УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ

Главные новости спорта

Публикации
22 мая, 18:40
2475
74
2475
22 мая, 18:40
21 мая, 15:52
1190
43
1190
21 мая, 15:52
Лента новостей

Від дитячого футболу до Ла Ліги: незвичний бізнес Рустама Худжамова

...
Від дитячого футболу до Ла Ліги: незвичний бізнес Рустама Худжамова
Фото: fcmariupol.com
Воротар Рустам Худжамов тепер ще й виробник товарів для себе та колег.

Ми вже розповідали про незвичайні професії футболістів – телеведучі, барбери, ресторатори, поліцейські та навіть ювеліри. У колекцію «хобі-професій» людей спорту можна додавати й виробників, власне, товарів для себе та колег. Саме такий бізнес обрав для себе Рустам Худжамов.

Останнім часом його бренд Brave GK активно просувається серед воротарів – від УПЛ до Ла Ліги, від дорослих до дитячих змагань. Як Худжамов став бізнесменом, чому обрав саме таку дещо незвичну справу та чи зміг би прожити суто з неї? Про це ми розпитали самого Рустама.

Як автор, зізнаюся – я набирав по телефону футболіста, але поспілкувався, як мені здалося, вже із виробничником. Про тонкощі свого бізнесу відомий голкіпер розповідав з відчуттям та розумінням, точно як про перипетії чемпіонату України з футболу.

«З початком війни деяка нерухомість лишилася в Донецьку»

– Послухайте, у футболістів же є значно традиційніші, більш випробувані способи інвестувати кошти. Чому ви вирішили займатися саме товарами для голкіперів? Чи були інші спроби розпочати власну справу?

– Звісно, замислювався про своє майбутнє життя після футболу. Були певні інвестиції в нерухомість. З початком війни деяка нерухомість залишилася в Донецьку. Тож вирішив займатися товарами для голкіперів, адже є попит на цю продукцію. Важливо, що разом із партнером по бізнесу ми можемо виготовити якісну продукцію.

Мені дуже цікаво займатися цією справою, адже маю нагоду контактувати з людьми, постійно намагаємося знайти компроміс. Інколи доводиться навіть по два рази на день заряджати телефон, але я від цього кайфую.

– Пригадуєте, як з’явилася ідея створити власний бренд воротарських рукавичок?

– Це був незабутній момент. Ця ідея спала мені на думку близько третьої ночі, і я ледь дочекався ранку, щоб зателефонувати Андрію Бричку. Ми з ним знаємо один одного ще з часів ФК Харків. Час від часу він допомагав мені замовляти воротарські рукавички з Європи. Вже потім з’явилася ідея розпочати свою власну справу. Якраз тоді у мене закінчився контракт з одним відомим європейським виробником, тому вирішив розпочати виготовляти власну продукцію – все з Андрієм робимо разом, радий, що ми доповнюємо один одного кожен своїм досвідом. Це наш спільний проект.

– Ви кожен товар ви випробували власним тілом. Що вас не задовольняло у рукавичках інших виробників?

– Насправді, наш товар кардинально не відрізняється від інших виробників, але є, звичайно, ті нюанси, які я дійсно відчув на собі й постарався втілити в життя в нашій лінійці. Отже, в мене з’явилося бажання спробувати реалізувати себе у цьому бізнесі. Хотілося зробити якісний продукт, який купуватимуть по всьому світу. Коли починали цим займатися, всі з нас насміхалися, але ми вірили у власні сили. Навіть моя дружина спочатку думала, що у нас будуть напівпрофесійні товари і їх буде надзвичайно складно розкрутити.

Я почав продивлятися різні публікації, фото в інстаграмі, й побачив, що у світі з’явилося дуже багато фірм з виробництва рукавичок. Якщо відверто, багато з тих, які бачив, виглядали непривабливо і я б їх ніколи не одягнув. Знаю, що про нас конкуренти говорили не зовсім приємні слова, але це нас робить лише сильнішими. Значить, рухаємося у правильному напрямку і наша продукція користується попитом. Ми робимо нашу продукцію якісною, але й дешевшою, ніж у конкурентів. Скажімо так, ми не деремо 200-300 гривень там, де їх можна не дерти.

