Главное
Лента новостей

Як Микита Бурда вже став провідним гравцем Динамо

Никита Бурда, facebook.com/fcdynamoua
Sport Arena розповідає, за рахунок чого Микиті Бурді нарешті вдалось отримати свій шанс в Динамо, та чому він повинен використати його.

Останнього разу про Микиту Бурду чули ще декілька років тому. Тоді він був молодим гравцем з великою перспективою, який ще просто не готовий до того, аби отримати повноцінний шанс на своїй улюбленій позиції.

Тепер Бурда знову ніби нізвідки виник у складі першої команди. Проте всього за якийсь місяць він швидко досягнув рівня незамінного гравця основного складу та отримав виклик до збірної України. Як так вийшло?

Сергій Ребров та Рауль Ріанчо були високої думки про Бурду. Восени 2014 року Бурда провів декілька повних місяців у складі першої команди. Тоді через травму не міг грати основний лівий захисник команди Євген Макаренко, й гравця з молодіжного складу почали награвати в основі на позиції лівого захисника. Бурда відіграв у всіх шести іграх групового турніру Ліги Європи саме зліва в захисті.

Вже тоді було зрозуміло, що Бурда ніякий не фланговий захисник. Йому було вкрай некомфортно там грати, проте у молодому віці не доводиться вибирати позицію на полі. До того ж тренерський штаб Динамо з парою центрбеків Євген Хачеріді – Александар Драговіч не мав наміру робити якісь зміни. Взимку кияни придбали португальця Антунеша, що відразу вплинуло на ігровий час Бурди.

А ще вплинули травми. Як для гравця його віку, Бурда вже вкрай багато часу пропустив через декілька серйозних травм. Якби Бурда був цілком здоровим минулої зими, то клуб може й не купував би Томаша Кадара та Александера Пантіча. Якби Бурда був цілком здоровим влітку, то клуб може б відпустив за якісь гроші Домагоя Віду. Але після другої своєї серйозної появи у складі команді навесні 2017 року, він знову травмувався, пропустивши півроку.

Тепер все має змінитись.

Ще до кінця березня Микиті Бурді виповниться 23 роки. Він ще й досі молодий гравець, але молодий не того віку, коли йому пробачають помилки, вбачають в ньому майбутнє клуба та будують якісь плани чіткими записами вилами по воді. Бурда – молодий гравець того віку, коли він вже повинен грати в основі та бути важливим гравцем прямо зараз. Нехай, в нього немає досвіду та постійно втручаються в кар’єру травму, але професійний футбол вкрай вимогливий та жорсткий у своїх правилах.

Взимку Динамо залишив Домагой Віда, була й залишається велика ймовірність того, що піде Євген Хачеріді. Усю осінь Олександр Хацкевич награвав у старті Томаша Кадара, а потім клуб запросив Карлоса Самбрано та Артема Шабанова. Проте з відновленням сезону трохи навіть несподіваною стала поява в основі Бурди. Тоді в 2014 році чекали, що він ось-ось заграє, потім ці думки виникали пізніше. Хоча несподіванкою стало швидше за все тому, що про Бурду просто забули. Його перестали вважати за серйозну бойову одиницю.

Картинки по запросу Никита Бурда
dynamo.kiev.ua

Довіра Хацкевича виникла не від того, що йому просто сподобався цей гравець. За своєю манерою гри Бурда підходить теперішньому тренеру Динамо. У нього немає великих навичок гри у початковій стадії атаки: перший пас, бачення поля та підтримка атаки гарним рішенням. Проте у захисниках Хацкевич точно цінує інші речі. В першу чергу вони повинні бути сильними захисниками.

Зважаючи, на те, що в Динамо без всіляких натяків, а відкрито своїми діями дали зрозуміти, що Бурду готують на роль повноцінною заміни Євгена Хачеріді, то й порівнювати їх безумовно будуть. За своїм теперішнім рівнем майстерності Бурда, звичайно, поступиться Хачеріді. Щоправда за всі роки в українському футболі було не так багато центральних захисників такого рівня. Якщо взагалі були. Швидкість, сила, вміння боротись та природне розуміння гри у Хачеріді були на високому рівню від самого початку, хоча потім з досвідом він сильно додав.

Ще одне їх порівняння стосується появи у стартовому складі команди. Свого часу Валерій Газзаєв відразу поставив до стартового складу Динамо захисника з дубля, в якому вже й перестали бачити перспективу. Бурда раніше вже грав за киян, але в центрі оборони основного складу команди в найбільш важливих матчах він дійсно, як і Хачеріді тоді, виник фактично нізвідки.

Той Хачеріді за своїм рівнем гри не виглядав сильнішим за теперішнього Бурду, якщо розставляти акценти саме таким чином. Адже у Євгена уже був праймовий час, були найкращі матчі та визнання, тоді як у Микити найвищий статус – молодий талант. Тобто в майбутньому новий основний центрбек киян може вирости до рівня свого попередника. Поки що усі найкращі якості Бурди стосуються його шаленої самовіддачі та бажання боротись до останнього. Він робить багато перехоплень, постійно лізе в боротьбу, але спокою та упевненості йому поки що не вистачає.

Зрештою, завдяки цим своїм найкращим якостям на даний момент він міг й запевнити Хацкевича у виборі. Тут він набагато кращий за теперішнього Хачеріді, який більше думає про новий контракт, ніж про банальне теперішнє. Між класним гравцем, який не хоче, та молодим футболістом, який при цьому дуже хоче, будь-який нормальний тренер вибере останнього.

До того ж описаний варіант, що Бурда з’явився нізвідки, абсолютно не означає того, що він ніхто. Насправді у нього за спиною дуже велика історія виданих авансів: і від колишнього тренерського штабу, і від школи Динамо, і від тренерів різних юніорських збірних України. На чемпіонаті світу 2015 року Бурда був лідером та капітаном команди U20, наприклад.

Після виходу в матчі з Лаціо, а потім виклику до збірної України на найближчі товариські ігри з Саудівською Аравією та Японією, немає сумнівів у тому, що на Бурду цього разу розраховують не просто вже як на молодого таланта в якомусь далекому майбутньому. Та й він своєю грою у складі Динамо на початку 2018 року доводить, що може бути корисним вже зараз.

Коли відкриється наступне трансферне вікно, в Динамо вже можуть більше й не шукати центрального захисника. Навіть якщо Хачеріді піде. Чи тепер вже, навіть коли Хачеріді піде.Ломаченко - Педраса: полное видео боя

Ломаченко - Педраса: видео боя, лучшие моменты

Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?