Лента новостей

Повернення глядачів на трибуни та чим ще має зайнятись новий президент УПЛ

Томас Гримм, ua.tribuna.com
Сьогодні швейцарця Томаса Грімма обрано президентом української Прем'єр-ліги. Sport Arena намагається вибрати основні аспекти роботи, якими він має зайнятись.

Генеральний директор Зорі Сергій Рафаїлов на своїй сторінці у фейсбуці вже трохи «злив» інформації. Він почитав програму єдиного кандидата в президенти Прем’єр-ліги, відкривши її основні положення.

Там знову йдеться про той багатостраждальний пул. Як один з тих, хто не передав права на показ ігор своєї команди групі телеканалів «Футбол», Рафаїлов ще раз підтвердив, що найближчим часом на це не варто сподіватись.

Олександр Денисов ще раніше більш творчо підійшов до відповіді на це запитання, але лейтмотив був незмінним. «Два роки тому президентом УПЛ міг стати й Ілон Маск. Він би запустив Теслу на Марс, але єдиний телепул в теперішніх українських реаліях не створив би».

Пул – не найголовніша проблема українського футболу. А які ж головні?

  • 1. Залучити людей на трибуни

Але тут є проблема. Футбольні клуби не зацікавлені в тому, щоб глядачі ходили на футбол. Це не просто якісь там пафосні слова, зроблені на основі спостережень за процесами. Не просто слова, які мають викликати ажіотаж. Це майже цитата.

Молоді люді зі свіжими ідеями приходять працювати в клуб, вони хочуть робити щось цікаве та говорять про своє завдання – збільшення людей на трибунах. Але в клубі їм говорять відверто: вболівальники не потрібні. А хто не говорить прямо, той дає зрозуміти усієї своєю діяльністю, або, точніше, бездіяльністю, що нові люди на трибунах не треба.

Завжди є відмазки. В країні війна, у людей немає грошей, у них свої проблеми, тому їм не до футболу. Дехто говорить про нудний футбол, на який не хочеться ходити.

Але усі ці відмазки перекриваються одним єдиним запитанням: а що ви, як футбольний клуб, зробили для того, щоб глядачі почали ходити? Якщо пролунає відповідь, мовляв, ми ж фінансуємо клуб, даємо можливість приїжджати сильним командам у наше місто, даруємо радість й таке інше, то це клінічний випадок, який не вартий навіть обговорення.

Щоправда ці запитання задають часто тим, хто не є професіоналом цієї справи. Залученням людей на стадіони не повинні займатись не тренери, спортивні директори чи гравці, кожен клуб повинен мату відповідну службу. Якщо клуб буде говорити про якийсь там прогрес, про майбутнє чи про цей загальний телевізійний пул, але в його структурі немає маркетолога, то він не розуміє, про що говорить.

facebook.com/fcdynamoua

Футбол футболом, гра грою, але для заповнення трибун цього замало. Організацією цього процесу повинні займатись спеціальні люди.

У американських лігах є також телевізійні пули та доходи від трансляцій, але вони все одно орієнтовані на місцеву громаду. Та й при створенні нового франчайзу, перш за все вивчається можливість чи будуть місцеві жителі ходити на його матчі, чи зможуть покрити фінансові витрати. А тоді вже йде мова про вихід на більш широкий рівень.

Про який телевізійний пул та доходи від нього може говорити Ворскла, яка збирає по 1000 глядачів на гру?

Зважаючи на те, що це відбувається не один рік, в полтавському клубі все всіх влаштовує. Тому, звісно, Ворсклі не потрібні ніякі вболівальники на трибунах.

Чи Динамо. Вважається, що для людей вболівати за Динамо це привілей.

  • 2. Зменшити кількість молодіжних команд

У тому ж своєму пості на фейсбуці Рафаїлов говорив про важливість зменшення витрат для клубів. Один з найперших способів для цього давно вже напрошується: зменшення кількості молодіжних команд.

Й раніше дві молодіжних першості U21 та U19 були перебором. Перший турнір спершу називався чемпіонатом дублерів, а потім його перейменували у молодіжну першість, але суть при цьому не змінилась: там грають дублери. Щоб він перетворився на молодіжний чемпіонат, потрібно зменшити віковий допуск та повністю відмовитись від більш старших виконавців.

olimpik.com.ua

Найкращим варіантом був би чемпіонат U20, у якого був би свій календар, свій набір команд та кубковий турнір.

А куди подіти тих гравців, які вже тренуються з першою командою, але отримують практику лише в молодіжній? Якщо клуби можуть собі дозволити тримати ще одну команду, то нехай це будуть другі команди у нижчих лігах: Динамо-2 чи Шахтар-2. Навряд чи знайдеться більше охочих.

