Публикации
Лента новостей

Ультрас Шахтаря: після пісні про Путіна в 2014 році адміністрація клубу почала нас вносити в бан-лист
...

...
Вболівальники Шахтаря, shakhtar.com
Представник фанатського руху Шахтаря Віталій Овчаренко розповів про те, як відбувався переїзд вболівальників донецької команди на мирну територію після початку військових дій на Донбасі та стосунки з представниками клубу.

Ультрас Гірників звернув увагу, що в 2014 році фани донецької команди почали потрапляти в бан-лист при відвідуванні стадіону. Однією з причин, за його словами, стала пісня про Путіна, яка набула широкого загалу в ті часи.

«В 2014 році за пісню про Путіна почалося блокування нас з боку адміністрації клубу. Тобто фанати Шахтаря почали потрапляти в так званий бан-лист при відвідуванні стадіону. Це викликало хвилю обурення серед всієї фанатської громади, яка однозначно притримувалася проукраїнських поглядів і не вважала в цей критичний час цю відому пісеньку про Путіна чимось таким надзвичайно небезпечним. І після цього стосунки з керівництвом клубу у нас остаточно зіпсувалися. А які ж можуть бути стосунки з людьми, які нас банять?», — сказав Овчаренко в інтерв’ю Glavcom.ua.

«Пам’ятаю, в останні матчі на Донбас Арені з нашого боку вже було бойкотування: фанати приходили на стадіон, але не підтримували команду. Щодо футболістів, то з ними цілком нормальні стосунки, особливо з українцями: і Степаненком, і П’ятовим. Можливо не всі з них у 2014-му році розуміли дійсність, що ж насправді відбувалося в Донецьку. Навіть серед бразильців є футболісти, які прекрасно розуміють, що відбувається. Не всі з гравців публічно могли демонструвати свою позицію: у когось там батьки, у когось майно. Але з часом їм довелося би все одно показати свою позицію, як клубу так і футболістам».

Овчаренко підкреслив, що гравці Шахтаря дійсно допомогають в АТО. Наприкінці листопада відбулася зустріч між харківськими ультрас та гравцями донецької команди, на якій вони на підвищених тонах розмовляли стосовно ситуації на Донбасі.

«Іноді, на мій погляд, громадськість перебільшує, нагнітає, надто критично ставиться до гравців. Але я розумію чому. Тому що Шахтар — це символ краю. А від символів у критичні часи завжди вимагають визначеності і демонстрації чіткої позиції. Футболісти дійсно допомогають в АТО, як про це кажуть. Є факти, деякі з них вони озвучували. Але без їх дозволу я не можу про це говорити, бо це буде неправильно. Щодо керівництва клубу, то ми не контактуємо».

Звернув увагу представник фанатського руху Гірників і на те, як інші вболівальники допомагали з переїздом фанам Шахтаря після початку військових дій. Овчаренко відзначив фанів Динамо, які знайшли в Києві приміщення для вболівальників помаранчево-чорних. А от щодо допомоги донецького клубу йому невідомі такі факти.

«Чи допомагав клуб фанатам з переїздом на мирну територію? Мені такі факти невідомі. Хочу подякувати взагалі всім фанатам України, які допомагали і луганчанам, і сімферопольцям, і севастопольцям, і донеччанам переїхати, втекти з окупації. А особливо хотів би відзначити фанатів Динамо, які з першого дня нашого переїзду знайшли в столиці приміщення, де всі, як ми жартуємо, «біженці» з фанатської родини, могли пережити перші часи після переїзду. Розумієте, люди тікали з однією сумкою чи рюкзаком. Сьогодні зранку пішов на роботу, а йому сказали, що за ним вже виїхали. Людина одразу сіла в машину чи на потяг і на виїзд. У Київ поприїжджали в кросівках із сумкою і 50 гривнями в кишені. Допомоги динамівських фанатів ми ніколи не забудемо».

«Хто ще допомагав фанатам Шахтаря у Києві? Варто назвати прізвище на той час міністра Дмитра Булатова. Він разом з фанатами Динамо допоміг з розміщенням, з базою, де люди можуть жити в нормальних умовах. Декотрі з наших хлопців працювали і досі працюють на торговельну марку «Мілітарист». Ця мережа магазинів робила для хлопців, які йшли на війну, значні знижки. Я знаю, що в Харкові і у Львові місцеві фанати теж нашим допомагали».

Зараз донецька команда грає домашні поєдинки на харківському ОСК Металіст. Овчаренко звернув увагу на те, що фани Металіста не в захваті від того, що донеччани грають домашні матчі на їхньому стадіоні, хоча з повагою відносяться до вболівальників Шахтаря.

«Як вболівальник я прекрасно розумію, чому фанати Металіста не хочуть, щоб Шахтар грав у Харкові. Це тому, що їхня команда зараз, будемо відверті, перебуває не на найкращих позиціях. Коли приїжджає Шахтар і починає агресивний маркетинг, то це викликає у них обурення. Є побоювання, що «кузьмичі», це характеристика звичайних вболівальників, почнуть ходити не на рідний Металіст, а на Шахтар.

«Тим не менше, велика подяка фанатам харківського Металіста за те, що у всіх своїх заявах, які стосуються команди Шахтар, вони постійно наголошують, що «ми дуже поважаємо фанатів Шахтаря, наші заяви не стосується їх, а стосуються адміністрації ФК Шахтар.

З початком військових дій на Донбасі, які розпочалися навесні 2014-го, Гірники були змушені покинути Донецьк. Спочатку вони проводили домашні зустрічі у Львові, але з січня минулого року переїхали до Харкова. При цьому тренувальна база Шахтаря знаходиться в Святошино, що знаходиться поблизу Києва.

Першу частину чемпіоната Гірники закінчили на першому місці в турнірній таблиці УПЛ. В 19 турах команда Паулу Фонсеки набрала 42 очки. Також донеччани вийшли в плей-офф ЛЧ, де зіграють з Ромою і в півфінал Кубка України.Добавить комментарий
Читайте также

13 января, 10:49
197
13 января, 10:49
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?