Лента новостей

Верес на експорт. Як рівняни хочуть стати західноукраїнським брендом

veres.club
Sport Arena побувала в Рівному на матчі молодіжної команди Вересу, де втілено, напевне, найкращий підхід до вболівальника та вміння заповнювати порожні трибуни.

Емоційними і не завжди однозначними подіями минулого літа Верес розбурхав УПЛ: раптова поява в Прем’єр-лізі замість Десни, багато трансферів та вдале перше коло, яке підсумувала нічия з Динамо. Водночас мало хто помітив ще одну якість новачка, яку варто підкреслити — тут хочуть і працюють із вболівальником.

Верес — перший футбольний клуб, який замовив надувні майданчики. Тим часом розмови стосовно «необхідності роботи з глядачами» ширяться з геометричною прогресією

Юрби хлопчаків ганяють з м’ячами площею перед рівненським «Колізеєм». Їхні батьки поруч лузають насіння, підтупцюють в такт музиці чи попивають каву або пиво. Бабусі з дідусями гріються на осінньому сонці. Забрендовані у червоно-чорні кольори хлопці та дівчата з Вересу ковзають у натовпі, щось пояснюючи, показуючи, співаючи чи вигукуючи в мікрофони. Молодь окупувала червоно-чорні кріла-мішки, неподалік у наметах продають атрибутику Вереса. А поруч ті, хто байдужий до футболу, проте теж тут, розмальовує якісь фігурки, тощо. Вряди-годи дійство переривається танцями чи виступами місцевих «зірочок».

фото Юрия Конкевича

Цей футбольний «мурашник» розворушився у Рівному опівдні суботи. В останній день вересня «молодіжка» Вереса приймала вдома Сталь, і глядачів для матчу заохотили прийти на гру, відвідавши FootFest — іншими словами, клубну промоакцію.

Знаходжу серед присутніх генерального директора ГО Верес Євгена Донцова. «Рівне цієї осені добряче «гуде», щотижня у нас декілька фестивалів чи концертів. От і сьогодні ми витримуємо конкуренцію з ще трьома заходами, наприклад, стріт-рейсингом. Ми позиціонували свято як сімейний відпочинок. Як на мене, все вдається», — розповідає менеджер рівнян.

Тверда, не натягнута за вуха, 1 000 присутніх людей на FootFest справді була. Набір надувних футбольних атракціонів стандартний для шоу, які доводилося бачити в Європі — хтось може пробити пенальті, хтось влучити в отвір м’яча, є декілька майданчиків для футболу. Особливий ажіотаж там, де пацанів прив’язують мотузками, і вони можуть зіграти тільки на певній дистанції — так, як фігурки для настільного футболу. Перепустка на усі забави безкоштовна, якщо твої батьки купили квиток на матч «молодіжок» Вереса та Сталі («молодіжок»!). Його ціна — 30 гривень, для членів клубу — 50% знижка.

фото Юрия Конкевича

Простенько, без гламуру, але дієво. Цікаво, що увесь цей футбольно-фестовий реманент не особливо задіюється саме футбольними клубами. Фірма, у якої Верес орендував атракціони, більше працює із корпораціями, які проводять власні свята. Верес — перший футбольний клуб, який замовив майданчики. Тим часом розмови стосовно «необхідності роботи наших клубів із глядачами» ширяться з геометричною прогресією.

Рівне почало працювати з ними ще в Другій лізі, продовжило у Першій, а в УПЛ клуб з огляду на усі обставини своєї появи в чемпіонаті просто-таки мусить з ними працювати. Хоча, що означає «Верес мусить»? Це обов’язок усіх клубів. Принаймні, теоретично.

Місцеві вболівальники все вимогливіше вимагають від керівництва клубу і міста конкретики стосовно реконструкції арени. Тому такі футбольні акції — це й своєрідний реверанс клубу для рівнян

Саме тривають конкурси. Один із супер-призів — автобусний тур в Європу, Краків-Будапешт-Прага.

«Переважно ми співпрацюємо з партнерами клубу, хоча частина витрат на організацію свята — це клубні кошти. Такий же розподіл і в рекламі Вереса — заходів чи матчів основи у Львові і дубля в Рівному. Клуб активний в інтернеті, на радіо, телебаченні, зовнішній рекламі. Розуміємо, що футбол мусить тягатися і з кафешками, ресторанами, кіно, театром, іншими розвагами», — розповідає Донцов.

Звісно, антураж свята не найкращий — як і сам рівненський Авангард, так і прилегла територія вимагають бути добряче «прилизаними». Асфальт місцями порепаний, камера вихоплює потріскані стіни адмінприміщення стадіону. Не секрет, де і чому грає Верес домашні матчі, і місцеві вболівальники все вимогливіше вимагають від керівництва клубу і міста конкретики стосовно реконструкції арени. Тому такі футбольні акції — це й своєрідний реверанс клубу для рівнян. А ще — своєрідна підготовка до ймовірних вояжів в інші західноукраїнські міста.

фото Юрия Конкевича

«Чому б і ні? Доки триватиме реконструкція нашої арени в Рівному, ми готові їхати з подібними шоу в інші міста, готові проводити рекламу футболу, здорового способу життя. Причому не хочемо нікого виганяти з домашніх арен, швидше позиціонуємся як західноукраїнський клуб. Мені до вподоби англійська традиція, коли вболівальник з невеличкого містечка вболіває за свій рідний клуб і якусь одну команду з АПЛ», — провадить Донцов.

Перериваємося, бо овацією зустрічають приїзд на стадіон «молодіжок» Вереса і Сталі. Потрохи люди заходять на трибуни «Колізею», диктор нагадує чималенький перелік спонсорів та партнерів народного клубу Верес.

Розпочинається гра. У перерві матчу серед присутніх розігруються простенькі призи — фірмове пиво, спайки мінералки і ящик морозива. Ну, ви розумієте якої торгової марки.

Окремо глядачів запрошують на недільний матч до Львова. Верес ще влітку домовився із Укрзалізницею про прямі чартери своїх фанатів електричкою до Львова. Трохи більше за 100 гривень вболівальник купує переїзд Рівне-Львів-Рівне, квиток на матч і трансфер з вокзалу на Арену Львів. «Ми маємо ядро у Рівному, але зараз починаємо працювати зі студентами Львова», — пояснює Донцов.

Верес U-21 із кількома гравцями «під основу» впевнено виграє 3:1 у ще більш «зеленого» дубля Сталі. Офіційна цифра глядачів на матчі — 1 500 вболівальників. І це на грі «молодіжок», коли в більшості клубів УПЛ лише мріють про такі цифри відвідуваності матчів основних команд.Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?