Скоритися чи боротися: чи може Динамо стрибнути вище CAS?

facebook.com/fcmariupol
Після нещодавньої поразки Динамо в Спортивному арбітражному суді Лозанни (CAS) Sport Arena задається питанням, чи це дійсно кінець «маріупольської справи».

В останні тижні судова боротьба Динамо та Федерації футболу України в площині «маріупольської справи» досягла апогею. Сторони взявся «мирити» найвищий орган спортивного правосуддя  – швейцарський Спортивний арбітражний суд Лозанни (CAS). Обидві сторони прибули до Лозанни в численному складі свідків та надали чимало доводів (починаючи з клубних шаликів на парканах та завершуючи свідченням працівника СБУ), і після декількох днів розгляду швейцарці постановили – правда на стороні ФФУ.

В Динамо доволі болісно сприйняли поразку, і в певній мірі вже відчувають її наслідки. Але чи насправді візитом до Лозанни все закінчиться?

Теоретично – це не кінець, а от практично – «фініта». Нема сумнівів, що Динамо прийме рішення Спортивного арбітражу. Хоча й має теоретичну можливість оскаржити його.

«Звертаючись до лозаннського суду з позовом в порядку ординарної процедури чи зі скаргою в порядку апеляційної процедури, сторони, як правило, підтверджують прийняття ними майбутнього рішення по справі як таке, що є рішенням суду останньої інстанції. Саме тому в судовому рішення CAS вказується про те, що воно не підлягає оскарженню», – розповідає Sport Arena спортивний юрист Ілля Скоропашкін.

Але, як відомо, з кожного правила є певні виключення. Рішення CAS може бути оскаржене у Швейцарському федеральному трибуналі (Swiss Federal Tribunal) за певних обставин. Підставами для оскарження можуть бути порушення фундаментальних принципів здійснення правосуддя. При цьому, доводи сторін по суті справи не враховуються.

«Наприклад, одним з таких порушень може бути недотримання судом принципу рівноправності сторін. Простіше кажучи – одній зі сторін спору не надали можливість надати свої доводи та заперечення. Відомо, що дана справа слухалась більше 11 годин поспіль, отже всім учасникам спору напевне дали можливість висловити свою думку».

Стосовно можливого терміну апеляції на рішення CAS, то він складає 30 днів, але зміни до турнірної таблиці Прем`єр-ліга, на думку Скоропашкіна, може вносити уже зараз.

«Строк на оскарження рішення CAS становить 30 днів. Але навіть у випадку подання скарги на рішення арбітражного суду до Швейцарського трибуналу, це не призупиняє виконання рішення лозаннського суду, крім випадку, якщо сам Трибунал не прийме іншого рішення».

Проте, за інформацією Sport Arena, Динамо не буде звертатися у Федеральний суд Швейцарії та вже навіть не розглядає всілякі можливі варіанти апеляції. Правда, шпарина завжди знайдеться, і в даному випадку нею вже користуються Карпати – в суперечці з Володимиром Гудимою львівський клуб подався до суду загальної юрисдикції, за допомогою якого поки вдало «плює» на рішення КДК федерації та того ж CAS.

20 лютого Спортивний арбітражний суд Лозанни відхилив апеляційний позов Динамо до ФФУ стосовно покарання клубу технічною поразкою за невиїзд на матч УПЛ до Маріуполя в серпні 2017 року.


Все главные новости спорта и результаты в нашем Telegram. Подписывайтесь, чтобы узнавать все первым!


В избранное
Добавить комментарий
Новости партнёров
Загрузка...


Сейчас обсуждают
 • Сварог 22 марта 2018, 22:47
  кто он такой - украинец и так верить твёрдо это лишь опора на национализме и что выкидывают что может побить или выйграет по очкам одни хохлы - мнений других чтоль нет да и усик перед боем с дортикосом заранее похоронил гассиева поздравив с победой дортикосса - никто до сих пор его в серьез не воспринимает и не хотят с ним боксировать да думаю дортикос был бы намного удобнее для усика чем гассиев
  К записи: Ломаченко: Усик может легко победить Гассиева
  0 Ответить
 • Yaroslav 22 марта 2018, 22:13
  Вернуть формат с 16 командами можно. Нужно лишь подкорректировать регламент, а на каждый сезон у нас регламент разный. А кто придет - тот придет Вот когда будет делать, тогда и будем смотреть.
  К записи: Александрия выдвинула Томаса Гримма на пост президента УПЛ
  0 Ответить
 • Vlad 22 марта 2018, 21:41
  Так а как вернуть 16-командный формат если нет такого кол-ва соответствующих правилам клубов? Те же кто не соответствует не хотятне могут это сделать. В нашей старне(футбольной части) если придут Сильвер, Гуддел и Бэттман - ничего не изменится
  К записи: Александрия выдвинула Томаса Гримма на пост президента УПЛ
  0 Ответить
 • Yaroslav 22 марта 2018, 21:32
  Шановний, Ігоре. Я бачу Вас дуже "цікавлять" мої коментарі. Так от, я Вам скажу наступне: перш ніж ставити не дуже доречні питання і піддавати сумніву будь-які мої думки, з'ясуйте сам для себе, чи є якась аналітика у Ваших думках. Я її не бачу. Лише недоречні критичні зауваження. При цьому, Ви вважаєте, як я розумію, свою думку, єдино вірною. Від одного подібного "діяча" я відкараскався своїми професійними аргументами, але втомлююсь їх повтор
  К записи: Александрия выдвинула Томаса Гримма на пост президента УПЛ
  0 Ответить
 • Vladimir 22 марта 2018, 20:59
  Так, как думает Ломаченко, я думал про Гвоздика (его последний бой). А что получилось? Думаю, что и с Гассиевым будет не так все просто
  К записи: Ломаченко: Усик может легко победить Гассиева
  +1 Ответить
 • Ігор аз єсм 22 марта 2018, 20:36
  Я справді так і не можу зрозуміти, чого це бразильці й португальці асоціюються у вас з якоюсь "неукраїнсько-донбаськістю". Ви впевнені, що чули функціонерів Динамо чи Чорноморця українською? Чи це зобов'язаний робити лише Шахтар, бо приречений комусь щось доводити? Можливо, спортдир Карпат українською розмовляє? Або тренер Вереса? Україномовних українських спортсменів взагалі не дуже багато, бо сильніші школи - у великих містах. І спо
  К записи: Мораес перейдет в Шахтер — СМИ
  +1 Ответить
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?