«У чемпіонаті України Жерсон буде феєрити»: у Люксембурзі раді, що вже не є країною-карликом, де у футбол грають банкіри

...

Sport Arena поцікавилася думкою українського легіонера про люксембурзький трансферний вектор українських клубів.

«У чемпіонаті України Жерсон буде феєрити»: у Люксембурзі раді, що вже не є країною-карликом, де у футбол грають банкіри

Жерсон Родригес, t.me/dynamokyiv

Тарас Сеньків уже три роки виступає в чемпіонаті Люксембургу – спершу грав за Вінеску (Енен), далі – за Дарінґ (Ехтернах). Зважаючи на те, що збірна України часто перетинається з люксембурзькою, ми періодично обговорюємо тамтешній футбол. І одне з останніх запитань до нашої людини в Люксембурзі було: «Можете уявити люксембурзького легіонера в УПЛ? Хто це може бути?».

Саме з нього ми й почали бесіду після того, як київське Динамо, вслід за львівськими Карпатами, укомплектувалося гравцем збірної тієї країни, де живе й виступає Сеньків.

– Ви знаєте, я тоді відповів, що на той момент не міг собі уявити люксембуржуа в чемпіонаті України, тому що у нас ринок зосереджений на латиноамериканців, та й більшість клубів розраховує на власних вихованців, – почав розмову Тарас. – Хоча й наводив, як аргумент, що один із братів Тілль, Олів’є, опинився у російській Уфі, про що також ніхто не міг би подумати. І ось – через шість місяців ми маємо двох гравців-люксембуржуа в українському чемпіонаті!

– Які враження від трансферу Жерсона Родрігеса в Динамо?

– Позитивні. У першу чергу, радий за нього – він професіонал, який живе футболом. В Динамо бажаю йому якнайшвидше адаптуватись. Це найголовніше на даний момент.

– Брати в Динамо гравця збірної Люксембургу – це «западло» чи він того вартий?

– Не можна сказати, що це поганий варіант для Динамо. Вважаю що він цього вартий і довів це не лише клубними виступами, а й міжнародними зустрічами. На даний момент збірна Люксембургу може дати бій кожній збірній, і не просто «ставити автобус» біля власних воріт, а компактно оборонятись та швидко будувати атаки. Це говорить про те, що за збірну виступають кваліфіковані футболісти.

До речі, в Люксембурзі говорять, що третій їхній футболіст буде виступати в чемпіонаті України. Преса пише, що Карпати ведуть переговори з 22-річним Тімом Халлом – захисником клубу Прогрес (Нідеркорн). Можливо, ми й справді найближчим часом побачимо третього легіонера з Люксембургу.

Читайте також: Карпаты могут подписать люксембургского защитника Халла

– Найперший люксембуржуа – 24-річний Марвін Мартінш – почав сезон в УПЛ в основі Карпат…

– Це працездатний футболіст. Незважаючи на габаритність, володіє непоганою технікою. Тактично грамотний. На рівні BGL ліги – це дуже потужний футболіст. Для того, щоб судити, якою буде його кар’єра в українському чемпіонаті, потрібен час – і для адаптації самого футболіста, і для сезону в цілому, щоб судити, що з того вийде. Але для Карпат – це міцний гравець основи! По-моєму, це вже зараз ясно.

– Тоді запитання: чому ж раніше український трансферний ринок не звертав уваги на Люксембург? У них непогане покоління, і збірна не прямо зараз стала інакшою, вона поступово ставала сильнішою й підносила сюрпризи вже давненько…

– Мабуть, скаути не звертали уваги на Люксембург, а після гри проти нашої збірної зрозуміли, що тут також ростуть таланти.

– Ну добре хоч так. До події тижня – Жерсона. На якій позиції він спроможний найкраще проявити себе в Динамо? Які його сильні якості?

– Думаю, лівого нападника, хоча справді він спроможний зіграти і глибше, і вище. Сильні якості – працює обома ногами, креативний технічний гравець, спокійно діє в завершальній стадії. Якщо взяти гру проти нашої збірної, погодьтеся, нашим захисникам було важко протидіяти в єдиноборстві один в один.

– Тим не менш, мем «паспорта цьому козаку» пішов якраз після його автоголу на 90+3 хвилині…

– Кожен футбольний чоловік зрозуміє – це був нещасний випадок. Гравець-то він хороший, ми це бачили.

– Взагалі, в Динамо на Родрігеса чекає успіх чи він «провалиться» слідом за такими непоганими, в принципі, гравцями, як Беланда, Теодорчик, Тремулінас?

– Все залежить від того, як швидко він адаптується. А от якраз часу на адаптацію немає – чемпіонат вже почався, Ліга чемпіонів також стартує 6 серпня. Думаю, він дуже мотивований – йому дали шанс, який треба використати. Про таке він міг тільки мріяти.

Успіх чи провал? У чемпіонаті України він буде феєрити. А от цікаво буде подивитись на нього в єврокубках.

Я не можу сказати, що Жерсон – це топ гравець. Але все залежить, як буде використовувати тренер. Чи розраховує тренер на нього, як на гравця основи. Скажімо так, із Родрігесем можна працювати і він вже зараз є гравцем міжнародного рівня, а може стати ще кращим. Моя думка – це талановитий гравець, який підсилить Динамо. Йому побажаю тільки успіху.

– Що в Люксембурзі говорять про цей трансфер?

Думки неоднозначні. Але 90% думок – позитивних, зі вмістом гордості. Вони раді, що Люксембург вже не є країною-карликом, де у футбол грають хіба банкіри та інші професії, а де також виховуються футбольні таланти, які затребувані на професійному рівні.

Читайте також: «Люксембуржуа на трибунах попивають винце та пиво». Українець Сеньків – про люксембурзький футбол

– А як ваші справи, Тарасе?

– В мене все добре. На даний момент запропонували координувати ще дві вікові категорії – U12 та U13, та й надалі продовжую працювати з U15. Команду поки що не змінив, так як стоїть завдання підвищитись в класі до найвищого Національного дивізіону. Були дві пропозиції, але я відмовив, так як комфортно працювати з тренером Дарінґа. Та й колектив зібрався хороший – зараз ще підсилили три позиції, думаю, досягнемо поставленої цілі. Стартуємо 25 серпня.

 


Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?