Sportarena

З надією сподіваючись. Футбольні очікування від 2018 року

Розпочинаючи новий рік, Sport Arena знаходить очікування та сподівання, які можуть покращити український футбол в 2018-му.

З надією сподіваючись. Футбольні очікування від 2018 року - Чемпионат Украины

google.com

Юрій Конкевич, Юрій Остроумов, Максим Сухенко

Час «збирати каміння» експерименту...

В Прем’єр-лізі побачимо дуже цікаві лютий-березень, коли відбудуться головні матчі у боротьбі за місця в першій шістці. На зимову перерву команди пішли дуже рівним пелетоном претендентів. Шахтар, Динамо, Ворскла і більш-менш Зоря вже не відчують з цим проблем, а от «батл» Вереса, Олімпіка, Маріуполя та суто теоретично Олександрії обіцяє бути захоплюючим.

Що може виштовхати Верес із першої шістки УПЛ

Хоча приблизно побачити, хто буде вище, а хто нижче, зможемо і після результатів зимової трансферної кампанії, і після результатів розгляду справи «Динамо проти ФФУ» у Лозанні. Три очка Маріуполя в ситуації, коли все може вирішити навіть один пункт, можуть стати вирішальними для цієї боротьби. Крім того, багато що може вирішити у цій гонитві догравання матчу Карпат та Олімпіка, зупиненого за нічиєї 1:1.

Так само цікавою буде ротація між УПЛ та Першою лігою. По-перше, станемо свідками прем’єрних для УПЛ стикових матчів, а також боротьби за підвищення в Першій лізі. У травні, після закінчення двох раундів чемпіонату, двом командам УПЛ (10-те та 11-те місця) доведеться підтвердити право на «місце під сонцем» елітного дивізіону в стиках із 2-ю та 3-ю командами Першої ліги. Враховуючи вирівняний останніми роками клас слабших команд УПЛ та найсильніших в ПФЛ, треба очікувати й цікавіших поєдинків в нижній шістці на другому етапі. Мало кому захочеться випробувати долю у плей-офф із Десною чи тією ж Полтавою. Поки що головні кандидати на участь в плей-офф від УПЛ – Зірка, Чорноморець та Карпати, в яких після апеляції на рішення КДК ФФУ можуть відмінусувати 3 очка.

...Та згадувати про об’єктивність і спортивні принципи

Вперше в історії Прем’єр-ліги її за спортивним принципом можуть покинути відразу три клуба. Але чи готові «молодші» так масово замінити «старших»? Щось підказує, що ні.

Неприховане занепокоєння викликають слова президента УПЛ Володимира Генінсона про клуби Першої ліги, які готові до підвищення. На його погляд, з їх числа лише Оболонь-Бровар може скласти компанію клубам УПЛ по вимогам щодо інфраструктури. Проте Пивовари нині в Першій лізі тільки десяті та на підвищення вже ніяк не претендують. Виходячи з цього, іншім першоліговим колективам в боротьбі за бажане підвищення в класі особливо ловити нічого.

Якщо це так, то про путівку в УПЛ може не мріяти той же Арсенал-Київ, який зараз лідирує в Першій лізі зі значним відривом від переслідувачів, адже свої домашні матчі Каноніри зараз грають фактично на спортивній базі під Києвом. Також багато проблем і у конкурентів киян – майбутніх учасників стикових матчів. Полтава, Інгулець, Колос, Десна та Геліос, що зберігають шанси на місце в плей-офф, в будь-який момент можуть бути забраковані УПЛ через інфраструктурну невідповідність. І ймовірність цього дуже велика.

pfcstal.com

Якщо це станеться, а в УПЛ знову залишиться та сама Сталь, всі спортивні критерії в українському футболі будуть затоптані в черговий раз, але тепер (напевно) остаточно.

Календар УПЛ позбавиться значної частини зимових днів

Зимові матчі чемпіонату України – це «граблі», по яким український футбол ходить вже давно та звично. Але якщо раніше команди мовчки місили грязюку та не мали можливостей для маневрів, то зараз будь-який проблемний зимовий матч набуває потужного розголосу, а той самий Олімпік може спокійно ткнути носом Карпати в їх мерзле поле та обернути правду на свою сторону.

