись своєї найбільшої вершини, неначе злякався власного прогресу. Тепер він очолює екс-фіналіста єврокубків, що ризикує стати й екс-призером чемпіонату. І саме у такій ситуації люди судитимуть про нього, що ж він за тренер. Це все – про недавнього ювіляра Мирона Богдановича Маркевича, котрому доведеться будувати статусний особняк із підручних матеріалів.

* * *

А насправді усе мало бути інакше. У будь-якій здоровій бізнес-системі після вершинного досягнення клуб обирав би між двома шляхами: або нарощувати інвестиції в сподіванні нових висот, або продавати активи, які піднялися на максимум своїх можливостей – пошвидше й подорожче.

Дніпро ж зайняв ніби вичікувальну позицію – Коноплянці дали добути контракт до кінця, відпустивши безкоштовно (хай і з імовірністю подальшого заробку на відсотках від подальших перепродажів), інших віддали уже після початку сезону. Хай і інколи за дійсно непогані гроші, але невчасно. Передовсім – для тренерського штабу, котрий не мав часу на перегрупування сил і вимушений був латати дірки

Головний акцент у всій цій історії – невчасність. Невчасно зважилися відпустити Коноплянку, втративши навіть не одне, а кілька трансферних вікон для його вигідного продажу. Увійшли в сезон з Калиничем та Канкавою, відпустивши їх уже після старту чемпіонату – уявіть собі становище тренера, котрий опинився перед таким викликом уже десь туру після четвертого.

При цьому навіть на внутрішньому ринку Дніпро міг набагато більше. Мав зробити більше. Зобов’язаний був.

Натомість команда укомплектувалася тими, кого тренер назвав у підсумку «м’якими іграшками, непотрібними більше нікому». І в цій ситуації негарно почуваються, напевно, всі: і критик у тому числі, адже це він прийняв цих людей, він оцінив їх на око, у підсумку жорстко розкритикувавши.

* * *

А правда в тому, що все дійсно могло бути інакше. Уявімо собі найпростішу, найприроднішу для будь-якого клубу в положенні Дніпра схему: продаємо кількох лідерів (умовно: Коноплянка, Калинич, Канкава, та хай навіть Бойко), підіймаємо на цьому цілком реальних 30-35 мільйонів євро. А далі – купуємо локальних зірок, перехоплюємо найперспективнішу молодь. І вуаля – ось уже є з чим працювати Маркевичу, і відхід трійки-четвірки лідерів не настільки смертельний.

Цим шляхом, у менших масштабах, йде Зоря. Щопівроку вона відпускає важливих гравців – Данило і Болі, Шуньїч та Білий, Вернидуб-молодший та Малиновський, тепер ще й Пилявський. І нічого – на місце тих, хто пішов, наживають тих, хто хоче пройти цим же шляхом. У більших масштабах цим же займається і Шахтар, котрий поступово, крок за кроком, реалізовує плоди своєї «оптової» бразильської закупки.

Вся правда про дніпрянську селекцію – вона виглядає ніби вимушеною, спонтанною, ситуативною. Так, ніби погляди різних таборів клубного менеджменту хтось намагався примирити у такій ось компромісній трансферній кампанії. І що найгірше у цій ситуації – той чарівний флер фіналіста єврокубка розвіявся, наче туман, і на наших очах лишився усе той же Дніпро. який, до того ж, втратив кількох гравців, без яких його важко уявити.

* * *

У такій ситуації є два виходи: або клубний власник виділить кошти на рішучу закупівлю, і гіпотетичний Красников вдало з’їздить на латиноамериканський розпродаж, або ж клуб оголосить економ-режим і почне орієнтуватися на глибинні резерви. Скажімо, на молодіжну команду, яка не так давно тріумфувала в «турнірі дублерів». Або на численних орендованих, серед яких є, вочевидь, і ті, хто ще хоче довести власну спортивну спроможність.

А до чого тут Маркевич і чи це та робота, якої він хотів, якої заслужив, яку мав отримати, коли цей клуб його кликав? Минулорічна спроба відставки ніби натякає на правильну відповідь. Ось такою, найскладнішою у світі, тренерською роботою він не займався добрих років 10-15. Він давно не ходив футбольними барахолками, пробачте за таке ось порівняння. У нього для шоппінґу давно були висококваліфіковані працівники.

Наразі важко спрогнозувати, яким буде Дніпро-2016. Позитивні чутки про те, що приїде власник і все виправить, накладаються на загрозу міжнародних санкцій та неспроможність працювати у тому ж трансферному фарватері, що й Металіст чи Шахтар минулого десятиліття. Разом із тим, на внутрішньому ринку Дніпро також не налаштований глибоко шукати. Бікфалві та Матей, котрі фактично знаходилися у полі тяжіння дніпрян, у підсумку переїхали в закордонні чемпіонати. Ті ж Пилявський або Коваль у команду відправлялися хіба чутками. Із приємностей – один лише Адамюк, який настільки здорово проявив себе у прем’єрному півріччі, що не залишав запитань щодо справедливості свого виклику у тренувальний табір Дніпра. Але цього не просто мало, цього критично мало.

Для того, щоб слава весняного єврокубкового подвигу клубу не загубилася в анналах історії (а це відбудеться куди швидше, ніж на це сподіваються), добре б не втрачати уже поточний сезон і зробити все, щоб не допустити обнулення досягнень самобутнього колективу.

…Мирон Богданович, звісно, хотів би відновити щось подібне до Металіста 2005-2013, однак двічі в одну річку ще ніхто не заходив, а тим паче – у таких різних, навіть багато в чому антагоністичних клубах. Проте тренер з непростою фаховою долею заслужив колективу свого рівня амбіцій, тому хочеться сподіватися на те, що йому вдасться здивувати нас і у цьому своєму проекті.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?