Тимчасовий герой

...

Андрій Сеньків – про те, як Андерсон Піко приміряє на себе образ одинокого героя, який приходить на допомогу в найважчий момент, але потім все одно зникає.

Тимчасовий герой

Андерсон Пико, football.ua

Коли Кевін Істмен і Пітер Лерд придумували ідею коміксів про черепашок-ніндзя, то забули додати в компанію до «зеленої четвірки» ще одного хлопця. Вайлуватого і зовсім непомітного, далеко не лідера, але того, хто в найбільш неочікуваний момент болюче вдарить по злу Нью-Йорка. Він приходить на допомогу лише тоді, коли про нього всі забувають й вже через мить знову йде в тінь. Саме такий жартівливий образ зараз найбільше підходить до захисника Дніпра Андерсона Піко, який вчора зробив дуже вагомий вклад у перемогу дніпрян над Зорею.

На перший погляд перебування такого героя Андерсона у зірковій компанії черепашок викликає іронічну усмішку – ані видатних фізичних даних, ані навиків бусідо чи розмахування нунчаками в нього нема. Він виглядає чужорідним персонажем серед справжніх майстрів, а його живіт дозволяє сенсею Сплінтеру називати Андерсона «м’якою іграшкою». Навколишнє зло раде бачити в ненависному квартеті цього хлопця – тепер перемога буде куди ближчою. Запрошення Андерсона здивувало б навіть партнерів по команді й виглядало зовсім нелогічним рішенням – для чого цим зіркам далеко не найкращий у своїй справі хлопець?

Відповідь на це питання дало всього одне протистояння – одне із найбільш принципових і важливих для самих черепашок. Три роки Леонардо і компанія не знали смаку перемоги над своїм заклятим опонентом. Але вчора таки домоглися свого, а роль ледь не першої скрипки відіграв, як ви вже здогадалися, Андерсон.

Аналогія із черепашками в розмові про Піко, можливо, виглядає притягнутою за вуха й досить банальною. Але ця аналогія найкраще передає настрій після гри Дніпра проти Зорі. Дніпропетровці довго й болісно терпіли натиск суперника. І навіть після пропущеного удару не впали, а, скрегочучи зубами, знову піднялися до боротьби. Коли у перемогу Дніпра абсолютно не вірилося, ми зовсім не помітили, як дніпряни пішли вперед. І причиною цього став неповороткий хлопчина на лівому фланзі, який безупинно бомбардував володіння суперника своїми подачами та дальніми ударами. Хеппі-енд прийшов настільки неочікувано, що сценаристи голлівудських трилерів одразу ж звернули свій погляд на Запоріжжя – такий сюжет не може не зачепити. А його ендшпіль змушує повірити у казку.

Присутність казкової лінії у матчі на Славутич-Арені нагадує, що навіть у такий всесторонньо непростий час залишилося місце чомусь неймовірному і нетрадиційному. Вчора сам Андерсон Піко дав можливість забути про єврокубкову дискваліфікацію Дніпра та фінансові негаразди клубу. Після цієї гри говорити про таке просто не хочеться, бо на перший план вийшов футбол – яскравий і гостросюжетний, вишенькою на торті якого став простріл з лівого флангу і незграбна пробіжка для поцілунку в камеру. Щоправда, незграбність лише додала епічності епізоду – головне, що бразилець зробив це просто і щиро. Останнє, кажуть, цінується у будь-який час.

Це точно був день імені Андерсона Піко, якому не судилося стати великим футболістом, але про якого точно говоритимуть протягом найближчого тижня. Хоча далеко не факт, що Піко продовжить у тому ж дусі й навіть вийде на поле в суботній зустрічі з Металістом. Головне своє завдання він вже виконав, а коли головний лівий бек Матоса вилікує застуду, Піко знову опиниться на лаві для запасних.

Проте для Піко такий життєвий устрій – не новинка і не розчарування. Протягом всієї кар’єри Андерсона супроводжували не травми чи ігрова нестабільність, а серйозні проблеми із зайвою вагою. Після місця у стартовому складі «бронзового» Греміо Андерсон скотився до команд рівня штату й при рості 170 см важив аж 90 кілограмів! Говорити про якісь серйозні перспективи цього хлопця не доводилося, але він кілька разів таки приводив себе у більш-менш пристойну форму й знову повертався на професійний рівень. Зазвичай Андерсон там надовго не затримувався й демонстрував свої найкращі якості лише час-від-часу. Щоправда, цього виявилося достатньо, щоб підписати контракт з Дніпром.

фото Football.ua
фото Football.ua

В Україні він і далі більше продовжував боротьбу із зайвими кілограмами, аніж тішив змістовною грою й приносив користь команді. Здається, навіть Маркевич не вірив у те, що Піко може видати пристойний матч. Жбурнути м’яча з ауту – так, а от випалити лівий фланг – не смішіть. Дивлячись на Піко, неможливо повірити, що це футболіст-професіонал, та й на аматора він схожий лише частково. Такі грають у футбол у вільний від роботи час, раз у тиждень з колегами по ремеслу.

Ті, хто вперше дивився футбольний матч вчора, сильно здивувалися присутності на полі цього хлопця – стереотип про стрункого і м’язистого бразильського футболіста наче вітром здуло. Лівий фланг захисту Дніпра борознив кремезний хлопчина, який на перший погляд не викликав впевненості. Але одного разу він виконав подачу на Зозулю, яка завершилася голом Шахова, а згодом зробив все, аби Сіваков переправив м’яча у власні ворота! Загалом же виявилося, Піко може не лише просто бути присутнім, а й обіграти один в один, ефективно постелитися в підкаті та точно навісити. Перераховані якості не в’яжуться із зовнішнім виглядом Піко, а повірити у це лише з розповідей може хіба байдужий.

Андерсон Піко не звертає уваги на те, що думають про нього інші. Інакше вже б повісив бутси на цвях. Напевно, він так і не знайде стабільності і не виграє чемпіонату світу. Для українських вболівальників бразилець ніколи не підніметься до рангу легенди, а дніпропетровські малюки не вдягатимуть футболки з його прізвищем і не вважатимуть кумиром. Останнім і найважливішим викликом у кар’єрі для Андерсона стане його битва із власним організмом.

Проте це буде потім. А зараз можна сказати, що в даний відтинок часу свою місію Андерсон вже виконав (і тепер ми знаємо, що героєм може стати навіть той, хто зовсім на нього несхожий). І хоча Піко тепер навряд чи влиється в компанію зіркових героїв, та його це може і не хвилювати. Адже головне – вчасно прийти і вміло допомогти, що Андерсону поки чудово вдається.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
25 февраля, 10:20
3
1
25 февраля, 10:20
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?