Показать табло

Руслан Ротань не той, ким здається

Лента новостей
Артур Валерко радить не настільки однозначно сприймати повернення 36-річного Руслана Ротаня в Динамо.

Не треба бути семи п’ядей в чолі, щоб обґрунтувати скептицизм переходу Ротаня в Динамо.

Ветеран Ветеранович. За віком – придатний для збірної України під керівництвом Анатолія Дем’яненка (тієї, яка ветеранська, oldies). В останньому своєму клубі поступово осів у запас. Не швидкий, багато карток. Перекриватиме дорогу в основу молодим. Не співпадає із задекларованим курсом на омолодження.

Проте про Ротаня треба розуміти кілька допоміжних речей, які роблять не настільки вже й очевидним цей перехід.

Винятковий колективіст. Мінімум розмов про скандали чи непорозуміння в попередніх командах. Професіонал. Добре адаптується до гри з більш молодими товаришами. Набив пристойний скілл в володінні м’ячем – прямий удар з гри і стандартів, майже повна «двоногість», хороші подачі та проникаючі передачі. Доводить свою здорову спортивну мотивацію, обираючи варіанти продовження кар’єри не стільки за нулями в особистій угоді, скільки за змагальним інтересом. Найголовніше – надзвичайно командний та універсальний гравець. Добре знайомий більшості членів тренерського штабу нинішнього Динамо.

Скептики сприймають Ротаня винятково у площині ігровій – і тому бачать у його переході лише негатив. Очевидно ж, що за приходом Руслана потрібно бачити ще й додатковий ефект. І тоді ми зрозуміємо, що піврічний союз із таким футболістом може бути навіть корисним.

slavia.cz

Динамо продало Ярмоленка, втратило Віду, на олівці у преси – іще кілька досвідчених гравців, які можуть буквально цієї зими змінити київську прописку на зарубіжну. Якщо переживати наразі про Шепелєва, Шапаренка чи будь-кого із інших молодих гравців, то треба думати не тільки про їхній ігровий час, який може забрати Ротань, а й про ефект старшого товариша, який поруч. Морального та професіонального авторитета. Те, що в футболі називають «дядькою».

Для тім-білдинґу визначальним є наявність лідера в справі та її організації. Читай, на полі та поза ним. І тут Ротань (багаторічний капітан більшості команд, за які він виступав) може стати першим помічником тренера на полі та в роздягальні.

Очевидно, що Руслан – це не ставка на довгострокову перспективу. Проте можна нагадати, як свого часу Ліверпуль запрошував такого ж, майже 36-річного, Гарі Макаллістера. Й отримав не просто гравця, а футболіста з мізками досвідченої вже людини. Шотландець дуже старався – цілком очевидна мотивація для вікового спортсмена, для якого це був останній шанс забезпечити коштами родину й поповнити скарбничку трофеїв. Не будучи в ідеальній фізичній формі й не маючи пікових показниківу швидкості, він в окремих матчах вносив вирішальний вклад за рахунок досвіду, мислення, добре поставленого удару та розуміння гри. Ті дорогоцінні трофеї Червоних початку 2000-х стали певним містком для молодшого покоління та фанатів до повного тріумфу на континентальному рівні буквально за кілька років.

twitter.com/dynamokyiv

Не особливо напружуючись, можна згадати ще добрий десяток +/– таких же переходів. Тому що модуль «досвідчений лідер у центрі поля або центрі оборони» – це такий давній трюк, що навіть соромно йому дивуватися.

Ротань в ідеалі замислюється як щось приблизно те саме, як і Макаллістер – урівноважувач тактичних побудов у центрі поля, який дозволить розкріпачитися Шепелєву (а він дуже потребує впевненості в собі, в тому, що під ним буде підстраховка) та вільніше творити Шапаренку.

Динамо буде активно використовувати універсалізм та багатогранність Ротаня, для якого не є проблема зіграти як нижче, так і вище в центрі поля, зіграти правіше чи лівіше трикутника у центрі поля, взяти на себе розпасовку чи організацію першого редуту в відборі. Напевно, пригодиться й уміння Руслана ефективно виконати стандарт, тому що Динамо, на мою думку, недоотримує ефективності із прямих штрафних ударів із забивних позицій.

Мінуси настільки очевидні, що навіть банально їх наводити – віковий, не дуже швидкий та з браком стабільної ігрової практики футболіст. Однак якщо спробувати поглянути на ситуацію не із одного ракурсу, можна навіть знайти певну логіку в одному із очікуваних, але все одно неоднозначних переходів.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?