Шахтар купив Фонсеку гарантіями розвитку

...

Поки інші клуби і сам Паулу сумнівалися в майбутньому, Шахтар був найбільш наполегливим, вважає Ігор Бойко.

Шахтар купив Фонсеку гарантіями розвитку
Фонсека ще на два роки в Шахтарі, shakhtar.com

Добра добувши, кращого не шукай. Саме ця фраза найпершою приходить в голову після повідомлення про новий контракт Паулу Фонсеки з Шахтарем.

Проте за цією гарною фразою ховається й інша частина правди. Сам Фонсека в інтерв’ю офіційному сайту Шахтаря сказав, що в нього були інші варіанти продовження кар’єри, тому він тягнув до останнього тижня перед відпусткою. Протягом усього останнього року англійські ЗМІ говорили про різні клуби, які зацікавлені в запрошенні Фонсеки. Але, мабуть, це були не ті варіанти, на які сподівався сам тренер.

Сергій Палкін та Паулу Фонсека під час підписання нового контракту, shakhtar.com

Ще в січні його вважали кандидатом на місце головного тренера в Шеффілд Венсдей. Але найбільш показовим є сьогодення. З Фонсекою готові вести переговори в Евертоні та Вест Хемі, але не в Арсеналі, котрий також залишився без тренера. Якщо брати свою особисту долю, то все ж Фонсека вирішив спробувати ще раз показати себе в Лізі чемпіонів, а не йти по першому поклику туди, де в нього можуть виникнути проблеми.

Успіхи Шахтаря – заслуга Фонсеки, а не Луческу

Після успіху в Лізі чемпіонів португалець підняв свою самооцінку, й тепер може вважати себе гідним за кращий варіант, ніж Вест Хем. До того ж умови, швидше за все, були не такими вже й гарними, як можна було сподіватись.

Фонсека не дуже й перебільшує, коли говорить, що радий продовжити роботу в клубі, де його добре прийняли. Добра добувши, кращого не шукай.

Те, що Фонсека залишається головним тренером Шахтаря, може бути потужним сигналом для усіх. Існує багато передумов, за якими літо стане важким періодом для Гірників, а вже в наступному сезоні буде зовсім нова команда. Фреда буде продано, у Бернарда та Факундо Феррейри закінчуються контракти, й вони точно не захочуть затриматись ще на деякий час, як сам Фонсека, аби краще себе показати, а потім перейти кудись в сильніші команди.

Обидва навряд чи отримають пропозиції від топ-клубів, проте можуть погодитиcь навіть на середняків Серії А.

Бернарда в наступному сезоні в Шахтарі не буде, shakhtar.com

Можливі й інші втрати. Але навіть якщо їх буде тільки три, то все одно команду доведеться повністю перебудовувати. Фред — фундаментальний гравець команди, гарантованої заміни кому в Шахтарі немає. Замість Феррейри у другій частині сезону пробували інші варіанти, але навіть орендований Ларрі Кайоде не запевнив в тому, що може бути основним нападником десь у важливіших іграх, ніж з Маріуполем.

Те, що Фонсека залишається, говорить не тільки про його готовність до виклику щодо побудови нової команди, але й те. що йому пообіцяли матеріали для цього процесу. Навряд чи португалець прямо шантажував цим, маючи в активі контракт, який закінчується, але він точно хотів впевнитись, що Фреду, Бернарду та Феррейрі будуть шукати заміну деінде за межами системі Шахтаря. За ці два роки він мав змогу добре вивчити можливості усіх в команді, й зрозуміти, що Танковський чи Гречишкін не зможуть грати на рівні плей-оф Ліги чемпіонів, як і Бланко Лещук чи Фомін.

Шахтарю потрібні новачки. І якщо Фонсека залишається, то варто очікувати на появу цих самих новачків. Причому це будуть не Додо чи Маркіньйос Сіпріано, а ті, хто може бути заміною провідним гравцям уже відразу.

Кайоде святкує з Фонсекою переможний гол у ворота Маріуполя, shakhtar.com

Потрібно шукати якесь сильне скандальне слово, аби знайти в рішенні Фонсеки якісь серйозні мотиви. Як воно з психологічного боку насправді: він злякався міняти гарне місце роботи на щось нове чи не злякався залишитись працювати з командою, яка зробила стрибок на високий рівень, а тепер повинна втриматись там? Це давня теорія про напівповну та напівпорожню склянку.

І гроші. Не варто ніколи недооцінювати силу грошей. У сучасному світі саме в такий спосіб усе оцінюється, в тому числі й робота.

Якщо у Фонсеки ще були сумніви щодо нового контракту, якісь запрошення від інших клубів, то Шахтар чітко показував свій намір залишити португальця головним тренером. Навряд чи Гірники були на 100% впевнені, що Фонсека продовжить контракт з клубом, й, знаючи їх грутновний підхід до таких процесів, в Шахтарі точно вивчали можливі заміни, мабуть, мали навіть шорт-лист кандидатів. Але клубові вдалось уникнути розголосу, фактично не з’явилось жоне ім’я можливого наступника — й це повинно додавати самому Фонсеці приємних відчуттів.

Насправді його тут цінують.

Попередній тренер Шахтаря Мірча Луческу працював більше десяти років. Навіть з продовженням цього контракту навряд чи варто очікувати, що теперішній головний тренер залишиться на такий довгий період. Так, йому може подобатись все в клубі, але рівень чемпіонату та неможливість прогресувати в його матчах колись набридне.

Рівень УПЛ не може подобатися Фонсеці та скоро набридне, shakhtar.com

Фонсека залишався пріоритетним варіантом для Шахтаря. У клубі настільки прив’язуються до тих, хто приносить успіх, що й досі б тренером міг бути Луческу, якби не вирішив піти остаточно. Звичайно, й тепер у Шахтаря не було жодних застережень, аби не пропонувати Фонсеці новий контракт. Добра добувши, кращого не шукай.

Проте з цього боку новий контракт був лише формальністю, Шахтар завжди хотів його продовжити. Тут важливіше те, які слова та обіцянки отримав Фонсека на зустрічі з Ринатом Ахметовим та Сергієм Палкіним в офісі СКМ в середу. Потрібні були гарантії майбутнього.

Підписання нового контракту говорить про те, що Фонсека їх отримав. А це означає, що йому потрібно будувати новий Шахтар. Наголос на тому, що саме будувати, а не перебудовувати. Зрештою, у нього вже був досвід дворічної давнини. Тоді він зумів зробити все правильно.

Зміни завжди мають бути на краще, але в цьому випадку на краще, що ніяких змін не буде.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
28 декабря, 13:35
425
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?