Sportarena

Sport Arena намагається передбачити та обґрунтувати вибір стартового складу Андрія Шевченка на матч з Косовим.

Тренеру збірної завжди важко вибирати гравців для стартового складу. На відміну від клубних команд він отримує у своє розпорядження гравців з різним рівнем готовності та з різних команд. Кожен з них займається за своєю програмою та повинен швидко перемкнутись на нову систему гри. До того ж постійно треба реагувати на зміни в кондиціях гравців та їх теперішньому стані в команді.

Андрій Шевченко та його помічники дещо спростили цю ситуацію. Іноді вони дійсно реагували на те, що відбувається з гравцями в клубах. Наприклад, Сергій Кривцов після здобуття місця у стартовому складі Шахтаря отримав місце в основі збірної України. Але в деяких випадках теперішні результати не мали значення.

Євген Коноплянка, Віктор Коваленко, Богдан Бутко завжди були в стартовому складі збірної, хоча не завжди грали в своїх клубах. Таке ставлення значно легшим робило вибір та додавало зіграності команди.

А якщо вже комусь не довіряли, то це був довгий та майже невідворотний процес: Сергій Сидорчук, Денис Гармаш.

Цього разу Шевченко отримав кілька неочікуваних ударів, з якими не зовсім уміло справився. Травми Богдана Бутка та Ярослава Ракицького змусили приймати деякі нервові рішення, як, наприклад, поява молодого Павла Лук’янчука, який навіть в своїй клубній команді Олімпіку не має постійного місця у складі. Окрім того через дискваліфікацію не зіграють Віктор Коваленко та Олександр Зінченко.

Просто так поставити Бутка та Коваленка не вийде, тепер треба думати.

Абсолютно неочікуваним підсиленням став Марлос, який отримав українське громадянство. Як би та мне було, а гравцем такого рівня нехтувати не треба. Хоча для появи у складі Марлоса потрібно серйозно порушити схему, яку команда награвала рік.

За варіанту 4-1-4-1 місця Марлосу у стартовому складі немає. Він не зможе зіграти центрального півзахисника замість того ж Коваленка чи центрального нападника. На флангах є Андрій Ярмоленко та Євген Коноплянка. Можна хіба що перевести в лінію атаки Ярмоленка, але це навряд чи зробить команду більш сильною.

Тому, незважаючи на увесь клас Марлоса, варто все ж передбачити, що його у стартовому складі не буде. Поява одного гравця не повинна розвалювати все, що створювалось рік. До того ж нехай Марлос доїде до цієї гри спершу.

Четвірка гравців у старті є завжди. Окрім Ярмоленка та Коноплянки це також Андрій Пятов та Тарас Степаненко. Про них треба просто сказати та йти далі.

Серед лівих захисників непоганий відрізок відіграв Едуард Соболь, проте у Шевченка немає жодної передумови, аби змінювати у старті Миколу Матвієнка. Він грав у старті під час трьох останніх зборів, й тепер залишається гравцем основи.

На правому фланзі є проблема. У будь-якому випадку там зіграє новачок: чи хтось з абсолютних дебютантів збірної Пердута/Лук’янчук, чи номінальний півзахисник Олександр Караваєв. У цьому випадку все одно доведеться ризикувати, надійного варіанту просто немає. Але все ж більше міжнародного досвіду навіть ігор на цій позиції є у Караваєва.

Руслан Малиновський, ffu.ua

В центрі оборони вибір поміж трьох захисників. Рік тому взагалі б запитань не виникало, деякий час саме пара Олександра Кучера та Івана Ордеця вважалась основною. Тренерський штаб цінував досвід Кучера та прогрес Ордеця. Але тепер ситуація повністю змінилась. Буде абсолютно нелогічним рішенням залишати в запасі Євгена Хачеріді, який місяць тому довів свою потрібність команді в іграх з Туреччиною та Ісландією.

Напевне, поряд з Хачеріді буде Ордець. Тут все просто. Якби були здорові і Ракицький, і Кривцов, то Кучера б просто не викликали. Цікаво, що це правило не працює з правим захисником, де б за здорового Бутка не було б саме Караваєва, який тепер гратиме, за прогнозом, а не Пердута.

На позиції «більш технічного» центрального хавбека буде грати або Руслан Ротань, або Руслан Малиновський. Місяць тому вони зіграли по матчу, адже вік Ротаня не дозволяє відіграти по 90 хвилин через три дні. Тепер ситуація має повторитись. З Косовим зіграє Малиновський, бо досвід та характер Ротаня краще зберегти на Хорватію.

А от «більш рухливий» центральний хавбек буде іншим, адже Коваленко пропускає гру через дискваліфікацію. На це місце претендують відразу три гравці Динамо: Сергій Сидорчук, Денис Гармаш та Віталій Буяльський. Кого вибере Шевченко – це важке запитання. Можливо, десь в думках ттренерського штабу дійде до жеребкування. Просто так вибрати когось непросто, але ще ж треба їх ввести до гри команди. Попередні збори доводять, що нікому з трьох динамівців Шевченко не довіряє. Тому потрібен просто варіант навмання – Сидорчук. Він у непоганій формі, грає без зривів та принаймні завжди викликався до збірної на відміну від Гармаша та Буяльського.

І, насамкінець, форвард. А можна нікого не вибирати?

Якби ж. Отже, Артем Бєсєдін. Косово, мабуть, буде робити акцент на зв’язування України в центрі поля, переводити гру в єдиноборства та вповільняти темп. Для такої гри краще підходить більш потужний та фактурний Бєсєдін. Так було якраз проти Ісландії, хоча там теорія не особливо спрацювала на практиці.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Или аккаунт Sportarena