Sportarena

Якби сьогодні було завжди: Україна — чемпіон!

Артур Валерко – про один із найвизначніших днів в історії українського футболу.

Якби сьогодні було завжди: Україна — чемпіон!

15.06.2019 року. Не дуже здивуйтеся, якщо побачите на руках цих молодих хлопців тату з такою датою. Вони ще зовсім юні, у них буде ще багато пам’ятних дат, але, готовий закластися, багато хто увіковічнить цей день у татуюваннях, а поруч пізніше з’являться дати одруження, народження дітей, у когось — і нових великих перемог.

У футболі можна прожити життя й залишитися в пам’яті суто через загули й скандали. Хтось просто побігав, але поговорити любить, наче щось виграв.

Але завжди найголовнішим мірилом були, є і будуть титули.

Задумайтеся: грає багато хто, а виграють одиниці.

І у цих молодих зовсім хлопців уже є документальне підтвердження, що вони — футболісти, які чогось досягли й мають право носити це горде звання. Більше, аніж дехто із говорливих, хто не виграв ні-чо-го. Хай навіть отримав більше грошей, слави, визнання. Перефразовуючи літописного персонажа Карлуша Кайзера, «любити все те, що дає футбол, окрім гри в сам футбол».

Але слава в футболі — це особлива штука. Неповторна, непідвласна гравітації.

Ви тяжко працюєте заради титулу, але наскільки довготривале ваше щастя? Як казав фахівець з реклами Дональд Дрейпер, щастя — це той невеличкий момент, поки ви не захочете ще більше щастя.

Це сьогодні ти — чемпіон світу серед юнаків, і ця медаль приємно попікає твої груди. А завтра вона звисне тягарем, тому що від чемпіона світу очікують значно більшого, аніж від «дворняжки» із чемпіонату області. Але це буде завтра, а сьогодні хочеться, щоб цей прекрасний день тривав у безкінечності часу й так було завжди…

І нам хочеться, щоб ці хлопці запам’яталися нам саме такими — вольовими, працьовитими, самовідданими та готовими працювати один за всіх і всі за одного. І щоб цей небайдужий тренер, який чотири роки вірив у них і тягнув їх до цього титулу, отримав можливості до самореалізації й був вільний у своїй роботі, яка граничить з творчістю. І щоб кожен дитячий тренер, який свого часу обрав цих хлопців серед десятків інших і розгледів у них зернята таланту, також не залишився осторонь від святкувань і відзнак. І щоб хоч трішки менше цинізму було в декого з не_причетних, хто захоче бути причетним у день успіху, в один із сотень днів, які передували тому самому — одному…

І всі ці думки, все це пережите, осяде в пам’яті й залишить одну думку.

Україна — земля, де зароджуються дива. Встромиш в землю гілляку — вона зацвіте вишневим цвітом. Посієш зерна — збереш на чорноземах неймовірний урожай. І в неймовірно складний для країни час, коли бардак у головах множиться на бардак в оточуючому світі, можливі ось такі маленькі футбольні дива — гідні екранізації рівня Moneyball’у.

І наш футбол — він теж живий. І родючий. І повноводий. Просто він тече маленьким джерельцем, прихованим від туристичних путівців, і щоб побачити його — треба зійти й пошукати. І ви будете здивовані, що, попри весь бруд і осад, у ньому тече маленький струмочок живої води. Живущої води.


Sport Arena запустила блоги. Общайтесь, обсуждайте, спорьте.

Источник: Sportarena.com

Добавить комментарий
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?