Показать табло
Лента новостей

«Склалося враження, що Арену Львів будували для теплих країн»

Арена Львов, Getty Images
Останнім часом Арена Львів доволі часто стає фігурантом розмов про всілякі борги та труднощі. Sport Arena в розмові з директором стадіону Євгеном Болкуном з’ясовує, скільки і чому Арена назбирала стільки «хвостів» та яке життя чекає стадіон найближчим часом.

В останні тижні Арена Львів повернулася на «перші шпальти» українського футболу. Проте львівський стадіон одночасно потрапив як в світлі промені слави, так і в тінь темних справ. З одного боку Арена після довготривалої перерви знову приймала збірну України, а з іншого — зазнала численних звинувачень в боргах (1,6 мільйона гривень) і відсутності перспектив. Проте директор Арени Львів Євген Болкун не вважає ситуацію патовою і безперспективною, але все ж тверезо оцінює ступінь труднощів, які поглинули стадіон в останній час.

— Так, Арена Львів має борги. І хоча вони не загрожують поточній експлуатації стадіону, але вимагають втручання влади, — розповідає керівник Арени. — Основний наш борг існує перед держпідприємством «Фінансування інфраструктурних проектів» в розмірі 708,23 мільйона гривень, який передався Арені Львів разом з першою чергою будівництва стадіону. Згідно з законом замовник передав державному підприємству, яке експлуатує арену, як активи, так і пасиви. Цей борг в основному гроші, несплачені підрядникам будівництва стадіону. Це кошти, яких ми не бачили взагалі, але мусимо платити за користування ними.

Також є сума 9,08 мільйона гривень від цього ж ДП «Фінінпро». Даний борг був переданий разом з технікою (трактор, автонавантажувач, техніка по догляду за газоном, тощо). Це питання, вважаю, можна вирішити тільки на рівні держави. Ми вже писали чимало звернень і доповідних з приводу боргу, але вочевидь в уряду наразі багато інших клопотів.

Інший вид боргів — поточні зобов’язання, і вони не критичні. В 2013 році нами отримана позика для поповнення обігових коштів в розмірі 1,37 мільйона гривень. Сьогодні вона становить 1,15 мільйона гривень. Також є борг по сплаті податку на додану вартість в розмірі 1 мільйону гривень.

— Тобто поточні борги не є, відповідно до вашої оцінки, такими вже страшними?

— Так. Крім названого виникають заборгованості перед постачальниками, але вони закриваються в міру надходження коштів.

— Чи може це загрожувати функціонуванню арени?

— Такого не можу сказати. Усі борги реструктуруються. Але гостро постало питання другої черги будівництва стадіону, бо виконавцям робіт ще винні гроші. Вони подають до суду на замовника, ДП «Фінінпро», вірніше підрозділ цього ДП — «Західінфрапроект», який відповідав за будівництво об’єктів до Євро-2012 на західній Україні. А там кивають на Арену Львів — мовляв, гроші треба забирати у нас.

— Зараз стадіон не простоює, приймаючи матчі відразу двох команд (Вереса та Зорі). Чому не можна зробити Арену Львів самоокупною?

— Подібні споруди є загалом збиткові. Це суто футбольний стадіон, монофункціональний. Є певний максимум навантаження на газон, яке не можна перебільшувати, оскільки саме трав’яне покриття швидко зіпсується. Оптимально рекомендується грати матч не більше як раз у два тижні. У нас же у вересні було 4 матчі поспіль — ігри Вересу, Зорі, тренування і матч жіночої збірної України. Ми приймаємо й чимало неспортивних подій — конференції, виставки, корпоративи. Але усі події не можуть наразі компенсувати витрат на обслуговування стадіону.

Одна з причин — Арена Львів виявилася дуже енергозатратною спорудою. Таке враження, що вона будувалася для більш теплих країн — деякі системи проходять повітрям, наприклад, подача води на павільйони йде знадвору. І всю зиму її необхідно підігрівати, а це 150 тисяч гривень тільки за підігрів води щомісяця. Центр обробки даних, система пожежогасіння, відеокамери — на електроенергію необхідно ще 150 тисяч. Навіть якщо взимку стадіон не приймає поєдинки, за електроенергію треба платити, а в цей час нічого не заробиш, бо йде перерва у чемпіонаті. Інакше, як без фінансової підтримки та дотацій, не обійтися.

— Чому питання про борги Арени Львів нині озвучив заступник голови Львівської обласної ради?

— Ми не підпорядковані місцевій владі, але стадіон знаходиться на земельній ділянці у 24 гектари, яка значиться у комунальному підпорядкуванні. Цього дня ми запросили місцеву владу, державного секретаря Міністерства молоді та спорту, бо розробляється концепція розвитку стадіону і водночас починається розбудова прилеглої до арени території. У нашому мікрорайоні є намір будувати конгрес-хол, а також житловий масив. Тому будемо ініціювати нову нараду вже за участі міської влади, аби зрозуміти чітко, що де тут буде зведено, і по можливості вписати арену в ці плани.

Наприклад, ми маємо потужну електропідстанцію, яка, до речі, ще не уведена офіційно в експлуатацію. Вона потрібна не тільки нам, а могла б живити цілий район і її можна закінчити для цієї мети. Аналогічно йдеться і про підведення транспортних маршрутів до стадіону та зведення транспортної розв’язки.

— Найбільше нарікань вболівальників саме до відсутності нормального доїзду на Арену Львів…

— Ми просили міську владу Львова про це, але марно. Нам відповідають, що перевізники не хочуть їхати сюди, бо це невигідно. Якщо поруч виникне житловий масив, ймовірно буде легше із транспортом. Ще є плани будувати дорогу на Сихівський масив, і це також полегшить добирання на стадіон.

У другій половині 2017 року Арена Львів приймає домашні матчі Вересу в чемпіонаті України і Зорі в Лізі Європи. У минулому сезоні тут домашні матчі проводили Карпати, але зараз вони грають на стадіоні Україна. Крім того, у листопаді на Арену Львів повернулася після дискваліфікації збірна України і зіграла тут спаринг зі Словаччиною (2:1).Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Сохранить
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?