Sportarena

Соболь, Караваєв та ще 5 гравців Шахтаря, яким варто шукати нові команди

Sport Arena називає гравців, яким треба залишити Шахтар, аби грати та прогресувати, та вибирає місця, де їм краще продовжити кар'єру.

Соболь, Караваєв та ще 5 гравців Шахтаря, яким варто шукати нові команди - Чемпионат Украины

Эдуард Соболь (справа), shakhtar.com

Минулого сезону Паулу Фонсека міг багато експериментувати зі складом, перевіряв гравців та різні варіанти. В Лізі чемпіонів для цього шансів буде набагато менше, ніж у Лізі Європи. Та й Зорі тепер немає, аби деяких футболістів відправити в оренду. Зараз на контракті у Шахтаря вдосталь гравців, яким треба чимдуж шукати інші варіанти для продовження кар’єри.

Едуард Соболь

Вік: 22 роки
Позиція: лівий захисник
Статус в Шахтарі: не потрібен

Едуарда Соболя ще й досі можна називати молодим та перспективним гравцем, хоча при цьому він також має великий досвід п’ятирічної кар’єри. Останній рік він відіграв у Зорі, де спочатку виглядав настільки добре, що пробився до збірної України та мав чимало запрошень від команд з-за кордону.

Навесні Соболь був зовсім іншим. Він навіть місце у складі команди Юрія Вернидуба не завжди отримував, і не через те, що Зоря вже думала про майбутнє та не довіряла орендованим гравцям. Просто сам Соболь почав грати гірше. Зрештою, у матчі зі збірною Фінляндії він не отримав місця у стартовому складі, програвши конкуренцію Миколі Матвієнку.

Після закінчення сезону Соболь повернувся до Шахтаря, але насправді він лише належить клубові. Паулу Фонсека відразу дав зрозуміти, що не буде розраховувати на Соболя ні тепер (Ісмаїлі), ні в майбутньому (Матвієнко).

Безперечно, Соболю потрібно йти з Шахтаря назавжди. Проте Гірники не збираються відпускати свого гравця безкоштовно, чи за суму, яку вони вважатимуть рівноцінну нулю. Соболь, мабуть, піде до оренди у Бельгію чи Туреччину. Цей варіант точно не найкращий, але вже перевірений часом та агентами. В Бельгію чи Нідерланди все ще молодому захисникові було б добре перейти, аби мати гарні умови для прогресу.

Олександр Караваєв

Вік: 25 років
Позиція: вінгер
Статус в Шахтарі: не потрібен

Александр Караваев, fenerbahce.org

Якщо Соболь взимку тільки міг переїхати до Туреччини на правах оренди з правом викупу, то Караваєв це зробив. Його переходом дуже жваво займались представники Фенербахче, домовившись і з Шахтарем, і з Зорею. Проте Караваєв, м’яко кажучи, не заграв у складі нової команди.

За ці півроку в Україні вже потроху почали забувати, хоча до від’їзду він цілком міг сперечатись з Андрієм Ярмоленком за статус найкращого флангового півзахисника з українців. Тепер і не дивно, що єдиним, хто серйозно цікавиться та кличе Караваєва до себе, залишається Юрій Вернидуб. Він якраз одного з своїх найкращих вихованців точно не забув та знайде йому призначення.

Проте Зоря не дуже хоче знову орендувати гравця Шахтаря, до того ж у луганського клубу просто немає коштів, аби забезпечити таку омріяну опцію викупу.

Агенти, мабуть, шукають Караваєву варіанти в закордонних чемпіонатах, але в тій же Туреччині до нього будуть вже ставитись упереджено, для Бельгії чи Нідерландів він вже не надто молодий.

Серед усіх інших гравців у Караваєва буде найважчий вибір щодо нової команди. І якщо це буде Бельгія чи Зоря, то краще залишитись в Зорі. Тут він буде важливим гравцем та лідером. А бельгійський клуб середньою руки, куди він може перейти, навряд чи також погодиться викупити за гроші, які вимагатиме Шахтар.

Для Караваєва буде найкраще ще раз себе проявити в єврокубках, показати сильну гру та набрати необхідну статистику у складі Зорі, а потім вже розраховувати на якийсь трансфер.

Андрій Тотовицький

Вік: 24 роки
Позиція: атакувальний хавбек
Статус у Шахтарі: не потрібен

Минулого літа Тотовицький поїхав з Шахтаря до Бельгії, ставши ще одним прикладом того, як все може відбуватись. Тотовицький явно хотів повторити долю Руслана Малиновського, якого навіть вирішили вилікувати в клубі, аби потім він заграв ще краще та перейшов повноцінно.

Але піти тим же шляхом не вдалось. Тотовицький відразу почав грати не настільки добре, потім взимку стався конфуз з його робочою візою, який призвів до того, що декілька місяців гравець не міг допомогти Кортрейку.

Після завершення строку оренди ніхто не хотів продовження співпраці. Проте тепер Тотовицький поки не може знайти собі нову команду. Навряд чи в Бельгії добре будуть ставитись до того, хто не розуміє, що без робочої візи його просто не пустять до країни. Та й варіантів буде не так багато.

