З президента Ворскли Жеваго почалось примусове стягнення 1,5 млрд гривень

...

Загальна сума заборгованості складає 6,6 млрд гривень.

Жеваго
Костянтин Жеваго, vorskla.com.ua

З президента Ворскли Костянтина Жеваго почалось примусове стягнення 1,5 млрд гривень. Про це повідомив начальник відділу правового забезпечення та судового захисту Управління роботи з проблемними активами Національного банку України Сергій Бойко.

У жовтні Шевченківський районний суд задовольнив позов НБУ до екс-власника банку «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго. Але так як президент Ворскли не сплатив у визначений строк судовий збір, апеляційний суд повернув йому апеляційну скаргу. Відтепер рішення суду першої інстанції набрало законної сили — саме це і дало змогу Національному банку розпочати сьогодні примусове стягнення коштів з Жеваго.

«На сьогоднішний день загальний обсяг заборгованості банку «Фінанси та Кредит» перед Нацбанком України за усіма кредитами рефінансування складає 6,6 млрд грн. Ми очікуємо, що частково ця заборгованість буде погашена за рахунок стягнення коштів безпосередньо з Костянтина Жеваго як з фінансового поручителя за кредитами рефінансування, а також за рахунок звернення стягнення на майно підконтрольних йому компаній — майнових поручителів, до яких ми також подали близько 30 позовів у суди», — цитує слова Бойко офіційний сайт НБУ.

Нагадаємо, що на початку грудня Костянтина Жеваго було оголошено у міжнародний розшук.

Раніше повідомлялося про те, що Жеваго знаходиться в одній із країн Європи, де переховується від Національного розшуку через підозру у розтраті майна одного з банків України та легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом в особливо великих розмірах.

ГПУ підозрює Костянтина Жеваго у розкраданні 2,5 мільярдів гривень банку «Фінанси та Кредит», де він є бенефіціарним власником. Слідчий суддя надав дозвіл на його затримання.

Повідомляється, що досудове розслідування у зазначеному кримінальному провадженні здійснюється Державним бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної прокуратури України.

За оцінками Forbes, Костянтин Жеваго у 2019 році займає друге місце у списку найбагатших людей України. Його статок оцінюється в 1,5 мільярди доларів США. Поступається президент Ворскли у рейтингу лише президенту Шахтаря Ринату Ахметову.

Наразі Ворскла знаходиться на останньому місці турнірної таблиці УПЛ, у команди 11 очок після 16 зіграних турів.
Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Теги: Ворскла
Добавить комментарий
Новости Футбола
28 декабря, 13:35
434
28 декабря, 13:35
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?