Завершити цикл

Владимир Шаран, google.com
Олексій Мандзій – про бажання Володимира Шарана провести перший повний сезон біля керма команди Прем’єр-ліги.

Наближення прем’єри шостого сезону Гри Престолів разом з виходом четвертого сезону Карткового Будинка остаточно відсунули на другий (якщо не третій) план міні-серіал за мотивами роману Стівена Кінга 11.22.63. Власне, ця екранізація, незважаючи на схвальні відгуки критиків, з самого початку була приречена на другорядну роль – сервіс Hulu, який викупив права на показ серіалу, значно поступається в популярності Netflix або Amazon, не кажучи вже про телеканали, тож проект не міг розраховувати на значну частку споживчого ринку. Зрештою, цей міні-серіал і не позиціонує себе, як щось мейнстрімне та вірусне: 11.22.63 змагається за першість з менш популярними проектами, намагаючись вразити достовірною передачею епохи та хорошою грою акторів.

В кінці кінців, Джеймс Франко, найбільша зірка серіалу, отримав головну роль не завдяки своєму відомому імені, а тільки після того як продюсер проекту прочитав його статтю стосовно книги Стівена Кінга. Фактично, головну роль у міні-серіалі отримав не Франко, а справжній фанат твору, який як ніхто зможе передати увесь спектр емоцій свого героя.

Такий принцип затвердження акторів ще раз підтверджує тезу про те, що творці 11.22.63 на чолі з Кінгом керувалися в першу чергу не меркантильним бажанням заробити побільше – вперед їх штовхало бажання створити серйозний кінопродукт, який сподобається глядачам. Знаючи, тим більше, що Король жахів близько п’яти років виношував ідею екранізації цієї книги, пересварившись за цей час з декількома сценаристами, стає очевидним, що загальне враження від завершеного серіалу для нього було важливішим за якийсь зайвий нуль у контракті.

«Якщо команда планує працювати на перспективу, я готовий розглянути будь-яку пропозицію. Якщо навіть жодних пропозицій не буде, то нічого страшного, буду вчитися і жити далі»,- а це фраза Володимира Шарана після першого звільнення з Олександрії, датована груднем 2011 року. Власне кажучи, багато в чому ці слова тренера перегукуються з постулатом серіалу 11.22.63, адже Шаран, по суті, визнає свою готовність піти на пониження не заради шаленого контракту, а заради довгострокової перспективи. Пригадуєте: серйозний кінопродукт, а не зайві нулі? Не знаходите нічого спільного між цими заявами?

Зрештою, якщо одна фраза могла мати якийсь загальний контекст, а уже за дві місяці після того Володимир Богданович очолив львівські Карпати, то набагато більше дивує схожість його подальшої кар’єри з сюжетом книги 11.22.63. Шаран, який наче рухається вперед, з часом повертається у минуле, як і головний герой роману Джейк Еппінг (Джордж Емберсон), аби змінити історію. Тільки от на відміну від літературного персонажа, екс-очільнику Олександрії та Карпат потрібно було виправити свої власні прорахунки, які такого сильного впливу на світову історію не мають.

«Дежавю!»,- цілком слушно можна було б закричати влітку минулого року, коли Олександрія нарешті стала чемпіоном Першої ліги, оформивши вихід в Прем’єр-лігу. Клуб з Кіровоградської області вдруге в своїй історії виграв змагання серед клубів Першої ліги, причому вдруге це зробив під керівництвом Володимира Шарана.

Коли за два роки до тріумфального чемпіонства 44-річний наставник втретє підписував контракт з Олександрією (вдруге як тренер), він, напевне, і подумати не міг, що його нова історія стосунків з провінційною командою, так нагадуватиме попередні: тоді Володимир теж з другої спроби виграв Першу лігу, піднявшись в еліту українського футболу, тоді його команда теж складалась, в основному, з невідомих для широких мас імен. Ба більше, у цьому сезоні, як і чотири роки до того, в стартових п’яти турах Прем’єр-ліги Олександрія набрала всього чотири залікових пункти.

