Підвищений градус люті. Чому українські клуби не вміють домовлятися

Лента новостей
Юрій Конкевич розглядає суперечку Карпат та Олімпіка з приводу недограного матчу 18 туру, яка загрожує стати новим довгограючим скандалом, та вбачає головну причину конфлікту – українські клуби розмовляють між собою мовою ультиматумів.

Скандал на скандалі та скандалом поганяє – це про розтерзаний протиріччями і нетерпимістю український чемпіонат. Рівень агресивності в нашому футболі зашкалює, і це вже давно не новина. А прикладів fair play в стосунках між клубами небагато. Поведінка Карпат та Олімпіка у новій неромантичній story українського футболу це підтверджує.

Так, майже всі скандали крутяться навколо Динамо та Шахтаря, які не тільки на полі з’ясовують, хто з них крутіший. Пригадаймо, скільки великих і менших скандалів спалахнуло між нашими клубами хоча б в цьому році:

— Зоря і Чорноморець сперечалися за гроші від проведення матчів Ліги Європи в Одесі;

— Верес і Десна ворогували через рішення виконкому ФФУ залишити Чернігів у Першій лізі, а посунути Рівне в УПЛ;

— Юрій Вернидуб та Зоря апелювали до Шахтаря через орендованих гравців;

— Вболівальники нового Металіста дико побилися із фанатами та керівництвом Агробізнесу на фіналі аматорського чемпіонату України;

— Волинь не пустила Верес грати в Луцьк, навіть на декілька матчів;

— Ультрас Дніпра вже декілька місяців збиткуються з Дніпра-1;

— Верес довго домовлявся з двома ТВ-пулами, які контролюють власники грандів, доки не зрозумів, що треба шукати свій варіант;

— Динамо не поїхало в Маріуполь, чим спровокувало справи в КДК ФФУ та Лозанні, а також «війну мемів». Остання «влупила» не тільки по Динамо, але й по Зорі, та наразі після розгрому Маріуполя в Києві закінчилася словами Ігоря Суркіса про «загнаного в будку пса».

Одна з гілок цього скандалу – історія із патріотичними футболками. Додаймо ще й безкінечний моветон суддівських ляпів. Незрозумілі вилучення чи непризначені пенальті трапляються щотуру – їх команди трактують часто, як «проплачену та умисну спробу задушити нас».

І ось на фініші футбольного року – два нових «тектонічних зсуви». Спочатку зупинка матчу молодіжок Карпат і Олімпіка через підозри в грі на «контору». А наступного дня – недограний поєдинок основних складів. Із U-21 все більш-менш зрозуміло, але сніг знову не дав зіграти Карпатам та Олімпіку, як і рік і тому. Тоді, пригадується, розбірки з приводу незіграного в Сумах матчу закінчилися словами тодішнього гендиректора Карпат про «недоклуб Олімпік», в якого нічого немає – стадіону, вболівальників і т.п. Цього разу після невключеного вчасно підігріву поля на стадіоні Україна Олімпік може щось подібне втнути про Левів. Або ж просто поставити нову платівку у програвач КДК ФФУ.

olimpik.com.ua

«Чудова» картинка. В певній мірі приваблива тим, хто ще має намір ходити на стадіони або ж інвестувати гроші в спонсорські контракти із клубами. Але питання в іншому – чому наші клубі не вміють домовлятися між собою?

Знаючи про всі недолугості організації змагань, часто умовність регламентних норм і слабку реакцію футбольних структур на форс-мажори, клуби могли б принаймні не топити один одного. У даному випадку, Олімпік мусив би зрозуміти Карпати та прийняти до уваги погоду, а львів’яни – не кидати слова на вітер, послухати синоптиків, відразу запропонувати гостям готель до середи і домовитися про догравання на цей день. Якщо ж менеджерам невтямки домовитися, мусить жорстко втручатися регулятор – УПЛ.

Тому висновків із «сніжної історії» у Львові декілька. Передусім, доведеться чіткіше виписати процедуру догравання, ухвалення рішень, їхній термін в регламенті. І якщо в ньому, наприклад, буде вказано, що догравати необхідно не пізніше (умовно) 3 чи 10 днів, то команди збираються і грають. А не апелюють до проплачених зимових відпусток футболістів у Єгипет.

Адже перенесення догравання на весну – це дуже контраверсійний варіант. Якщо грати, наприклад, у березні, то якими складами? Який зв’язок матимуть другі 45 хвилин у березні із першим таймом грудня, якщо Олімпік традиційно для себе змінить взимку пів-команди, а про нинішні Карпати нічого загадувати навіть в межах найближчого місяця?

Інша річ, чи були б сприятливі умови для догравання після, наприклад, заключного в цьому році туру? Тому очевидно, що ФФУ варто змінювати календарний план проведення змагань. В Україні поки не 16 чи 18 клубів в еліті, а тільки 12. Вони хоч і грають у два етапи, але навіть з врахування цього, матчів єврокубків і пауз для збірних цілком реально зіграти по два матчі декілька тижнів влітку і в травні.

Реалії такі, що відвідуваність і економіка 80% клубів не може дозволити собі вчасно увімкнути опалення газону. В Полтаві газон вже традиційно з середини осені набуває піщаного відтінку, в Одесі опалення фактично «на папері», у Львові, як побачили, це дорога іграшка для порожньої України.

Наразі ж у наших клубів немає іншого варіанту, як домовлятися, і не рубати з плеча. Бо «кабінетний футбол», у якому результати будуть затверджуватися органами футбольного правосуддя, – найгірше, до чого може скотитися наш чемпіонат.Теги:
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?