– За рахунок чого досягається дешевизна продукції?

– Є дуже багато параметрів. По-перше, звичайно, все вирішує особиста участь у виробництві – яких виконавців ти обрав, які матеріали закупив, як вибудував свою мережу розповсюдження. По-друге, технологічність та раціональність самого виробництва. По-третє, якість тих матеріалів, з яких виготовляється продукт, та вміння знайти кращих, вигідніших їх постачальників. У нас досить демократичні ціни на товари, тому що ми не жадібні, ось і все. Розуміємо, що зараз складна економічна ситуація в країні. Не потрібно забувати про аматорський та дитячий футбол, Першу та Другу лігу. Дуже часто так стається, що не у всіх батьків є кошти на дорогі воротарські рукавички. Ціни на такий товар у Європи і Україні значно відрізняються.

– У вас суто український продукт чи це товари, наприклад, із Пакистану, Китаю?..

– На даний момент у нас в асортименті продукція з-за кордону, але хочемо розпочати своє виробництво в Україні. У нас у всіх великих містах є власна маркетингова мережа. Наприклад, в Києві, Харкові, Львові, Дніпрі. У цих містах є магазини, в які можна підійти і поміряти рукавички. Звісно, це поки що не наші власні магазини, але ми з ними співпрацюємо.

Читайте также: Голкіпер-ювелір, хавбек-барбер. Які «цивільні» професії обирають вітчизняні гравці?

– Як ви для себе оцінюєте ринок товарів для голкіперів? Що об’єднує зовсім різних покупців вашої продукції, окрім імені Рустама Худжамова, якого знають всі в українському футболі?

– У першу чергу необхідно відзначити, що у нас однаково якісний товар для дітей та голкіперів Прем’єр-Ліги, Першої ліги та Другої ліги. У нашої компанії одна лінія товарів для всіх, незалежно від статусу спортсмена, клубів. Надаємо можливість всім бажаючим отримати такі рукавички, в яких грають зірки футболу. Найбільшим попитом користуються товари, які є перехідними між дитячим та дорослим футболом.

«У наших рукавичках грають у багатьох країнах, Лізі Європи та дитячих змаганнях»

– Які були ваші відчуття, коли вперше побачили свої рукавички, змогли їх випробувати, а потім зустрічали їх фото в соцмережах, бачили їх в дії під час трансляції матчу?

– Коли відкривав першу коробку зі своїми рукавчиками, аж до стелі підстрибнув. Уважно роздивлявся кожен шов, дивився, як це зроблено. Це дуже приємно: бачити як те, що ти задумував дуже довго, лежить у тебе перед очима – таке, як ти й хотів.

Потім, зрозуміло, був «тест-драйв» рукавичок. Я завжди перший критик своєї продукції. Потім мої колеги – я знаю, як вони працюють, як я працюю. Приблизно розумію, які можуть бути труднощі або недоліки. Ну, і потім – ще одне неймовірне враження: побачити рукавички свого бренду в грі, в чиїйсь роботі.

У той момент, коли дивився, як мої друзі-колеги грають в рукавичках Brave GK, відчував справжню ейфорію. Максим Коваль вперше одягнув рукавички нашого виробництва і відіграв в них переможний матч у Лізі Європи. Потім вже Георгій Бущан, Богдан Шуст і інші голкіпери почали грати у них. Важливо, що нам вдалося заявити про себе, всі побачили, що продукція якісна. У одному з турів УПЛ шість чи сім воротарів із 12 грали у наших рукавичках.

– Де грають ваші клієнти?

– У Прем’єр-Лізі України сім-вісім голкіперів, включаючи мене, грають у наших рукавичках. Також у нас підписані контракти із чотирма воротарями чемпіонату Узбекистану, одним голкіпером з Туреччини, співпрацюємо з двома воротарями із Білорусі і декількома – з Казахстану. У наших рукавичках грає Андрій Лунін і голкіпери з Вірменії, Грузії та Азербайджану. Але при цьому, повторюся, ми гордимося, що вищі ліги – це лише вершина нашої піраміди. Щотижня в наших печатках грають голкіпери від дитячих змагань до провідних ліг.

