Лента новостей

Якщо Тайсон хоче піти, Шахтарю нема чого його тримати

Тайсон, shakhtar.com
Втрата Тайсона не буде фундаментальною.

Узагалі така історія відбувається кожних півроку, коли бразильські гравці українських клубів їдуть додому під час відпустки. Звідти вони повертаються без великої радості та з великою кількістю запрошень повернутись. Інколи це просто намагання отримати новий, покращений контракт, але інколі насправді хочеться повернутись додому.

Там тепло, знайома мова та багато друзів. Грошей зароблено вже досить, аби грати далеко від дому, навіть в Лізі чемпіонів.

Історія Тайсона не нова та взагалі не оригінальна. Вона цілком зрозуміла для тих, хто вже точно не поїде грати у якийсь європейський топ-клуб (а Тайсону 30 років вже). Інформація про можливий перехід капітана Гірників з’явилась не тільки в бразильській пресі, але й в українській, що збільшує таку можливість.

Тайсон, Getty Images

І всього лише після нетривалих міркувань стає зрозуміло, що зараз якраз найкращий момент для того, аби відпустити Тайсона.

Немає сумнівів в тому, що він лідер Шахтаря. Увесь минулий сезон від підміняв Даріо Срну в ролі капітана команди, але з цього сезону точно отримає пов’язку. Марлос був найкращим гравцем Гірників в чемпіонаті України, Фред — в єврокубках, але Тайсон був корисним та важливим в обох турнірах. Якщо вибирати найкращого гравця з урахуванням усіх турнірів, то в змаганні Фреда та Марлоса переміг би якраз третій варіант — Тайсон.

У чому ж тоді правильність втрати найкращого гравця? У футболі завжди доводиться рано чи пізно розлучатись з футболістами, частіше за все клуби затягують з прощаннями, особливо, якщо мова йде про зірок та легенд. Тайсон ще точно може приносити користь Шахтареві, й саме тому стільки протиріч у цьому твердженні, але зараз найкращий час попрощатись з Тайсоном.

Свого час так залишав Шахтар Жадсон. Він ніби не сказав свого останнього слова, був не зовсім старим, але його відпустили до Бразилії в той час, коли він хотів туди й ще не втратив мотивацію. Грубо кажучи, він розлучився з клубом в гарних стосунках, а не як Ілсіньйо чи Вілліан.

Шахтар цього літа втратив багатьох важливих гравців. Й ще одного не хотілось би, мабуть. Проте з іншого боку, втрата ще одного не так буде помітною. Гірникам все одно потрібно перебудовуватись, ростити нові схеми та нових лідерів. Тайсон пропустив усю підготовку — й це ще один плюс, адже без нього звикли працювати — але протягом усього періоду виникала умовна ситуація, про яку мало хто говорив, проте точно всі думали.

тайсон шахтер десна
Тайсон, shakhtar.com

Ось багато грає Коваленко, а що буде як повернеться Тайсон? Ось грає новачок Фернандо, а що буде як повернеться Тайсон? Ось єдиними лідером команди стає Марлос, а що буде як повернеться Тайсон?

Тайсон повернеться — й ситуація значно зміниться, адже все залишилось по-старому: він — лідер команди. Шанс для Коваленка та Фернандо, Болбата та Зубкова, більша роль Марлоса та швидше введення Майкона — усі ці варіанти стають малоймовірнішими, якщо Тайсон насправді повернеться. Але, можливо, настав той час, аби якраз і перевірити усі ці варіанти?

Паулу Фонсека при усіх своїх талантах не зможе взяти й за літо перебудувати команду, втративши Фреда, Бернарда та Феррейру. Потрібен деякий час, потрібне зростання молоді та новачків. Шахтар гратиме у Лізі чемпіонів, але щодо успішності його виступів багато сумнівів. З іншого боку Коваленко, Фернандо, Майкон та інші можуть отримати більше шансів показати себе, спробувати себе в нових ролях.

Тайсон, shakhtar.com

У чемпіонаті України роль Тайсона не настільки значна. Марлос вже не надо швидкий та різкий для рівня єврокукбів, проте його все одно мало хто може зупинити в чемпіонаті України. Для досягнення результатів на внутрішній арені є Мораєс, Кайоде та вищезгадана молодь. У Лізі чемпіонів на результат без готової заміни Фреду шансів вкрай мало. Тобто в чемпіонаті і без Тайсона Шахтар буде успішним, а в Лізі чемпіонів і з Тайсоном — не зможе бути таким.

Можливе розставання з Тайсоном цього літа обов’язково буде втратою для Шахтаря. Він зовсім не слабкий гравець, аби його списувати. Але якщо вже клуб готовий до того, що доведеться робити крок назад для наступного кроку вперед, то цілком може замислитись й над тим, щоб ще полегшити себе для кращого розбігу.

Так, це не те вольове рішення, яке потрібно обов’язково приймати. Але якщо Тайсон насправді хоче залишити Шахтар, то клубові немає сенсу його утримувати не тільки з психологічної точки зору, але й зі спортивної також.Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?