Останні декілька сезонів ФФУ постійно має пару проблемних матчів, але вперто не бажає дивитися в корінь проблеми. Кожного сезону календар сезону верстається з одним-двома грудневими матчами та «весняним» стартом в лютому. І знову виникають схожі труднощі…

Підвищений градус люті. Чому українські клуби не вміють домовлятися

Календар з зимовими турами цілком має право на життя, але в країні зі здоровою економікою та глуздом у футболі. Проте в Україні продовжують гнати «косу на камінь», знаючи, що більшість стадіонів не обладнані належним підігрівом (або ж його взагалі нема, а є лише зовнішня коробка) та просто не можуть забезпечити нормальний стан газону в мокру/морозну погоду. Так, багато говориться про насичений осінній календар з єврокубками, але в той же час чимало європейських чемпіонатів восени декілька раз грають посеред тижня (при тому, що там в груповій стадії єврокубків грає 4-5-6 команд, а не 3, як у нас). Та українські клуби здебільшого продовжують «запрягати» про важкий графік та навантаження, закриваючи очі/вуха, коли розмова заходить про Європу.

Хай навіть клуби переглянуть свої погляди, а в Україні настане глобальне потепління, але без перекроювання календаря не обійтися. Збереження його в нинішньому виді – це ходіння по колу, де знову будуть зустрічатися дуже знайомі граблі. І щоб їх уникнути, треба просто вибрати інший шлях. Інший шлях формування календаря.

VAR трохи зніме напругу в УПЛ

«З давніх давен» український футбол переповнений спірними рішеннями, які іноді доходять і до бійок з погрозами, і до розбірок в КДК з тривалими дискваліфікаціями. Аби мінімізувати різного роду суперечки та моменти, в ФФУ і закордонного арбітра запрошували (словенець Любош Міхел на «золотому матчі» чемпіонату України 2005/06), і італійських кураторів арбітражу прихистили, але здебільшого все марно – кожний сезон не проходить без пригод.

Тому зовсім очікуваними були слова очільника ФФУ Андрія Павелка, що вже скоро в Україні почнуть тестувати та вводити систему відеоповторів (VAR).

ФФУ почне підготовку до введення відеоповторів

Відразу будемо песимістами – VAR не вирішить всі проблеми українського футболу, у яких «ростуть ноги» далеко від футбольного поля. Проте все ж напругу зняти може, в окремих випадках допомігши уникнути палких спірних моментів та виступивши «самим чесним арбітром». Нехай VAR і не в змозі вберегти гравців від підозрілих жовтих/червоних карток за симуляцію та суперечливу боротьбу, та все ж спроможний чітко показувати, де і як був зроблений дотик до м’яча, чи перетнув м’яч межи поля, чи була гра рукою, і саме головне – чи перетнув м’яч лінію воріт. Це значно зменшить сферу впливу доблесних українських рефері та й взагалі має значно прибрати людський фактор.

Андрей Павелко, twitter.com/FFUKRAINE

Тепер головне дочекатися, коли VAR хоча б почнуть тестувати на офіційних матчах в Україні та впроваджувати повне введення системи. Але для цього ФФУ ще потрібно виконати низку вимог в плані технічного забезпечення стадіонів. А коли в Україні справа доходить до реалізації, то сама реалізація не завжди доходить до справи… Тому наразі перше питання полягає не в початку самого тестування VAR або її роботи, а в підготовці до цього.

Сталь тонутиме, але не потоне

Бездомні Сталевари близькі до того, щоб отримати нове місце проживання замість покинутого Каменського. Готовність прихистити та зареєструвати Сталь у себе висловила 33-тисячна Буча, що в 30 км від Києва.

Але це навряд допоможе підопічним Ніколая Костова уникнути турнірних і організаційних проблем. До того ж є великі сумніви щодо проведення Сталлю домашніх матчів саме в Бучі – там немає стадіону, що відповідає регламентним нормам УПЛ. Керівництво міста заявило про прагнення поліпшити місцеву арену, але вона може вмістити лише 2000 чоловік. Однак це мінімальна норма не для клубу УПЛ, а лише для Першої ліги.

