Показать табло
Лента новостей

Всі на збірну! Як Львів приймав синьо-жовтих через два роки

фото Юрія Конкевича
Sport Arena безпосередньо зі Львова спостерігала за поверненням збірної України після дворічної перерви на Арену Львів.

«Якось після марлосів та ісмаїлі і не хочеться на матч іти, але коли ще у Львові наступного разу збірну побачиш?», «А я вчора послухав «Руки вверх», які вони співали в ресторані, та щось також зашкребло в душі», — два хлопці купують квитки на матч збірних України та Словаччини в театральній касі біля Оперного у Львові. Опівдні у день гри тут залишаються перепустки тільки за 120 гривень, і їх доволі активно беруть, хоч перед матчем директор Арени Львів прогнозував, що прийде трохи більше 20 тисяч вболівальників. Аншлаг повний таки не збирається, але 30 тисяч збірна має.

Повернення команди №1 у Львів нехай і в товариському матчі стало справжньою подією для заходу країни. Автівками, потягами, «бла-бла-каром» чи автобусами на віддалений від центру Львова стадіон «на збірну» їдуть звідусіль.

фото Юрія Конкевича

Одвічна проблема віддаленості Арени Львів і транспортний колапс столиці Галичини знову нагадують про себе. Стадіон не відразу заповнюється людьми, фактично першу половину тайму вболівальники доходять на трибуни. А сектор ультрас Карпат заповнюється тільки під кінець першого тайму. «Жахливі корки на Стрийській. Ми думали, що після роботи встигнемо до 20:00, але таких заторів у Львові вже давно не пригадаємо. А ще нас довго не пропускали на сектор через проблеми з турнікетами і додатковий огляд», — пояснює лідер львівських фанів Тарас Павлів. Їхній сектор заповнився до кінця першого тайму, і українці якраз зрівняли рахунок.

Саме львівський прайд заводив Арену того вечора, і декілька секторів «Вірних збірній» виглядали блідою тінню на фоні зарядів карпатівських фанів. Піро-шоу у перший після двох років відсутності збірної у Львові фанати не влаштовували, але всі традиційні для міста «заряди» проскандували в унісон зі стадіоном. Цікаво, чи не за «Бий москаля», «Бандера, Шухевич — герої України» та пісеньку про недопрезидента сусідньої держави ФІФА й цього разу випише штраф ФФУ? Саме промовиста пісня про Путіна викликала одностайну підтримку фанів у інших вболівальників на Арені.

А що «Вірні збірній»? Підозрюємо, що після цього матчу в Андрія Мацоли (головного спонсора «вірних») виникнуть питання стосовно їх активності до і під час гри. Все ж двигуном підтримки збірної були не вони. Перед матчем вони провели збірну на стадіон із готелю спеціальним автопробігом. Щоправда, їдучи у поліційному кортежі, активісти руху комфортно дісталися арени. На відміну від більшості глядачів, які долали п’ятничні затори у Львові… Перед матчем анонсувалося принаймні чотири орендовані сектори «Вірних», натомість реально сиділо два, перемішаних з військовими, запрошеними на гру. Цікаво, що львівських ультрас також запрошували приєднатися до «Вірних збірній», обіцяючи безкоштовні квитки. Проте «Прайд» на пропозицію не пристав.

Після голу Євгена Коноплянки стадіон нарешті зумів завести «хвилю», увімкнути власне світлове шоу з ліхтариками на мобільних телефонах. На заключні п’ять хвилин Андрій Шевченко випускає Сергія Мякушко, і стадіон найтеплішою з-поміж усіх інших дебютантів овацією зустрічає вихід гравця Карпат.

фото Юрія Конкевича

Після гри на горіхи ще раз дістається газону Арени Львів. Серія домашніх матчів Вереса, два поєдинки збірних України (національної та жіночої раніше) та дощі зробили поле грузьким. Навіть перенесення матчу рівнян із Зіркою в УПЛ на стадіон Україна не допомогло. Особливо важко було грати на ньому у другому таймі. «Шахтар поїхав, і за газоном перестали належно доглядати», — пояснює львівських колега.

На прес-конференції та в мікст-зоні усі почергово відзначають атмосферу Арени Львів, а тренер Словаччини Ян Козак навіть двічі похвалив трибуни, сказавши, що вони тиснули на молодих гравців, яких він випустив проти України.

Андрій Шевченко не шкодує теплих слів публіці, але на питання про банери, які фанати Карпат виставили на своїх трибунах, відповідати не хоче. «Ні натуралізації!» — гігантська розтяжка показала ставлення ультрас до питання Марлоса і ймовірної появи у 2018 році на лівому фланзі оборони збірної ще одного бразильця Шахтаря Ісмаїлі. Інший банер стосується ухвалення закону про вболівальників, який запровадить вхід на трибуни виключно за паспортами.

«Це не до мене», — каже Шева, хоча саме йому ухвалювати рішення про виклики до збірної вчорашніх іноземців. Журналісти неголосно обурюються і переходять до інших запитань. Напевне, саме Шевченку варто було самому розставити крапки над «і», аби питання натуралізації не закидали йому аж до березневих спарингів збірної. «Всім дякую, всім до наступного року», — каже тренер і закриває черговий контраверсійний сезон національної збірної України.

Тепер синьо-жовті пішли на перерву аж до березня 2018 року, коли знову зберуться для проведення товариського матчу. Можливо, він знову пройде на Арені Львів. Але чи побачимо ми навесні тих же дійових персонажів (вболівальники, «Вірні збірній», гравці та інші навколо збірної) — це вже інше, але чимале питання.Оперативное видео самых важных и красивых голов в нашем канале в Телеграме

Сохранить
Добавить комментарий

Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?