УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Шахтар має купувати не тільки на майбутнє. Йому зараз нема ким грати

...

Ігор Бойко – про трансферну роботу Шахтаря.

Шахтар має купувати не тільки на майбутнє. Йому зараз нема ким грати
Хто допомагатиме Тайсону тягнути Шахтар?, shakhtar.com

Формально трансферне вікно навіть не відкрилось, але Шахтар уже зробив декілька трансферів. Для Гірників цілком звична ситуація, коли вони готують повноцінний склад не на перший матч сезону, а тим більше не на закриття трансферного вікна, зазвичай повноцінний склад має бути вже на перше тренування після відпустки.

Такий підхід зазвичай називають правильним, хоча правильне слово швидше зручний. Тренер відразу має змогу готувати команду, отримує всіх потрібних гравців вже в перший день.

Шахтар купив Фонсеку гарантіями розвитку

Тобто Шахтар не форсує покупку нових гравців, навіть через те, що зараз початок літа з точки зору звичної логіки клубу, це нормальна ситуація. Проте цілком ймовірно, що цього разу в перший день після відпустки Паулу Фонсека не отримає саме ту команду, яку він хоче.

Ще ранньої весни в Шахтарі розуміли, що доведеться робити перебудову команди. Фреда пообіцяли продати якнайшвидше, у Бернарда та Факундо Феррейри закінчувався контракт. Три безумовних гравці стартового складу — це надзвичайно великий удар по команді. Тут вже навіть якщо й не хочеш, то доводиться думати про якусь велику перебудову.

Фред, Шахтер
Фред уже став гравцем МЮ, shakhtar.com

Ситуація, як відбувається з Даріо Срною, це якраз і є відголосок цієї ситуації. Якби усі ці гравці залишились в команді, то можливо й на Срну розраховували. А так 35-річний футболіст точно не повинен бути частиною перебудови, яка навряд чи триватиме всього декілька місяців. Не варто буде дивуватись, якщо деякі досвідчені гравці теж залишать Шахтар.

Срна більше не потрібен Шахтарю

Не хочеться використовувати старий заяложений фразеологізм про скриню Пандори, але краще й не сказати.

Вчорашній трансфер атакувального хавбека Фернандо з Палмейраса став фактично четвертою покупкою молодого бразильця цього року. Все розпочалось з переходу Додо, потім домовились про попередній контракт Маркіньйоса Сіпріано та трансфер Майкона. Саме Майкон, якого ще й досі не оголосили офіційно, єдиний гравець, якому вже виповнилось 20 років та хто може відразу претендувати на місце у стартовому складі.

Більше того, Майкон один з цих нових бразильців, хто має статус не тільки великого молодого таланта, але й більш-менш непогану кар’єру за плечима. Він відіграв майже два роки в бразильському чемпіонаті за Понте Прету та Корінтіанс. Інші — просто молоді таланти.

Купувати молодих бразильців з великим майбутнім – це профільне уміння Шахтаря, або як зараз модно говорити – його ідентичність. Багатьох своїх найкращих футболістів з Бразилії Гірники брали на випередження, поки вони були ще молодими талантами, й можна було взяти не так дорого. Остання велика партія Фред – Бернард – Веллінгтон Нем – Фернандо була трохи з іншої категорії, кожен з гравців був уже помітним в місцевому чемпіонату, а тому коштували вони дорого – 60 мільйонів на чотирьох влітку 2013 року.

Майкон, якого ще не оголосили, чи не є більш-менш досвідчений трансфер Шахтаря, timaonoticias.com.br

Інші гравці з минулих трансферів, наприклад, Дуглас Коста чи Алекс Тейшейра були більш молодими та більш дешевими, а також ще не показали усього свого потенціалу в попередніх командах. Проте на відміну тих же Додо чи Фернандо вони себе показали на молодіжному рівні у складі збірної Бразилії. Грубо кажучи, не було сумнівів, що вони обидва заграють у складі, повторивши шлях Фернандіньйо.

Спільне у всіх бразильців було тільки одне – від них ніколи не вимагали показувати усі свої найкращі можливості відразу. Шахтар завжди давав час на адаптацію, допомагав у цьому й не поспішав. Немає сенсу говорити, що той же Додо не виправдав сподівань чи не зумів себе показати, адже він в команді всього декілька місяців. Це взагалі не вважається за термін.

Але є й дуже важлива відмінність, ключова ситуація, яка поки змушує дивитись на усю трансферну кампанію з засторогою. Якщо від молодих бразильців не вимагають всього і відразу, а дають час на адаптацію, то повинні бути гравці, готові замінити лідерів зараз. Саме так і було завжди. Фреда формально купили на заміну Фернандіньйо буквально протягом декількох днів, але справжньою заміною він став лише через декілька років. У цьому була система, ситуація повторювалась постійно.

Майкон, Фернандо, Додо — це гравці на майбутнє, а хто буде грати зараз?  На сьогодні стартовий склад атакувальної лінії Шахтаря виглядає наступним чином Степаненко, Алан Патрік — Марлос, Коваленко, Тайсон — Кайоде. Навіть нехай більш досвідченому Майкону потрібно менше часу на адаптацію, в Шахтарі будуть розраховувати на нього відразу, все одно цього замало.

Коваленко
Віктор Коваленко знову може отримати шанс в Шахтарі, shakhtar.com

Минулого сезону Шахтар вийшов в плей-оф Ліги чемпіонів, тепер знову буде грати в груповому турнірі, й не захоче знижувати планку. Але хіба з цим складом можна розраховувати на плей-оф? Одна справа грати в чемпіонаті, навіть боротись за титул зусиллями Марлоса, Алана Патріка чи Коваленка, але в Лізі чемпіонів буде тяжко.

Ось тому після виходу з відпустки у Фонсеки та всього Шахтаря буде пару місяців, аби зрозуміти можливості цієї команди, оцінити її потенціал не тільки на довгу дистанцію, але й на найближчий сезон. Цілком ймовірно, що Шахтарю дійсно доведеться придбати декількох гравців, які б відразу змогли допомогти команді без адаптації.

Шахтарю потрібні готові заміни провідних гравців, а не майбутні.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Добавить комментарий
Новости Футбола
вчера, 13:35
265
вчера, 13:35
18 ноября, 14:49
356
18 ноября, 14:49
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?