– У соцмережах часто можна побачити воротарів, які виставляють знімки з гри та тренувань у ваших рукавичках. На яких умовах співпрацюєте зі своїми клієнтами?Що ви пропонуєте людині, які підписує з вами контракт?

– Всі наші клієнти безкоштовно отримують воротарські рукавички на той період, який прописаний у контракті. Завжди намагаюся відверто розмовляти з хлопцями і вимагаю від них чесності. Для нас важливо збирати чесні відгуки від клієнтів, щоб за необхідності вдосконалювати свою продукцію. Якщо хлопцям щось не подобається, вони можуть підійти, розповісти про проблеми. Першочерговим завданням для нас є якість продукції.

– І що, траплялися зауваження, які вплинули на виробництво?

– Бували навіть такі зауваження, які повністю змушували переглянути погляд на ті чи інші властивості товару. Ми вже два з половиною роки постійно збираємо відгуки, аналізуємо інформацію і вносимо необхідні зміни, адже у кожної людини свої особливості рук. Якщо отримуємо два чи три зауваження – змінюємо товар.

«На заводі поки не бував, але зі всіма тонкощами виробництва ознайомився»

– Зрозуміло, що ваш товар №1 – воротарські рукавички. Що ще?

– У нашу лінійку товарів входять рукавички, термобілизна, захист для воротарів, адже не скрізь ідеальні футбольні газони, тому треба захищати деякі місця на тілі, щоб уникнути травм.

– Як вам вдалося знайти людей, які безпосередньо втілюють у життя ваші ідеї?

– Півтора роки тому мій партнер по бізнесу поїхав на перемовини по всьому світу, відвідав чимало країн. У цю поїздку якраз і вклали власні кошти. Після ретельного вивчення питань зупинилися на одній із країн Азії. Нам вдалося домовитися з одним з трьох найбільших заводів в світі у нашій сфері. Вважаю, що нам дійсно пощастило, адже нещодавно цьому заводу світовий бренд пропонував надзвичайно великий контракт – отже, і ми не помилилися з вибором. Хочеться подякувати моєму напарнику Андрію Бричку, адже йому вдалося неймовірне.

– А ви особисто відвідували виробництво?

– На жаль, через брак часу, поки що не мав можливості побувати на цьому заводі, адже зараз продовжую кар’єру професіонального футболіста. Але я знаю все про цей завод, ознайомився із всіма його можливостями й мав змогу, напевно, першим оцінити його продукцію в справі.

Зараз повністю задоволений співпрацею з брендовим заводом, адже попередники раніше нас дещо намагалися обдурити, зекономити на матеріалі. Були такі моменти, коли наш товар фарбували в інший колір. Плутали модель. Але це все позаду. Наразі виробництво у нас налагоджене. Вже є своя лінійка товарів, постійно працюємо над їх удосконаленням та розробкою нових моделей. Тож у майбутнє бренду дивлюся впевнено – вже можна щось планувати, обдумувати.

– Достатньо покласти поруч на стіл долоні двох людей, щоб побачити, що всі ми різні. Як створити продукт, який задовольнить потреби, адже кожна людина — індивідуальність?

– Є розмірна сітка, тому працівники вже знають, який розмір рукавички потрібно виготовити. З цим ніяких питань не виникає. Зазвичай правильно підібрана рукавичка гарно лягає на руку. Достатньо приміряти й попрацювати трохи в ній.

– Кого вважаєте своїми конкурентами?

– Наразі є певні бренди, які протягом семи-восьми років стабільно виготовляють свою продукцію. Відзначу, що ми не поводимо себе агресивно з конкурентами. Об’єктивно досить складно конкурувати з такими брендами як Nike чи Adіdas, але в майбутньому хочемо, щоб про нас знали по всьому світу. Будемо вирізнятися якістю своєї продукції. Впевнений, що у кожного є своя унікальна історія успіху.

– Що вам ближче: індивідуалізм братів Дасслерів чи корпоративність Nike?