В Україні Тотовицький точно не захоче грати. Хоча варіантів окрім Зорі чи, можливо, Маріуполя не так вже й багато. В Шахтарі у нього немає шансів потрапити до складу.

Соболь та Караваєв хоч за збірну грають та мають непоганий досвід у єврокубках, а от Тотовицькому навряд чи вдасться піти потрапити до більш статусної команди, ніж Кортрейк. Хіба тільки у Східній Європі. Але чи хтось піде до Польщі, Чехії чи Румунії? Краще вже просто не грати в футбол, таке враження.

Ну чи вічний варіант з Анжи.

Іван Петряк

Вік: 23 роки
Позиція: вінгер
Статус у Шахтарі: найближчий резерв

Иван Петряк (справа), shakhtar.com

Петряк став гравцем Шахтаря ще минулого літа. Проте він не зміг відразу показати себе перед Паулу Фонсекою, тому повернувся до Зорі. Тепер португальський тренер вирішив залишити Петряка в команді та його було презентовано у якості одного з новачків команди.

Проте все одно шансів заграти у складі Шахтаря у світловолосого вінгера більше не стало. Петряк точно програє боротьбу за місце у складі бразильцям Марлосу, Тайсону, Берндарду та Дентіньйо. Крім того, з поверненням до гри Фреда атакувальним хавбеком знову стане Віктор Коваленко. Зараз Петряк 6-7-й за рангом серед атакувальних хавбеків команди. Навряд чи це сильно допоможе у прогресі.

Як і Караваєва, Петряка, мабуть, хотів би бачити у складі своєї команди Вернидуб. Швидкісних флангових гравців йому зараз дуже не вистачає. Проте це знову буде оренда без права викупу, а якщо вже йти з Шахтаря у такому віці, то не для того, аби залишатись назавжди орендованим.

У Петряка ще не було досвіду виступів у іншому чемпіонаті. Та ж Бельгія могла б бути гарним варіантом проявити себе.

В'ячеслав Танковський

Вік: 21 рік
Позиція: центральний хавбек
Статус у Шахтарі: тренується з основою, грає з молоддю

Танковський увесь сезон був у першій команді Шахтаря, проте навряд чи його можна називати гравцем обойми. Після дискваліфікації Фреда та через великий відрив від переслідувачів Танковський отримував деякі шанси у першій команді, проте їх було не так вже й багато.

А у новому сезоні він швидше знову перетворився на гравця молодіжної команди. Безперечно, для прогресу гравцеві у віці Танковського потрібно постійно грати на більш високому рівні, ніж чемпіонат 21-річних.

Можливо, для початку це має бути українська Прем’єр-ліга, хоча Танковський з його манерою гри та вмінням розумно зіграти в центрі поля, міг би непогано заявити про себе і в Бельгії.

Олександр Зубков

Вік: 20 років
Позиція: атакувальний хавбек
Статус у Шахтарі: тренується з основою, грає з молоддю

Александр Зубков (слева), shakhtar.com

Наприкінці минулого сезону Зубкова було фактично переведено з молодіжного складу до першої команди. Він отримав вдосталь шансів, декілька разів виходив у стартовому складі. Проте з початком нового чемпіонату Зубков повернувся до молодіжки.

Там уже майже не залишилось гравців його віку. Всі гравці 1996 року народження вже грають за інші команди, нехай багато з них й на правах оренди. Самому Зубкову також би допоміг такий варіант продовження кар’єри: наприклад, команда Прем’єр-ліги, де він би мав ігрову практику.

В Зорі Зубкова точно не буде, також він не зможе виграти боротьбу за місце у складі Маріуполя. Непоганим варіантом для молодого хавбека були б команди типу Зірки чи Сталі.

Олександр Піхальонок

Вік: 20 років
Позиція: центральний хавбек
Статус у Шахтарі: гравець молодіжного складу

Серед усіх гравців цього списку Піхальонок наймолодший та найменш досвідчений. Він дебютував у першій команді в останньому турі минулого сезону, проте наразі навіть не розглядається Паулу Фонсекою у якості гравця основного складу.

Піхальонка можна називати одним з найбільш талановитих вихованців Шахтаря за багато років. Він дуже розумний гравець, який вміє контролювати гру та віддати точну передачу. Проте фізично Піхальонок розвинений не настільки, щоб претендувати на місце у складі команди. А вже після повернення Фреда так взагалі без шансів.

До кожного молодого гравця має бути свій підхід. Піхальонок точно не Віктор Коваленко, який уже в 19 років фізично був на рівні дорослого чоловіка. Теперішньому капітану дубля Шахтаря так легко заграти не вдасться. Але, можливо, вже настав час грати у Прем’єр-лізі, у клубі з посередніми можливостями та мінімальними варіантами для пошуку нових гравців.

Принаймні було б цікаво подивитись за ним на більш високому рівні, ніж першість U-21.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Или аккаунт Sportarena