Патріоту можна все. Чому Зозуля в збірній – це неправильно

Андрій Сеньків – про неоднозначний виклик Романа Зозулі до збірної України.

Скільки разів ви чули фразу «Спорт поза політикою»? 100, 200 чи вже втомилися рахувати? Українські футболісти повторювати її не втомлюються. Питання про трансфери в Росію, справи власників клубів, позицію стосовно подій в Україні вони відмітають. Вони зашнуровують бутси, вдягають футболку і виходять на поле, за що й отримують гроші. Вони аполітичні, не мають власної думки й не можуть/не хочуть говорити про щось інше, окрім футболу.

Поки вся країна перебуває в стані війни й безперервної кризи, вони відсторонюються. Немов не є членами суспільства, яке кожного дня переживає катаклізми й втрати. Це стосується всіх і кожного, тільки не їх. Деколи вони починають говорити: здебільшого про те, що криза в українському футболі – наслідок кризи в країні. А, ну і ще говорять про гроші (куди ж без них?). Мовляв, наші зарплати зменшилися в рази – знову ж таки, то наслідок кризи в Україні. В інших випадках – «спорт поза політикою». Пам’ятаємо.

Як же це благородно, правда? Вони – світлі плями на загальному чорному фоні. Чи не єдині, хто не втручаються в брудну й противну політику. Вони просто роблять свою справу. Без зайвих питань і коментарів. Справжні професіонали (еге ж).

Але ж так не буває. Футболісти – такі ж члени суспільства, як і водії, вчителі, журналісти і, даруйте, політики. Хтось менше, а хтось більше впливає на життя в країні. Хтось більше, а хтось менше може це зробити. Це пов’язано зі сферою діяльності, публічністю, авторитетом у суспільстві. Футбол – публічна сфера діяльності. Саме футболісти, тренери, функціонери можуть впливати на суспільну думку, виховувати патріотизм, показувати приклад. Звісно, вони не зобов’язані цього робити. Їх справа проста – грати у футбол.

Роман Зозуля, Football.ua

Якщо хтось із футбольної сфери публічно й чітко висловлюється стосовно подій в Україні, автоматично підноситься до рангу патріота – його люблять і поважають. Якщо хтось із футбольної сфери безпосередньо впливає на події в Україні (волонтерить, наприклад), автоматично підноситься до рангу героя. Його не просто поважають і люблять, він вже кумир для мільйонів. Він – беззаперечний авторитет. Як такого не поважати?

Варто лише мати свою думку або висловлювати її. Серед сірої маси людей, які просто копають м’яч, таких мало. Тому виділитися неважко. Тут можна навіть чітко означити кілька заповідей:

а) не грай в футбол в Росії й завжди кажи, що не поїдеш туди;

б) називай речі своїми іменами: в Україні – війна, Україна воює з Росією;

в) публічно захоплюйся українськими військовими;

г) допомагай (бажано публічно) українській армії.

Даруйте за цинічність, але це правда.

***

Ніхто вже й не згадає, коли Роман Зозуля забивав голи чи виходив на поле, але захоплюватися ним не перестають. Він не тільки говорить, а й діє. Частину зароблених на футбольному полі грошей Роман віддає на благочинність й не тільки на потреби української армії. Допомогти дитячій команді поїхати на турнір? Без проблем. Пробачити всі борги рідному клубу? Нема питань. Ніхто не знає, де межа щедрості Зозулі. Роман справді молодець – він не просто той, хто копає м’яч, він патріот. Тут сумнівів нема.

Стоп-стоп. То ви можете отак зразу без допомоги Google відповісти на питання: «Коли Зозуля востаннє виходив на поле й, більше того, забивав?» Я – ні. Але виклик до збірної на дуже важливу гру проти Хорватії він отримав. Зозуля – патріот. Стоп-стоп, а хіба за високий рівень патріотизму викликають до національної команди? Точно не за забиті м’ячі, гольові передачі чи хорошу форму?

Байдуже, зіграє Зозуля з хорватами чи ні. На його місці могли бути Станіслав Куліш, Олександр Гладкий, Роман Яремчук, Владислав Кулач… Та хто завгодно. Виберіть будь-якого форварда УПЛ, який має бодай-якийсь ігровий час, і він матиме фору над Зозулею. Це так само очевидно, як те, що Зозуля – волонтер.

Ми почали плутати святе з грішним (професійне з патріотичним). Уявіть собі, що я вже кілька місяців не пишу жодних матеріалів, але редакція продовжує мені платити. За що? Я ж патріот, і взагалі – хороша людина. Це ж абсурд.

Роман Зозуля, online.ua
Роман Зозуля, online.ua

До того ж, це вже не перша подібна ситуація. Пам’ятаєте, як Зозуля поколотив арбітра після матчу з Зорею? Покарання за скоєне він фактично не поніс. Не вважати ж таким дискваліфікацію у півроку в літній період, та ще й без поширення на чемпіонат Європи?

Може, я зараз скажу щось страшно жахливе, але такі патріоти не потрібні. Вдарив арбітра? Та нічого, ти ж армії допомагаєш. Не граєш в клубі через прорахунки агента та суб’єктивні причини (позиція фанів Райо)? Не хвилюйся, в збірну все одно покличемо…

Я не поважаю тих, хто каже, що «спорт поза політикою». Я поважаю тих, хто має свою думку. Дуже поважаю тих, хто не залишається осторонь і допомагає нашій державі. Та більше за все я поважаю професіоналів, які ніколи не поставлять свої індивідуальні інтереси вище інтересів більшості (країни).

Здається, питань до Зозулі нема: Андрій Шевченко викликає – Роман їде до збірної. Але хіба в футболіста нема своєї думки й, даруйте, патріотизму? Цей виклик Зозулі в збірну – свого роду прецедент, який породжує багато питань. Прибрати його може сам Роман, відповівши на виклик відмовою.

Патріотизм – це ж не тільки фінансова підтримка, патріотизм – це бажання допомогти, а не зашкодити. Сьогодні Роман саме шкодить, показуючи поганий приклад – мовляв, патріоту можна все.

Такі патріоти мені не потрібні. А вам?У вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?