Срна більше не потрібен Шахтарю

...

Ігор Бойко підтримує рішення хорвата та Шахтаря розлучитися.

Срна більше не потрібен Шахтарю
shakhtar.com

Щось мало піти зовсім не так.

У складі Шахтаря грало багато легендарних гравців, які вписали свої імена в клубну історію. Частіше за все це були легіонери, або ті, хто перейшов до клубу протягом кар’єри. Усі ці легендарні для Шахтаря гравці приносили користь, але потім обов’язково йшли чи догравати десь, чи їх купували інші клуби за великі гроші.

Даріо Срна повинен був стати виключенням. Були Фернандіньйо, Жадсон, Вілліан, Луїс Адріано, Олександр Кучер, Разван Рац, Томаш Гюбшман– все це особливі гравці для Шахтаря,  проте з цих особливих у Срни свій статус. Він вищий за інших, уособленням цього клубу. В якихось інших країнах красномовні ЗМІ назвали б такого Містер Шахтар.

У найкращий період в кар’єрі Срна не думав йти з Шахтаря, хоча в нього були запрошення. Навіть вже у зрілому віці хорвата кликала Барселона, проте він вирішив залишитись в клубі. Назавжди. Тобто тоді саме так здавалось, що назавжди. Йшлось не тільки про кар’єру футболіста, тут взагалі запитань не було, а й після завершення активних виступів Срну бачили якимось важливим представником менеджменту чи навіть ради директорів.

Щось мало піти не так, аби цього не сталось. Й щось пішло зовсім не так.

shakhtar.com

З цією історією про допінг Срна не втратив свого легендарного статусу. Його ім’я точно назавжди записано в історію Шахтаря найбільш великими та найбільш золотими буквами, які тільки можна уявити. Проте він перестав бути особливим зі списку особливих. Перестав бути Містером Шахтарем.

Важко точно сказати, наскільки ця історія вплинула на відношення Срни з керівництвом клуба. Раніше хорват багато разів зізнався в любові та повазі до Ріната Ахметова, а сам господар Гірників відповідав взаємністю. Здається, в публічних виразах ситуація не змінилась, проте як воно насправді, мабуть, ніхто не знає, окрім Срни, Ахметова та ще кількох людей. Принаймні 35-річному Даріо готові були запропонувати якусь адміністративну посаду в клубі.

Срна вже в інтерв’ю хорватським ЗМІ зізнався, що він хоче ще зіграти у футбол. Цей рік відлучення дав змогу самому гравцеві зрозуміти, що він ще не награвся. Як легенда, як капітан, як символ, як записане золотими літерами в історії клубу Срна безумовно потрібен Шахтареві. Але як футболіст – ні.

Ось найголовніше, що втратив хорват за час своєї відсидки за допінг. Раніше він вважався недоторканним. Цього ореолу незамінності Срни більше немає.

shakhtar.com

Зазвичай, чим кращий гравець, тим слабшою є його заміна. Багато років в Шахтарі Срна взагалі не мав резервіста, адже грав у всіх більш-менш важливих іграх, а на ранніх стадіях Кубка України проти команд Першої/Другої ліги можна було випускати кого завгодно. Потім цим «ким завгодно» деякий час був Василь Кобін, не конкурент і навіть не заміна Срні, а просто глибокий резервіст.

Новый Шахтер начнется с Кайоде

Найкращим показником незамінності Срни був Богдан Бутко, якого ще в 2010-м називали заміною хорвату. А потім він багато років грав по орендах. В Шахтар Бутко повернувся, коли вже Срні було за 30, а витіснити його зумів лише після дискваліфікації восени минулого року.

Й саме цей сезон став показовим в плані того, наскільки цьому Шахтареві потрібен Срна. Бутко довів усім, що на сьогодні він нічим не гірший на футбольному полі за лідера та капітана Гірників, адже без проблем зумів замінити його не тільки в матчах чемпіонату України, але й в Лізі чемпіонів. Вік Срни, його амбіції після тривалої успішної кар’єри та решта подібних речей в цьому випадку є нічим більшим, ніж просто подробиці. Якщо говорити по суті, то все набагато простіше: теперішній Бутко не слабший за теперішнього Срну.

shakhtar.com

Тут Шахтар показує звичайний холодний розрахунок, відпускаючи ще донедавна гравця, якого здавалось неможливо замінити. Який повинен був обов’язково закінчити кар’єру в складі Гірників.

Це прощання не буде якоюсь буденною подією, вартою лише новини в три абзаци на офіційному сайті Шахтаря – це насправді кінець епохи. Ніхто не викреслить ім’я Срни з історії Гірників, нехай він може й насправді розчарував керівництво цією історією з допінгом. Тут сумнівів не залишається. Щоправда як і в іншому.

Сьогодні футболіст Даріо Срна Шахтареві не потрібен.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
30 декабря, 17:25
166
1
30 декабря, 17:25
28 декабря, 13:35
419
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?