Зелений туман

фото Getty Images
Sport Arena ділиться враженнями від першого матчу раунду плей-оф між командами Мехмеда Баждаревича і Мартіна О’Ніла.

Густий шар туману, що оповив стадіон Билино Поле у Зеніці на початку другого тайму, провокував передбачувані порівняння. Національна команда Ірландії провела не надто переконливий виїзний матч проти збірної Боснії і Герцеговини, але, коли серпанок розвіявся, виявилась завдяки забитому м’ячу у більш вигідному становищі.

Власне, сьогоднішній виступ команди Мартіна О’Ніла можна назвати таким, що римується всій відбірковій кампанії збірної Ірландії до французького чемпіонату Європи. Спочатку острів’яни, таке враження, не повірили своєму щастю після несподіваного успіху, але врешті, коли все стало на свої місця, не змогли приховати розчарування. Для команди, яка ще кілька місяців тому і не мріяла про плей-оф, невдача в протистоянні з Боснією після такого результату першої зустрічі, безумовно, стане болісним ударом.

Ірландці, певна річ, і близько поки не вирішили питання з виходом на Євро, однак не заперечити й тезу про те, що від гри в Зеніці вони взяли максимум. Фактично на Балкани Зелена Армія десантувалася з трьома завданнями: відкласти вирішення переможця пари до матчу-відповіді в Дубліні, залатати дірки у складі футболістами з найближчого резерву і зберегти дисципліну, не втративши на другий раунд протистояння п’ятьох футболістів, що перебували під загрозою дискваліфікації. Найкраще передматчеве налаштування команди описав менеджер О’Ніл: “Ми розуміємо, що вихід на чемпіонат Європи в Боснії нам все одно не оформити, тому повинні зробити все для того, щоб принаймні зберегти шанси до домашнього матчу”.

І з цим завданням підлеглі вихованця Браяна Клафа впоралися. У першому таймі вони прийняли виклик боснійської національної команди, відповівши до перерви на шість фолів господарів шістьма порушеннями правил, урешті витримавши не лише фізичну, а й ігрову дуель. Нападник збірної Ірландії Дарріл Мерфі вирішив не втрачати час дарма і вже на першій хвилині зустрічі в’їхав у спину Тоні Шуньїчу, відповідь балканів була зафіксована трьома фолами протягом наступних трьох хвилин. Бойовий початок матчу поступово перейшов у володіння м’ячем і ігрову перевагу Боснії, яка, щоправда, приносила підлеглим Мехмеда Баждаревича дивіденди лише у тих випадках, коли атаки підтримував Едін Джеко.

Завдяки сміливому рішенню головного тренера нападник Роми отримав в групі атаки підтримку ще одного форварда Ведада Ібішевича, і таким чином Боснія змінила награну схему 4-5-1 на традиційну тактичну побудову 4-4-2. Цікаво, що при цьому з глибини поля атаки господарів значно частіше підтримував Джеко, а не менш фактурний бомбардир Герти. Власне, саме завдяки динамізму Едіна Дракони створили левову частку моментів, які в посередньому першому таймі можна було назвати

небезпечними. Показовим можна визначити епізод на 32-й хвилині зустрічі. Одинадцятий номер боснійців вдало зачепився за м’яч у центрі поля, обробив його і притримав, після чого підключив на правій бровці партнера. Тезка Джеко Вішча виконав після індивідуального проходу подачу, яку, втім, не зміг належним чином замкнути головою лівий захисник Зуканович.

Проте зрозуміло, що крім величезного значення Джеко для побудови гри збірної Боснії в атаці описаний момент підкреслив й проблему команди в наступальних діях. Найкращий бомбардир в історії національної команди може проявляти альтруїзм і створювати гольові нагоди для партнерів. Та якщо при цьому на ударній позиції опиняється не він (і не ще один номінальний нападник Ібішевич), а лівий оборонець, то так чи так починають з’являтися запитання. І таких моментів, як для команди, яка мала намір забезпечити в домашній зустрічі гольову перевагу, в першому таймі було невиправдано багато.

Збірна Ірландії ж, витримавши тиск суперника, сприйняла нулі на табло за підсумками першого тайму як свій здобуток. Найкращим моментом команди О’Ніла до перерви виявилась подача Роббі Брейді зі штрафного, яку грою на виході розрядив Асмір Беґович. Футболіст Норвіч Сіті, проте, встиг привернути до себе увагу ще одним епізодом. Вимушено продовжуючи виконувати обов’язки лівого захисника, на екваторі першого тайму він втратив на фланзі активного Вішчу і дозволив тому виконати різкий простріл у центр штрафного майданчика. М’яч знайшов у тій зоні Ібішевича, який з-під Стівена Ворда виконав небезпечний удар. Ірландії пощастило, що він розминувся з ближньою стійкою воріт Даррена Рендолфа.

Сторонній чинник туману зробив завдання стежити за переміщенням гравців по полю майже неможливим, але на початку другого тайму тренерський штаб національної команди Ірландії наважився повернути Брейді на правий фланг. Заміна пасивного Веса Хулахана на Джеймса Макклейна спровокувала низку рокіровок у тактичній побудові Зелених, і врешті саме вона дозволила ірландцям забити надзвичайно важливий виїзний гол. Майстер дальніх пострілів Брейді отримав вільне місце на правому фланзі, підробив м’яч під ліву ногу і, протиснувши Шуньїча, прошив Беґовича могутнім ударом.

Називаючи перед матчем непоганим результатом навіть мінімальну поразку, острів’яни сприйняли цей гол надзвичайно радісно, тому, коли за три хвилини суперник зрівняв рахунок, надто сильно розчаровуватися не могли. Цікаво, що при цьому у боснійців теж спрацювало підсилення правого флангу: простріл на Джеко, що зрештою виявився результативною передачею, виконав Враньєш, який на початку другого тайму за позицією замінив правого захисника Муйджа.

Повертаючись до трьох завдань, які перед собою напередодні ставили футболісти збірної Ірландії, можна сказати, що всі вони врешті виявились виконаними. Підлеглі Мартіна О’Ніла не лише відклали вирішення переможця пари до матчу в рідних стінах,

а й зберегли до дублінської гри всіх п’ятьох гравців, що сиділи на картках. Гостьовий же гол перед матчем у понеділок Зелених потішить навіть більше, ніж повернення лідерів Джона О’Шея, Джонатана Волтерса, а також Шейна Лонґа. Перспективи поїздки до Франції більше не здаються туманними.

Ярослав Друзюк, Sport ArenaУ вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?