Хоча Сталь до цієї самої Першій ліги нині дуже близька, поки займаючи останню – 12-ту позицію в УПЛ. Навесні Сталеварів чекає боротьба за поліпшення ситуації, і можна припустити, що прямого пониження в класі за підсумками сезону вони уникнуть. Але навряд чи піднімуться вище 10-11-го «стикових» місця. А в плей-офф вже може трапитися всяке.

Цікаво і те, як Сталь пройде процедуру атестації на наступний сезон 2018/19, яку вона вже напевне почала проходити за вимогами для клубів УПЛ. Там, як і в стикових матчах плей-офф, так само може «трапитися всяке». Справа «Десна – Верес» зразка літа минулого року – кращий тому приклад.

Шахтар серйозно і до останнього побореться з Ромою за 1/4 фіналу Ліги чемпіонів

Уже в лютому-березні (21 лютого – в Харкові, а 13 березня – в Римі) Шахтар чекають матчі 1/8 фіналу Ліги чемпіонів з Ромою.

І хоча фаворитами в цьому протистоянні є римляни, Рома – більш ніж стерпний суперник для Шахтаря з числа тих, хто міг йому дістатися. Виходячи з цього, шанси підопічних Фонсеки на успіх в поєдинках з Ромою не такі вже й мізерні. Тим більше, римляни в своїх останніх календарних матчах Серії А стали трохи пробуксовувати (поразка 0:1 від Ювентуса в Турині, домашня нічия 1:1 з Сассуоло та 1:2 в Римі з Аталантою). Правда, до кінця лютого ще доволі далеко, щоб говорити про стан та наочні проблеми Роми.

shakhtar.com

Обнадіювати прихильників Шахтаря можуть і спогади про вдалі зустрічі донетчан з Ромою в 1/8-й ЛЧ сезону 2010/11. Тоді, нагадаємо, Гірники перемогли і в Римі (3:2), і на своєму полі в Донецьку (3:0). Тому при хорошому збігу обставин і застосуванні максимуму всіх резервів є надія, що Шахтар впорається з Ромою і зараз.

ФФУ: операція «Реанімація»

У ФФУ піару та скандалів менше не стане, але цілком ймовірно, що першого-віце президента федерації «тридипломного» Вадима Костюченка Андрію Павелку доведеться таки позбутися і прилаштувати в інше місце – теж біляфутбольне, але вже не таке високе. Це у випадку, якщо продовжиться медійний та фанатський тиск стосовно факту незаконного отримання вищих освіт одним з керівників українського футболу.

Віце-президент ФФУ Вадим Костюченко зробив кар’єру за допомогою фальшивого диплому

Не здивуємося, якщо через рік після формування діючого складу виконавчого комітету ФФУ у ньому відбудуться ротації. У комітеті наразі 43 особи, і більше третини, включно з самим Павелком, мають посади, пов’язані з політикою, правоохоронною діяльністю чи просто державною владою. Деякі з віце-президентів і членів виконкому в минулому році взагалі не були помічені в стінах Будинку футболу. Але знову ж таки – лише випадку відповідного тиску ЗМІ та, як прийнято говорити, «футбольної громадськості» кількість заступників Павелка зменшиться, а до виконкому ввійдуть не тільки потрібні керівництву люди з обласних федерацій та бізнес-структур, але й реальні рушії розвитку ще жевріючого українського футболу.

Стосовно піару та ФФУ, то в 2018 році слід очікувати водночас гучних рішень по договірним матчам, але зміст покарання зведеться до умовних термінів та штрафів. Організаторів «конторних» матчів не назвуть або ж просто не зможуть дістати. Анонсовані Франческо Баранкою ініціативи стосовно учасників матчів «на контору» затвердяться виконкомом ФФУ тільки частково.

Якщо заборону викликів підозрюваних до національних збірних легалізують, то норму про право клубів достроково розривати чи призупиняти контракти можуть «педалювати» (якщо, звісно, усі футболісти країни не переукладуть контракти по-новому і внесуть до них норму про покарання за «договорняки»). Загалом прориву в цій галузі чекати не варто, доки на лаві підсудних суду загальної юрисдикції не опиниться бодай один-два замовника таких матчів.


Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena