Єзерський: в Україні нема кадрового дефіциту серед юніорів

...

Новий головний тренер збірної України U-19 Володимир Єзерський в інтерв’ю Sport Arena розповів про своє призначення керманичем юніорів, специфіку нової роботи та цілі, що ставить на найближче майбутнє.

Єзерський: в Україні нема кадрового дефіциту серед юніорів

Владимир Езерский (справа), ffu.org.ua

Минулого тижня на посту тренера юнацької збірної України Володимира Циткіна замінив Володимир Єзерський. Для останнього — це перший досвід самостійної тренерської роботи (до цього Єзерський працював помічником Мирона Маркевича в Дніпрі). Вже через місяць (23 березня) Україна U-19 стартує в еліт-раунді відбору до Євро-2017 в одній групі з Голландією, Грецією та Фінляндією.

— Рішення призначити мене головним тренером збірної України U-19 надійшло від ФФУ і голови комітету збірних Мирона Маркевича, — говорить Єзерський. — Я, недовго думаючи, погодився. Це все-таки збірна України, хоч і юнацького рівня.

— У вашому тренерському штабі працюватимуть Юрій Беньо та Віталій Рева. Чому саме вони?

— Юрій Беньо буде моїм помічником, а Віталій Рева відповідатиме за воротарів. Я давно знаю цих людей і не потрібно про них багато говорити. Беньо — це людина, яка побудувала вертикаль дитячо-молодіжного футболу в Карпатах, що зараз приносить результат. Рева — досвідчений фахівець, який, коли потрібно, допомагав різним збірним України.

— Юрій Беньо встигатиме поєднувати роботу у вашому штабі з роботою у словенському Цельє?

— Так. Словенський клуб не має жодних заперечень і відпускатиме Юру на всі матчі.

— Раніше ви були помічником головного тренера в Дніпрі, де працювали з дорослими та сформованими футболістами, а зараз будете тренувати юних гравців. В чому бачите основну різницю в роботі між цими двома категоріями?

— В Дніпрі я набрався чималого досвіду, але це досвід роботи з дорослими гравцями. Специфіка юнацького футболу існує своя. Я більше звик до практичної роботи, а тут доведеться займатися й селекцією. Зараз треба формувати склад, хоча є дефіцит часу (еліт-раунд стартує 23 березня, — прим. А.С.), а чемпіонат України U-19 розпочнеться лише 1 квітня. Тому інформації мало. Але тут хочу подякувати своєму попереднику Володимиру Циткіну, який дав оцінки футболістів цієї вікової категорії. Це чимала допомога мені.

— Як проходить перегляд кандидатів до вашої команди, враховуючи, що чемпіонат ще не відновився?

— Я дивився кілька матчів збірної у минулому році й, працюючи в Дніпрі, також ходив на ігри U-19, тому чудово знаю дніпровських збірників. Матчі Динамо також дивився не один раз. Крім того старався переглянути тих, хто поїхав із першими командами своїх клубів на збори: приїжджав до Динамо, Шахтаря, Дніпра, спілкувався з тренером Сталі Леонідом Кучуком, бачив кандидатів Олімпіка. Добре, що мав немаленьке футбольне життя й перетинався на футбольному полі чи не зі всіма, хто зараз працює тренерами. Тобто, зв’язки є. Це мені допомагає.

Головний акцент роблю на тих, хто працював з першими командами — більшість з них і поїде на збір до Ізраїлю. Самі розумієте, деякі колективи U-19 тільки почали збиратися. В Україні не найкраща погода, та й умови хороші не в усіх є. Якщо брати «динамівців», то вони ж працювали по своїй програмі, готуючись до матчу юнацької Ліги чемпіонів проти Аяксу.

— Як оціните рівень футболістів вікової категорії до 19-ти? Нема кадрового дефіциту?

— В Україні завжди є талановиті гравці. Головне — створити для них хороші умови. Ми скоро вилітаємо на тренувальний збір в Ізраїль, де проведемо два товариські матчі (29 лютого та 2 березня), і я не можу повністю оцінити футболістів. Точно буде дисбаланс у їхньому функціональному стані. Звісно, підхід до дорослого та юнацького футболу різний — в останньому треба й педагогом бути, добре підготувати футболістів психологічно. Ми ж зустрічаємося на 3-4 дні, тому над фізикою особливо не попрацюєш.

— Раніше найбільше гравців викликалося з київського Динамо. Ця тенденція продовжиться?

— Сьогодні чудовий підбір гравців у Динамо. Вони заслуговують на повагу своєю грою, хоч і програли Аяксу в плей-офф юнацької Ліги чемпіонів.

— На гравців з-за кордону також звернете увагу? Наприклад, на Артема Ярмоленка, який виступає в Португалії за Лейрію…

— У мене дефіцит часу, тому нема коли експериментувати. Звичайно, дивитимуся на максимум гравців, але для приймати рішення треба їх бачити не в телефонному режимі чи на нарізках відео, а в справі. Коли мене призначили, в мене було 2-3 дні, щоб сформувати список гравців на Ізраїль. Тому є певні важкості, але, думаю, вийдемо з цього положення.

— Вже за місяць розпочнеться еліт-раунд кваліфікації на Євро-2017. Крім того, що дивитеся за своєю командою, аналізуєте гру Голландії, Греції та Фінляндії?

— У нас є наукова група, яка все відслідковує. Вже ближче до матчів будемо детальну вивчати суперників. Хочу сказати, що з приходом Андрія Шевченка та Мирона Маркевича створюється вертикаль збірних: від наймолодших вікових категорій до національної команди. Найважливіше — поставляти талантів в головну збірну. У провідних футбольних країнах результати юнацьких команд на другому плані. Завдання полягає в тому, аби гравці проходили через команди всіх вікових категорій і доростали до національної збірної. Фундамент цієї системи трохи швидше заклав Семен Альтман, а зараз потрібно це все розвивати.

Якщо говорити про наших суперників, то у всіх вибудована така ж система гри, як і в їхніх дорослих збірних.

— Тобто, основне завдання вашої команди не кваліфікація на Євро, а підготовка футболістів у головну команду?

— Це моя суб’єктивна думка. Так є у всіх провідних футбольних країнах. Я от недавно був в Голландії і говорив з місцевими фахівцями. Вони чітко кажуть, що основним у юнацьких командах є підготовка гравців до головної команди. Результат же на другому плані.

— Юнацька збірна України в 2009-му вигравала чемпіонат Європи, але мало гравців з тієї команди стали сильними футболістами. Проблема в тому, що тоді кров з носу треба було перемогти в турнірі, а не планово готувати хлопців до дорослого футболу?

— В даному випадку нема системи, коли всі країни мають програму розвитку. Візьміть ту ж Фінляндію: у них все розвивається схожим чином на Ісландію. Я вже не говорю про Голландію. В Україні ми завжди прикуті тільки до головної команди (як збірної, так і клубів), а не звертаємо уваги на юнацький футбол.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Новости Футбола
вчера, 10:20
3
1
вчера, 10:20
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?