Підвищення. Чому Сидорчук буде капітаном Динамо

Ігор Бойко – про призначення Сергія Сидорчука новим капітаном Динамо на зміну Андрієві Ярмоленку.

Лідером не народжуються. Так, мабуть, розпочинається кожен курс з мотивації.

У цих простих книжках з поділом на розділи та чітко розставленими акцентами розповідається багато психологічної нісенітниці про шлях до лідерства. Треба зробити кілька простих речей, про які люди навіть не думали, що це так просто, й скоро звичайна сіра мишка перетвориться на лідера.

У Сергія Сидорчука може з’явитись попит на такі книжки.

Як потім після гри з Олександрією розповів Олександр Хацкевич, на командному зборі він запропонував кандидатуру Сидорчука, з якою погодились гравці. На першу гру без Андрія Ярмоленка саме Сидорчук вивів команду.

Його не назвеш лідером у широкому розумінні слова. Він не штовхне промову, яка спонукає команду на моменти слави, він не виглядає на полі авторитетом для своїх партнерів, арбітрів чи суперників. Ще два тижні тому Сидорчук був звичайнісіньким собі гравцем середини полі.

На інших роботах це б означало, що звільнилось місце начальника й треба було когось обов’язково підняти по службі. Вибрали Сидорчука, який сидів собі непримітно за столом та просто працював. Він не найрозумніший в офісі, не розказує анекдоти та не танцював напівголим на корпоративі. Але на посаду призначили саме його.

У футболі з цим взагалі ще складніше. Окрім усіх інших якостей капітан команди має бути моральним авторитетом. Але й на світі не так багато Роїв Кінів чи Паоло Мальдіні. Проте капітан формально повинен бути в новій команді.

Можливо, й Сидорчук лише на папері буде капітаном?

В тренерському штабі окрім Хацкевича є ще й Олег Лужний та Максим Шацьких. Якщо треба буде комусь накричати, то з цим проблем не виникне. Але й серед футболістів повинен бути той, кому б довіряли. Сидорчука колись найкраще охарактеризував Євген Селезньов, сказавши, що жодного разу не чув, як Сидорчук говорить, хоча по збірній знайомий з ним вже кілька років.

Сьогодні Сидорчук не той тип особистості, який має бути капітаном команди. Але на щастя для нього – лідером й справді не народжуються. За прикладами далеко ходити не треба. Той же Андрій Ярмоленко свого часу капітаном став більше спонтанно. Олександр Шовковський та Олег Гусєв потихеньку почали втрачати позиції, часто Ярмоленко їх просто підміняв у цій ролі, а вже з часом став повноцінним капітаном.

У нього також не було ніяких ментальних переваг для того, щоб отримати капітанську пов’язку. Проте під кінець своєї кар’єри в команді Ярмоленко став головним авторитетом та тим, з кого перш за все вимагали відповідальності.

Капітан збірної України Руслан Ротань свого часу був далеким свого теперішнього авторитету. Багато років тому Андрій Русол змушений був завершити кар’єру, залишивши Дніпро навіть без номінального капітана. На запитання щодо нового лідера Хуанде Рамос відповідав просто: «Я не можу нікого призначити, час сам все покаже». Вже згодом Ротань перетворився зі звичайного, навіть дещо субтильного гравця на справжнього лідера.

В цьому Динамо є декілька гравців, які б, мабуть, краще підходили для заміни Ярмоленку. Проте Домагой Віда залишить команду взимку, Олег Гусєв майже не грає, Томаш Кадар менше року в команді. За своїм характером поводирями можуть бути Євген Хачеріді та Денис Гармаш. Проте через постійні нервові зриви саме їх треба заспокоювати.

От і виходить, що Сергій Сидорчук був ледве не єдиним варіантом. Мабуть, це не дуже добре, якщо вибір капітана робиться саме серед тих, хто до цього не готовий, або взагалі не підходить.

За Сидорчука говорять кілька факторів, які в майбутньому можуть йому сильно допомогти. Він неймовірно працездатний та йому не байдуже щодо того, що відбувається на полі. Заводити своїх партнерів можна не тільки словами, але й діями на полі. Ярмоленко заробив свій авторитет рівнем гри, багатьма забитими м’ячами та просто через те, що був сильнішим за іншим.

Сидорчуку можуть повірити, бо він найсміливіший у цій команді. Капітанська пов’язка й самому гравцю повинна допомогти зробити крок вперед. Зрештою, слова про мотиваційні книжки – ніякий не жарт.

Забивати важливі голи та вирішувати ситуації в останній третині поля йому не доведеться, у цьому Ярмоленка будуть замінювати інші гравці. А ось бути справжнім капітаном Сидорчуком з часом насправді може бути. . Ймовірно, навіть кращим за Ярмоленка.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/sportarena.com/wp-content/plugins/mshp-related-posts/mshp-related-posts.php on line 696

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/www/sportarena.com/wp-content/plugins/mshp-related-posts/mshp-related-posts.php on line 699

Notice: Undefined variable: output in /home/www/sportarena.com/wp-content/plugins/mshp-related-posts/mshp-related-posts.php on line 775
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?