У Вереса не було причин звільняти Свіркова

...

Sport Arena спочатку з недовірою поставилася до пояснення Юрія Свіркова щодо відставки з Вереса за станом здоров'я, але потім побачила, що це може бути єдина причина.

У Вереса не було причин звільняти Свіркова

Юрий Свирков, veres.club

Відставка головного тренера – чимала подія навіть для маленького клубу, що вже казати про ФК з Прем’єр-ліги. В деяких командах (типу Ворскли чи Зорі) вже більше п’яти років не пам’ятають зміни тренера. А от у Вересі така подія прямо регулярна – клуб втретє за останні 9 місяців залишився без наставника (а попутно ще й переживає зміни у вищому керівництві).

Припинення співпраці з Юрієм Свірковим не вибилось з ряду своєрідних подій – відставка була швидка, трохи дивуюча, непередбачувана (в крайньому разі зараз, поки сезон ще йде), без вагомих передумов.

Майже відразу і сам тренер підтвердив в розмові Sport Arena, що його здоров’я не завжди витримувало напругу в тренерському кріслі. Проте українські вболівальники вже відвиклі від таких прозаїчних причин і в подібних випадках відразу шукають «підводні камені».

Але зараз вода доволі прозора, бо іншої вагомої причини не проглядається.

Відставка Свіркова не мала вагомих передумов для примусового звільнення вже зараз

Свірков прийшов у Верес взимку, коли команду треба було готувати на зимових зборах до відповідальної другої частини сезону і отримав конкретне завдання – місце в топ-6. Можливо, своєю грою Верес на початку весни і не радував, проте результат «на табло» — рівняни не просто заскочили у верхню шістку, а й зайняли 5-те місце, змусивши боротися «на смерть» Маріуполь та Олімпік.

Хоча далі Верес не давав приводів для гучних заяв, рухаючись цілком відповідно реальності – прагматичність, націленість на результат, якість в обороні та чіткість контратак, які принесли команді Свіркова малочисельні, але голи. Проте гольової феєрії ніхто й не обіцяв – ще на початку весняної частини в команді говорили, що в першу чергу треба налагодити командні дії та забезпечувати результат, який так хотіли бачити боси клубу.

Хотіли – отримуйте. В перших трьох матчах весни Верес здобув дві перемоги, одна з яких – 3:1 над Динамо (напевне, самий пам’ятний матч для рівнян в цьому сезоні). В третьому ж випадку Верес програв Ворсклі, хоча цілком награв та майже видряпав нічию. Ті три поєдинки і стали визначальними для Свіркова у роботі з Вересом – білоруський тренер дав рівнянам місце в топ-6, що було таким бажаним в зимову перерву.

veres.club

Будь-який шлях знову приводить до офіційної версії

Те, що став переживати Верес далі, по суті, від Свіркова мало залежало. Було ясно, що команда з найскромнішим підбором складу в топ-6 та постійними кадровими проблемами з будь-яким тренером зазнає спаду та буде балансувати на 5-6 місці. Не скажеш, що рівняни з тріском провалили всі поєдинки після забезпечення місця у верхній шістці — команда грала (принаймні, дуже намагалася грати) в свою гру, не просиджувала весь матч в обороні, показувала зуби навіть Шахтарю. Але кожного разу сценарій виходив один — Верес грав до першого голу, який зазвичай забивався в його ворота, після чого вже не міг відіграти гандикап.

В результаті за останні шість матчів (що були зіграні вже на другом етапі УПЛ) рівняни лише раз взяли очки в тому єдиному випадку, коли самі не пропустили (0:0 з Ворсклою). В інших випадках — «сухі» звичайні поразки 0:1 и 0:2 та розгром від Динамо 1:4.

Можливо, за ці шість безвиграшних матчів у керівництва Вереса і накопичився якийсь негатив щодо результатів та роботи головного тренера, який міг спричинити відставку чи перетнутися з проблемами зі здоров’ям Свіркова. Проте в такій версії доволі мало логіки.

По-перше, взимку Свіркова знайшли та запросили у Верес здебільшого представники нинішнього президента клубу Богдана Копитка (який тоді ще не займав таку посаду, а був одним з головних інвесторів клубу). Білоруський наставник не опинився «не в тому човні» чи «в іншому таборі», і за виконання завдання «потрапити в топ-6» міг цілком почувати себе впевнено в кріслі головного тренера (хоча, як вже говорять в певних колах, після останньої поразки від Динамо тренер покидав стадіон сам, а не з командою).

А, по-друге, змінювати тренера зараз означає те саме, що «вставити палицю в колеса» команді. Яка б ситуація не складалась в команді, а Верес все ще має перспективи зайняти 5-те місце та кваліфікуватися в Лігу Європи, що для клубу малого масштабу може мати великі плюси. Зміна ж тренера здебільшого перекреслює це. До того ж, знайти нового наставника високого рівня в цей час (за місяць до кінця сезону) майже нереально – багато добрих спеціалістів вже мають роботу, а безробітні чекають кінця сезону та перших «вітрів» трансферного вікна.

Тому мимоволі доводиться повертатися до офіційної версії – Свірков пішов через стан здоров’я. По нашій інформації, в клубі вже не перший тиждень знали про такі проблеми тренера, і зараз білорус сам подав у відставку, заставши керівництво клубу зненацька.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?