«Цей період – вимушений, але щодо контрактів – не відрізняється від міжсезоння». Юрист – про ситуацію з трудовими угодами під час пандемії

...

Спортивний юрист Юрій Юрченко розповів, як вимушена пауза в сезоні вдарить по футболістах.

«Цей період – вимушений, але щодо контрактів – не відрізняється від міжсезоння». Юрист – про ситуацію з трудовими угодами під час пандемії

Фото - instagram.com/fc_dynamo_kyiv

Більшість спортивних змагань у світі зупинилися через пандемію COVID-19. Ніхто не знає, чи обмежиться все першими карантинними термінами, наскільки швидко повернеться до звичного життя світова економіка, а за нею – й такі допоміжні галузі, як сфера розваг, до якої належить і спорт.

Тому ми вирішили вияснити, як вплине зупинка чемпіонату України з футболу на контрактні зобов’язання клубів перед футболістами. Чи не настане у нас «епідемія» розривів контрактів під цим приводом? Чи не буде випадків, скажімо так, відсутності правового врегулювання взаємовідносин між клубами і футболістами? Та й взагалі, платити в українському футболі будуть? Про це нам розповів спортивний юрист Юрій Юрченко.

Читайте також: Президент ПФЛ Макаров: Нужно рестартовать 6-10 мая, чтобы закончить сезон до конца июня

«Розпочнемо з того, що введений карантин по суті є визнаним на законодавчому рівні фактором непереборної сили, який не залежить від волі людей – будь-якої сторони контракту в футболі. У цивільних, господарських, комерційних відносинах, тощо, де сторонам контрактів необхідно звертатися до торгово-промислової палати, аби засвідчити форс-мажор і змінити свої зобов’язання в зв’язку з цим, а от у трудових відносинах змінюються зобов’язання іншим чином – в зв’язку з непереборною силою навколишнього середовища.

Звичайно, ми не виключаємо зловживань керівників клубів відповідно до своїх підлеглих співробітників і футболістів в тому числі. Це може бути, зокрема, намагання звільнити, щоб люди пішли за власним бажанням, або намагання відправити в безоплатну відпустку, спроби до схилення щодо розриву контракту…

Але всі ці другорядні дії, порівняно з простоєм, залежатиме від волі самих працівників і футболістів. Якщо вони самі не підпишуть собі, вибачте, «зарплатний вирок», керівник не може їх змусити самостійно відправитися в відпустку без їхньої згоди. Футболісти мають в даному випадку наполягати на оформленні простою і на виплаті їм середньомісячного заробітку. Якщо адміністрація не бажає скласти акт про простій, то ніхто не заважає трудовому колективу (в т.ч. футболістам) його оформити самостійно — колективно зі своїми підписами з посиланням на сьогоднішні обставини та Постанову Кабінету Міністрів України.

Читайте також: УПЛ перенесет выборы президента в случае продления карантина

У свою чергу, працівники мають відповідально поставитися й до своїх обов’язків: дистанційно виконувати свої обов’язки, наскільки це можливо, виконувати програму дій, заплановану клубами. Можливості такі є, навіть не знаходячись безпосередньо на робочому місці. Це вже залежить від того, наскільки взаємно компромісно та із взаємною підтримкою будуть організовувати робочий процес підприємство та його співробітники.

Ясна річ, пандемія з такими великими карантинними заходами – це незвичайна подія величезного, планетарного масштабу. Можуть бути різні випадки – в тому числі, багато колективних трудових спорів, коли багато футболістів, вибачте, «стануть у позу» та будуть проти певних обставин. Цей період – вимушений, але щодо обов’язковості виконання контрактних зобов’язань він не відрізняється від міжсезоння чи зборів. Він діє? Так. Зарплату все рівно треба платити? Безперечно.

Читайте також: В Англии не возобновят сезон раньше 30 апреля. Но эта дата тоже оптимистична

Єдине – якщо в контракті раптом передбачені окремі пункти, які передбачають особливий сценарій взаємодій щодо подібних ситуацій. Щоправда, я не зустрічав контрактів, які б окремо розглядали такі ситуації, як пандемія коронавірусу та наслідки для футболістів і клубів в випадку їх настання. Не виключаю, що таке може існувати – але якщо окремо не обумовлювали такий випадок, то ситуація регулюється чинним законодавством, про що ми говорили з самого початку.

Цей час – великий виклик, в тому числі, й для права. Можуть бути окремі обставини, різні цікаві кейси. Ви чули, напевно, про ситуацію в футбольному клубі Ліон, який оголосив про при зупинку виплати заробітної плати. Це може бути як особливість місцевого законодавства, так і домовленість зі своїми футболістами. В Україні ж футболісти, як і інші наймані працівники, мають підстави сподіватися на дію закону на їхню користь».
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Читайте также
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?