Насправді цей пункт про обов’язковість двох молодіжних команд зараз зайвий. Він б’є по кишенях клубів, але не приносить особливої користі.

  • 3. Зробити клуби більш відкритими

Оскільки УПЛ не є аналогом американських ліг, які беруть на себе значну частину організаційних моментів, то ліга не може наказувати нормально вести сайти, інформувати про якісь важливі події чи робити якісь цікаві речі, але можуть бути регламентовані моменти.

Наприклад, передматчеві спілкування з пресою тренерів мають бути обов’язковим компонентом. Нехай, там не буде жодного журналіста, а тренер просто сидить перед камерою та відповідає на заготовленні запитання прес-служби (таке зазвичай відбувається в баскетболі після ігор), але він розповість про новини в команді, про її підготовку та внутрішній стан.

Костянтин Фролов: «Вилучення та третій гол остаточно вибили нас із колії»
Констянтин Фролов, fckarpaty.com

Коли вболівальник йде на стадіон чи починає дивитись трансляцію, то не повинен здогадуватись, чому не грає той чи інший гравець, чи потім випадково дізнатись, що лідер команди пропустить кілька місяців.

Ти можеш бути частиною клубу англійської Прем’єр-ліги, Барселони чи Реалу в будь-якому куточку світу, знати про них останні новини та переживання. Але в своєму рідному місті ти можеш нічого не знати про свою команду, навіть якщо цікавиться нею. Ніби це не суспільно-спортивна організація, в якийсь секретний об’єкт.

  • 4. Співпраця з ФФУ та ПФЛ

Те, що відбулось минулого року, насправді, є величезним скандалом, який просто зам’яли. Верес зайняв місце Десни, яку не допустили через погану документацію в клубі.

Після того як пройшло стільки часу, все одно залишається одне серйозне запитання: як цю Десну допустили до ігор у Першій лізі. Вона ж там не просто була звичайною командою, а одним з лідерів з сильними гравцями у складі. Чому за це заплатила тільки Десна, а не ті, хто дозволяв їй приймати участь в змаганнях раніше?

Допуском клубів до змагань й досі займається комітет ФФУ, тоді як інші комітети відповідають ще за різні речі: дисциплінарний комітет, етики та чесної гри, інші важливі зібрання. Але коли до змагань допускають Ворсклу з річними боргами чи Верес без домашнього стадіону, а потім все це закінчується якимись проблемами, то винною буде саме Прем’єр-ліга.

Стадион Авангард в Ровно, rivne.glo.ua

Усі структури в українському футболі бояться образити господарів клубів, адже вони — о, жах — перехочуть фінансувати клуби. А де потім шукати інших? Тому підхід не на рівні закону, а «пацанських понятій» призводить до проблем протягом сезону.

В тих же американських лігах все просто. Якщо в тебе немає можливостей, якщо в тебе немає вболівальників, якщо в тебе немає впевненості в завтрашньому дні, то тебе просто викинуть з ліги. Спортивний принцип тут не грає ролі.

  • 5. Створення стратегічного планування

В Україні звикли, що найважливіший результат це те, що відбувається просто зараз. Адже з такими частими змінами в державі, непостійністю та іншими факторами майбутнього може й не бути — такий підхід насправді цілком зрозумілий.

Проте саме для футболу він не має аж такого значення через те, що й раніше, у часи так званої стабільності, ніякого стратегічного планування у клубів не було. Всі жили сьогоднішнім днем. Навіщо думати про майбутнє, якщо все залежало від одного просто фактору: дасть власник грошей чи ні. Якщо дасть, то що там розвивати молодь, інфраструктуру чи працювати з вболівальниками — й так все буде добре. Якщо не дасть, то просто закриємо клуб.

Сама Прем’єрі-ліга також жила за такими законами. Те, що контракт нового президента організації буде розрахований на чотири роки, з одного боку погано, адже він може погано працювати, його доведеться терпіти зайвий час. З іншого боку керівники організації можуть зайнятись саме цим стратегічним плануванням своєї діяльності. Вони можуть, вони повинні поглянути в майбутнє, розписавши на чотири роки вперед свою діяльність.

І це має бути не просто набір фантастичних пунктів через рисочку: — 16 команд в чемпіонаті, — єдиний пул, — повні трибуни. Це має бути саме покроковий план розвитку. Такий же план має бути і у кожного клубу, саме Прем’єр-ліга, як організатор проведення змагань, повинна також цим займатись.

Інакше які тоді в неї завдання, функції, окрім просто назви та внесків? Яка мета існування?Ломаченко - Педраса: полное видео боя

Ломаченко - Педраса: видео боя, лучшие моменты

Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?