В Україні пройшли ще одні, футбольні «вибори»

Гравець Зорі та збірної України Микита Каменюка голосує за найкращих футболістів світу в референдумі FIFPro World XI, фото АФПУ
Про те, як наші футболісти обирали найкращих гравців світу, нам розказали у Всеукраїнській асоціації футболістів-професіоналів.

Поки в нашій державі обирали мерів та депутатів обласних, районних, міських, селищних та сільських рад у ході місцевих виборів, в Україні повним ходом ішло голосування на іще одних «виборах» – футбольних. Уже традиційно всі наші професіональні футболісти могли проголосувати за своїх фаворитів у референдумі FIFPro World XI. Одинадцять найкращих гравців світу обирали футболісти професіональних клубів усіх країн, які входять в FIFPro – Міжнародну федерацію асоціацій професіональних футболістів.

Про хід голосування в Україні ми дізналися у АФПУ. Спеціаліст професіональних футболістів та футболісток вітчизняних футбольних профспілок Єгор Копилов, який цієї осені відвідав чи не всі клуби, розповів, як голосували футболісти в нашій державі та коли чекати результатів цих своєрідних «виборів».

– Насправді, ми відвідували клуби не лише з цією однією місією, – розповів Єгор. – Також ми проводили акцію по протидії договірним матчам, пропагували серед футболістів засади толерантності та боротьби з расизмом. Гравці прослухали найактуальнішу інформацію на цю тему, продивилися спеціально підготовані та адаптовані відеоролики, взяли участь в фотосесії в підтримку кампаній «Покажи расизму червону картку» та «Скажи ні договірним матчам». З того, що доводилося бачити, теми виявилися актуальними і цікавими нашим гравцям. Обговорення було жвавим. Скажімо, з футболістами ФК Металіст ми проговорили не одну годину, було багато запитань, спілкування. Особливо цікаво гравцям було дивитися спеціально підготоване FIFPro та адаптоване в АФПУ відео, де було чимало свідчень щодо нечесної гри. Своїм досвідом ділилися футболісти, які відмовилися від участі в договірних матчах або грали в них і понесли покарання, переглянули своє ставлення до Fair Play. Тим більше, ми донесли до відома гравців те, що Верховною Радою прийнято закон по протидії корупції в футболі, і як тільки Президент України його підпише – участь у нечесних ігрищах буде вважатися криміналом, тож фігурантам загрожуватимуть реальні тюремні строки.

Як виглядає бюлетень для голосування, фото - АФПУ
Як виглядає бюлетень для голосування, фото — АФПУ

– Як виглядали «вибори» символічної збірної світу? Були бюлетені, скриньки для голосування?

– Звісно. Кожен гравець отримував спеціальний бюлетень: це гарно зверстаний буклетик, у якому потрібно записати прізвища 11 найкращих гравців за системою 4-3-3, а також підписатися самому, вказавши своє громадянство й клуб. Футболісти заповнювали ці свої анкетки й опускали у спеціальні скриньки, які нам надіслали з європейського офісу FIFPro. Ми, в свою чергу, збирали їхні голоси й передавали в підрахункову комісію FIFPro. А вже вони десь у грудні мають назвати остаточні підсумки голосування серед шести десятків країн-членів цієї організації, серед яких – і Україна.

– Я розумію, що допоки офіційні результати не оголошені, ви не маєте права розказувати всі подробиці. Та все ж – є якісь суто українські «екзит-поли»?

– Розумієте, наша роль суто технічна – ми збираємо скриньки з бюлетенями і передаємо прямо туди, в FIFPro. Тому можу розповісти тільки те, що захотіли повідомити самі футболісти, з якими довелося поспілкуватися. Звісно, багато хто з них називав Мессі та Кріштіану Роналду. З гравців нашого чемпіонату часто фігурували Ярмоленко, Коноплянка, Ракицький, Хачеріді, Срна. Дехто з хлопців жарту заради називав себе й своїх одноклубників – таке теж бувало. Адже, згідно з правилами, участь у голосуванні може взяти кожен професіональний гравець, і назвати він може кожного свого колегу.

– Які були труднощі з голосуванням – фактів «виборчих каруселей», «масового вкидання» не фіксували?

– Та ні, що ви. Єдине, що важко – це обробляти результати. Тому що прізвища наших гравців пишуться кирилицею, а там треба, звісно, вказувати латиницею. Але нічого – справилися. Ми ж не вперше проводимо це голосування, а вже вп’яте.

– І скільки гравців взяло участь в голосуванні?

Голосує Кріштіану Роналду, google.com
Голосує Кріштіану Роналду, google.com

– Розумієте, це голосування, як і звичайні українські вибори, – добровільне. Тобто, ми приїздили в клуб з бюлетенями та скринькою, а хто хотів – голосував, хто не хотів – не брав участі. У нас було 700 таких бюлетенів – проголосована абсолютна більшість з них.

– Приємно, що в першій збірній FIFPro 2005 року знайшлося місце українцеві Андрію Шевченку з Мілану, який донині лишається єдиним східноєвропейцем у цьому шанованому рейтингу. Цього року хтось із наших проб’ється? А взагалі, хто має найбільші шанси на перемогу?

– Як організація, яка проводить голосування, ми не можемо про це говорити. Єдине скажу, що в голосуванні називається багато прізвищ, інтрига велика, тож давайте дочекаємося грудня, коли про все буде офіційно оголошено.

Артур Валерко, Sport ArenaУ вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?