Невідомо, розумів Шаран про неймовірну схожість двох його історій чи ні, але факт залишається фактом: після домашньої поразки в четвертому турі від ще одного новачка, дніпродзержинської Сталі, у наставника Олександрії не витримали нерви, і він влаштував гарячу перепалку з колишнім тренером Сталі, Володимиром Мазяром, звинувативши того у постійному нитті. Зрештою, всі підстави для паніки у 44-річного наставника були: український футбол суттєво здав за останні роки, але його підопічні в тому ж стилі, що і чотири роки тому, розпочали сезон. Сказати, однак, що на той момент над Шараном висів дамоклів меч, не можна – правила гри дійсно змінились, і тепер тренерів не міняли за першої ж необхідності. Втім, Володимир Богданович усвідомлював, що за умови таких ж подальших виступів, він знову може не закінчити сезон без звільнення.

sharan2

«Фраза «історія повторюється» — інший спосіб сказати, що минуле прагне гармонії»,- стверджував Джейк Еппінг, і Володимир Шаран не має причин не погодитися з цією тезою: повністю акліматизувавшись в Прем’єр-лізі, його команда засяяла новими барвами, почавши показувати не тільки гру, але й результат. Найбільш показовим у цьому процесі «гармонізації» є впевнений тріумф над львівськими Карпатами, ще одним клубом, який звільнив Володимира в сезоні 2011/12, за декілька днів після дня народження наставника Олександрії. Минуле, таким чином, усміхається тренерові і показує, що історія, хоч і повторюється, але він може її змінювати.

Власне, Шаран користується кожною своєю нагодою переписати історію, змінити зараз те, що він не зміг зробити чотири сезони тому. Тепер його Олександрія не така груба команда, а ще вона більш витривала – у цьому сезоні Олені менше очок втрачають на останніх хвилинах, тоді як чотири сезони тому вони могли пропустити гол на 93-й хвилині від Іллічівця або ж протягом останніх десяти хвилин двічі вийняти м’яча з сітки воріт в Одесі. Зрештою, мова йде навіть не так про зміни в Олександрії, як про зміни в самому наставникові: Володимир Богданович визнає, що став більш досвідченим і більш впевненим в собі фахівцем.

Разом з тим, Шаран не поспішає забігати наперед, задовольняючись досягнутим: «Очевидно, побачити Олександрію в грудні на сьомій позиції не очікував ніхто. Але плідна робота таки дала результат». Його команда виглядає чи не найсильнішим домашнім колективом – на стадіоні Ніка підопічні Шарана програли лише двічі, Сталі та Шахтарю, а здобули чотири перемоги. Символічно також, що два найкращі бомбардири клубу в нинішньому сезоні – Віталій Пономар (5 голів) та Андрій Запорожан (3 голи) – представники двох різних Олександрій Шарана: Віталій проводить свій перший сезон в ролі гравця основи, а Андрій – ветеран команди, її лідер та капітан, який грав за Оленів ще за часів першого пришестя Володимира Богдановича.

«Ви мусите повернутися востаннє. Ви мусите завершити цей цикл. Бажання тут ні до чого»,- повернувшись у свій час після виснажливої подорожі у минуле, Джейк Еппінг першим ж ділом почув ці слова, які змусили його знову відправитися назад, аби почати все спочатку. Скоріш за все, Шаран більше не почує подібних слів – влітку 2013 року він повернувся, аби завершити цикл, і, схоже, зі своїм завданням 44-річний тренер справляється. Якщо не станеться чогось неймовірного, то Володимир Шаран вперше в своїй кар’єрі проведе повноцінний сезон в Прем’єр-лізі. А там далі буде те, що мало відбутися ще чотири сезони тому, якби тільки молодому наставнику дозволили дограти той сезон. Загадувати в нинішніх українських реаліях – діло небезпечне, але цілком можливо, що Олександрія за рік чи два буде претендентом на єврокубкові позиції. Претендентом справжнім, а не випадковим.У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?