– Так як я працюю зі своїм другом, то у нас не має бути протистояння. Для мене важливо робити все від себе залежне, щоб був задоволений кожен наш клієнт і щоб люди могли з нами заробляти.

 «Логотип нашої компанії – це силует із одного з найулюбленіших моїх футбольних фото»

– Скільки вклали у цей бізнес?

– Поки що не можу сказати, скільки коштів витратили на бізнес, адже все треба рахувати. Відзначу, що витратили набагато менше грошей, ніж якби відкривали ресторан.

– Бренд Brave GK приносить прибуток?

– Звісно, вже починаємо отримувати прибутки, але ці кошти відразу інвестуємо у розвиток свого виробництва. Постійно збільшуємо свою лінійку товарів, з’являються нові ринки збуту. Тому категоріями конкретної цифри з точністю до копійки поки що прибуток не виміряємо.

– Давайте так, на кошти від виробництва та продажу рукавичок та інших товарів для воротарів ви можете прожити?

– Вже на сьогоднішній день можна прожити на прибутки від фірми, але тоді ця партія буде останньою. Нам зараз важливо розвивати свій бізнес, щоб у майбутньому впевнено себе почувати. Тому що заробляємо тут – вкладаємо в виробництво та розширення мережі продажу.

– У вас з’явився ваш перший банер на стадіоні в Маріуполі. Ви попросили клуб?

– Відзначу, що саме клуб виступив з такою ініціативою. Звісно, раніше замислювався про це, але мене випередили.

Фото: fcmariupol.com

– Платили, як звичайний рекламодавець?

– Все це фінансувалося за мої власні кошти, але була певна знижка.

– Силует, який прикрашає логотип вашої компанії дуже нагадує особисто вас…

– Дійсно, це все зроблено з моєї фотографії, ще зі зборів з Шахтарем. Пам’ятаю, як я у польоті кінчиками пальців витягнув непростий удар і переправив м’яч у стійку. Цей знімок для мене дуже дорогий, я його зберігаю. Мені здається, в ньому виражена сміливість воротарської професії.

Секрети рукавичок від Худжамова

– Як голкіперу обрати правильні рукавички? На що насамперед треба звернути увагу?

– В першу чергу важливо, щоб рукавички були комфортними. Якщо подобається дизайн і в цих рукавичках комфортно, потім вже можна розпочати їх випробовувати за різних погодних умов. Звісно, дуже важливо, щоб рукавички можна було експлуатувати тривалий час. Не дуже приємно, коли люди купують рукавички відомого бренду за 2000-3000 грн і вони відразу рвуться.

– Скільки можуть протриматися рукавички?

– Найдовше рукавички нашого виробництва протрималися вісім місяців, я зіграв чотири-п’ять матчів у них. Ще міг грати, але подарував їх вболівальнику, який про це попросив. Відправив цьому хлопцю рукавички по Новій пошті. У середньому, на сезон воротареві потрібно 12-15 пар.

– Який «рецепт» виробництва рукавички, які її «інгредієнти»?

– Наші рукавички зроблені з таких матеріалів: 40% від усього складу — латекс, під ним йде підкладка, яка є більш м’якою. Товщина латексу може бути 3-4 міліметри. Тильна сторона рукавички теж може бути 3-4 міліметри, але виконана з різного матеріалу. Звичайний латекс дорогий, але його може замінити технічний латекс, який є трішки дешевшим. Хтось на цьому економить – на тому, що не видно неозброєним оком, але, вважаю, це потім вилазить боком для бренда, тому ми стараємося використовувати тільки якісний матеріал. Загалом: 40% матеріалу рукавички складає звичайний латекс, 40% технічний латекс і все інше 20%.

Як робляться? Послідовно вирізуються, обробляються та склеюються всі складники. Проводиться склейка, зшиття, підгонка. Вже в Україні наносимо на рукавички прізвище воротаря, ігровий номер – все, чого забажає замовник. От після цього готова пара рукавичок пакується й викладається на вітрину.Взвешиваемся с умом: как смарт-весы заменяют медосмотры.

Добавить комментарий
Читайте также
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?