Показать табло
Лента новостей

Не вивчив іспанської. Чому Карпати позбавилися Зайцева

Сергей Зайцев, fckarpaty.com
«Маріупольський скандал» та криза Карпат – дві «довгограючі платівки» української Прем’єр-ліги в цьому сезоні. Sport Arena розповідає, як львівський клуб переживає чергову кризову фаз та через що звільняє Сергія Зайцева.

П’ять тренерів за два роки. «Карпати, зупиніться, до Першої ліги рукою подати!» – уже фактично кричать вболівальники Левів. Львівський клуб в останні роки привчив до того, що у ньому можливі будь-які чудеса. Тут можуть знайти тренера з іменем і стратегією, але швидко змусять поїхати його додому «за сімейними обставинами». Де, як не у Львові, можуть за ніч відправити чотирьох гравців основи зі зборів додому, а за місяць методично змінити половину команди, щоб згодом не знати, куди подіти всіх підписаних. Але навіть за таких обставин відставка Сергія Зайцева виглядала доволі неочікуваною. Тим більше відставка, про яку тренерська команда Карпат дізналася не особисто від керівників клубу, а через командних адміністраторів.

Хай там як, але Карпати все ж очуняли при Зайцеві і почали давати бодай якийсь результат. Пропустили більше одного голу тільки від Шахтаря, відбилися від Динамо (1:1) і сенсаційно виграли на виїзді у Ворскли. Організація гри команди істотно налагодилася, і здавалося, що Сергій Ларіонович міг дотягнути команду принаймні до зими. А далі вже можна було щось вирішувати з новими завданнями, якби вони з’явилися. Перед зимовими зборами і під час них є можливість відсіювати гравців і, можливо, ставити нових тренерів.

Але такий шлях – не для Карпат. Логіка та витримка – зброя слабких. Поразка 0:1 від Маріуполя спричинила нову бурю у Львові. Причому гра Карпат в цьому матчі була не найгірша в цьому чемпіонаті, до того ж рефері не призначив пенальті за фол на Хорхе Карраскалі.

Тому причини гніву дуету Даріо Друді та Олега Смалійчука, який фактично керує Карпатами за відсутності Петра Димінського в Україні та відставки Юрія Дячука-Ставицького, варто шукати не стільки в грі, а навколо кадрових питань.

Даріо Друді

Карпати за два місяці, які відвело керівництво Сергію Зайцеву, істотно змінили стартовий склад і заявку. Наприклад, у матчі проти Маріуполя навіть в заявці у Зайцева не було майже половини літніх новачків команди – Маріо Аркеса, Гвідо Кортеджано, Романа Дебелка, Редвана Мемешева, Олександра Османа та Мар’яна Шведа.

Зате були два дебютанти – 20-річні центральний захисник Володимир Сениця (він витіснив із заявки досвідченого Олександра Нестерова) та правий захисник Назар Стасишин. За нашою інформацією, ця обставина стала однією із причин гніву тандему Друді – Смалійчук, підсиленого поразкою вкотре експериментального складу. Хоча іскорки у стосунках Зайцева з керівництвом проскакували й раніше. Причина, ймовірно, криється у контрактах деяких іноземців. Вони укладені так, що легіонери мусять відіграти певну кількість матчів в основі, аби отримувати приємні бонуси. В клубі уже заплуталися, хто через кого потрапляв в заявку, хто в чиїй «команді» і під яким «дахом». І це дуже сумно, адже до футболу в чистому вигляді підкилимні ігрища знаходяться якнайдалі (і навпаки).

Відставку Зайцева найімовірніше пояснятимуть незадовільними результатами команди. А далі, швидше за все, виконавчий директор Даріо Друді тимчасово пригадає тренерське ремесло (або ж, за останніми даними, першу команду візьме під опіку Олег Бойчишин). Хтось же має відповідати за перетворення Карпат в умовні Анди, а Левів – у «мучачос». Хоча досвід того ж аргентинця на цій посаді в УПЛ дуже примарний – аж три місяці у Зірці.

БравО. Як Карпати стають Андами

Проте схоже, що іспанці з Олегом Смалійчуком у Карпатах надовго. Принаймні настільки, доки Петро Димінський поза Україною та не може особисто контролювати клуб. До слова, Карпати на початку листопада призначили керівником селекційної служби клубу Альберто Еспаріса, який раніше працював на різних посадах у Валенсії, Тенеріфе, Ов’єдо та Сельті. Черговий піренеєць у Львові відразу заявив, що «команді необхідне посилення для серйозного стрибка вперед». І це навіть не смішно, пригадуючи слова Даріо Друді, який влітку сказав, що трансфери латиноамериканців – це лише початок. От тільки фініш у Карпат може виявитися плачевним, бо експерименти з великою вірогідністю продовжаться вже у Першій лізі.

 Смотри футбольные трансляции и матчи на телеканале Футбол 1 онлайн.

Сохранить
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?