УЗНАВАЙ ПРО СВОИХ
Публикации
19 апреля, 10:39
1397
1397
19 апреля, 10:39
Лента новостей

Зброя внутрішнього користування. Кому вигідно українське громадянство Мораєса?
...

Зброя внутрішнього користування. Кому вигідно українське громадянство Мораєса?
Жуниор Мораес, Getty Images
Натуралізація нападника Шахтаря - це тільки початок?

І знову на слуху тема натуралізації бразильського вектора: пригадуються Едмар та Марлос, які стали українцями, а також Ісмаїлі та Тайсон, які не стали. Хтось копає глибше, до задіювання гравців іншого походження — Девича, Алієва з Мілевським, Калитвинцева, та кого завгодно. Мораєс на фоні тих гравців далеко не першопроходець і вже точно не новинка. «Мораєс хоче грати за збірну, в чому проблема?», – цей серіал був очікуваним від початкових титрів до фінальних і завершується саме так, як і очікувалося вже від пілотної серії.

Для збірної Мораєс — це ситуативне вирішення складної проблеми, але, звичайно, він не допоможе на тривалій часовій дистанції. Попри аподо «Жуніор», Мораєс — віковий форвард. Він — гравець під завдання на один цикл, за умови, що групу атаки збірної визначатимуть зіграні з Мораєсом футболісти, адже він належить до залежних нападників, половина успіхів яких — вдала взаємодія з піднощиками снарядів. Отже, у прийнятті українського громадянства цим гравцем є відразу кілька причин та аспектів. І кілька ймовірних наслідків – не лише тих, які стосуються, власне, збірної України.

Должен ли Мораес играть за сборную Украины? Опрос

Донецький Шахтар цього сезону здійснив наймасштабнішу за останні роки закупку бразильців. Як показали матчі останнього сезону, на багатьох точках у команди намічається зміна поколінь. Те, що Мораєс не підпадатиме під ліміт, відкриє шлях у основний склад одразу кільком молодим новачкам. Нема сумнівів, що для них питання ігрової практики наразі пріоритетне, а для бразильців за умови ліміту це визначальна обставина.

Звільнення підлімітного місця за рахунок гравця, який вже влився у гру команди та є одним із її лідерів, дозволить Шахтарю, який, схоже, тільки починає процес награвання та влиття в колектив 18-20-річних новачків, вивільнити місце ще для одного іноземного гравця – і, можливо, не лише для групи атаки. Це можна порівняти за складністю та тонкістю роботи з тим періодом, коли одночасно визрівали Дуглас Коста, Алекс Тейшейра та Вілліан, а також інші бразильці, що приходили в команду плюс-мінус одночасно в період розквіту багатої ери УПЛ.

Однак прецедент натуралізації під інтереси гранда та збірної — невипадковий, а Мораєс, як ми вже й говорили на початку, не перший і не останній у цьому списку. Варто придивитися до всіх цих молодих хлопців, новачків 1999-2000 років народження, яких підписав наш гранд за останній рік-півтора. Кожен із них — «породистий», зі стажем юнацьких збірних та великими амбіціями щодо європейської кар’єри. Можливо, хтось із них уже починає свій український стаж, який закінчиться конвеєрним заграванням за збірну — вже як гравця, абсолютно адаптованого до місцевого футболу, клімату, реалій.

…Все, що відбувається в українському футболі, завжди має велике відлуння як у збірних, так і в клубах. Жуніор Мораєс, який влітку змінив Динамо на Шахтар, є гравцем сталого класу та зрілого віку. Це зрозуміла, адаптована та вивчена зброя, необхідна для певних завдань. Суворо кажучи, зброя внутрішнього користування, яка максимально ефективна для локальних завдань. У нас лише починається другий етап, а у Мораєса вже 16 голів та 6 асистів тільки в чемпіонаті. Це ті цифри, які надають індульгенцію навіть на натуралізацію бразильця, якому йде 32-й рік. І підтверджують очевидне – величезну кризу амплуа центрфорварда в українському чемпіонаті, де Мораєс – єдиний класичний нападник у п’ятірці найрезультативніших гравців чемпіонату.Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте..

Добавить комментарий
Читайте также
18 апреля, 14:06
700
1
18 апреля, 14:06
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?