Змінитись чи померти. Як би я (умовно) рятував запорізький Металург (умовно). Частина 3

Фото fcvolyn.net
Змінитись чи померти. Як би я (умовно) рятував запорізький Металург (умовно). Частина 1 Змінитись чи померти. Як би я (умовно) рятував запорізький Металург (умовно). Частина 2 У нинішній ситуації Металурга часто використовують старезну метафору про апарат штучної підтримки життя. Приблизно з початку жовтня, коли теперішнє керівництво клубу відмовилось його фінансувати, Металург перейшов на штучну підтримку […]

Змінитись чи померти. Як би я (умовно) рятував запорізький Металург (умовно). Частина 1

Змінитись чи померти. Як би я (умовно) рятував запорізький Металург (умовно). Частина 2

У нинішній ситуації Металурга часто використовують старезну метафору про апарат штучної підтримки життя. Приблизно з початку жовтня, коли теперішнє керівництво клубу відмовилось його фінансувати, Металург перейшов на штучну підтримку життя. Йому справді намагались зберегти життя, але чи врятувати при цьому?

Металург не хворий та мертвий, він просто бідний. І як би не хотілось звичайному можновладцю у всі часи: бідний не значить мертвий.

Під час однієї з своїх пригод Гомер Сімпсон потрапив до будинку пристарілих людей, де йому дуже сподобалось. «Чому він має дихати через трубку, а я використовую свої легені?» — питався тоді Гомер. Якщо розвивати й далі медицинську метафору, то ввесь український футбол живе за рахунок таких речей. Тільки апарат відключають, то хворий починає задихатись, кашляти кров’ю та врешті решт помирає.

Усі дивуються, як на перший погляд здорова людина живе пританцьовуючи, а потім враз помирає. Спеціалісти кидаються до неї – а вона геть хвора. І була завжди хвора.

Проте у пошуках правильної метафори щодо ситуації теперішнього Металурга не треба далеко ходити. Металург не хворий та мертвий, він просто бідний. І як би не хотілось звичайному можновладцю у всі часи: бідний не значить мертвий.

Типовий бідняк у такій ситуації починає робити все для зміни ситуації. Треба працювати вдвічі більше, шукати різні способи вирішення проблеми. За всі ці три місяці у Металурзі чекали на диво. На рятівника. На того, хто прийде, дасть грошей і все стане добре. А я поки полежу на дивані…

***

Перш за все, якщо навіть матч проти Динамо стане останнім для Металурга на цьому етапі історії, то він не помре. Не помре футбол у Запоріжжі. Не треба робити з цього подію вселенського масштабу. Аби побудувати щось нове, якраз і треба відродитись заново. З нуля.

А Металург навіть у випадку зняття з турніру в Прем’єр-лізі нікуди не зникне. У Кривому Розі от недавно також прийшов кінець Кривбасу, але уже в наступному сезоні у професійному футболі буде відразу дві команди з Кривого Рогу. Одна з них, може, навіть у найвищому дивізіоні.

Металургу не потрібен рятівник чи «інвестор» у розумінні «меценат», про що говорилось у минулих частинах тексту. Металургу потрібен нормальний здоровий процес не тільки у фінансового-маркетинговій частині проекту, але й у спортивній. Клуб має просто неймовірний потенціал, який за останні десять років через різні причини просто розтратили.

Але проблема у тому, що ніхто не бачить інших способів, окрім того, що прийде хтось та дасть пару мільйонів на нових гравців та зарплати.

Знову ж таки це не той Кривбас, де за межами першої команди взагалі не було нічого. За молодіжні склади там грали за гроші, школи не було, а все трималось завдяки примсі однієї людини. Перспективи навіть цього Металурга набагато більші, ніж того Кривбаса весни 2013 року, який дивував усіх своїми результатами, незважаючи на важке фінансове становище.

У цьому тексті вже була згадка про Безотосного, Польового та Ко, Степаненка, Сидорчука та Ко, Соболя, Лучкевича та Ко, Лук’янчука, Солдатенка та Ко. Також треба додати тих, хто вже по ходу цього сезону залишив команду: Лисицький, Старцев та Ко, Гвілія, Журахівський та Ко. При усьому цьому, при 1:9 та не готових до такого рівня дітях, теперішній Металург усе одно варто вважати перспективним клубом. Але проблема у тому, що ніхто не бачить інших способів, окрім того, що прийде хтось та дасть пару мільйонів на нових гравців та зарплати. Це буде вважатись порятунком – засунути апарат штучної підтримки життя, щоб аж легені подерло.

Школа Металурга нікуди не поділась. Навіть у цьому складі з втратою ледь не до 25-ти гравців молодших 25 років з числа вихованців клубу, у Металурзі є перспективні хлопці. Цього не помітно, як не можна нікого виділити з групи дітей, що однаково жваво бігають на перерві у першому класі. І це навіть без серйозного вивчення команди Металурга U-19, яка складається з гравців 1998 року народження, що влітку виграли чемпіонат України серед одноліток.

Але з дітьми нічого не виграти. Алан Хансен би цього разу не помилився. І в даному випадку взагалі немає ніякої метафори, у складі Металурга грають лише діти.

Безперечно, Металургу потрібен інвестор, якщо він хоче залишитись у професійному футболі й на весну. Але він має бути з підготовленим планом розвитку клуба, з чітким розумінням того, чого можна очікувати з тими чи іншими вливаннями. Не потрібен мільярдер. У минулих текстах український футбол порівнювався з дрібним бізнесом, от і Металургу потрібна така людина. Чи може на роль відповідального за управління клубом прийшла людина з новими ідеями та свіжим підходом.

Зараз керівництво Металурга критикують за фактичне знищення клубу. Проте ще й досі власники клубу хотіли змінити підхід до управління, але вони просто не знали як. У чистому вигляді перенести ідеї бізнес-структури було дуже важко, зважаючи на футбольні реалії, особливо людьми, які не розумілись на футболі.

Ретельно вивчати гравця перед його запрошенням до команди необхідно, але були у теорії Металурга й великі прогалини. Перш за все вони стосувались просування клубу. Керівництво не бачило способів заробити гроші. Але «гроші» при всій сталості цього поняття можуть мати різне значення. 100 тисяч доларів це теж гроші, не лише – п’ять мільйонів доларів.

Треба не план порятунку, а план розвитку.

***

Тримісячні митарства Металурга говорять про те, що в Україні й досі не знайшлося людей, що бачать у футболі перспективи. Декілька років тому відомий місцевий бізнесмен Євген Черняк цікавився покупкою клубу, але після вивчення всієї системи футболу відмовився від цієї ідеї. Тепер на потреби клубу треба давати менше грошей, тепер можна подумати над створенням нової системи, поміняти правила гри. Але цього ніхто не хоче, цього всі бояться. Усі чекають, що все повернеться до колишнього виду. І в футболі, і в житті країни загалом. Якщо нічого не змінювати, нічого не поміняється. Це ж логічно та очевидно.

***

План роботи спортивної частини футбольного клубу

Запрошення гравців

1. Купувати гравця можна лише у тому випадку, якщо зможеш його потім продати за більшу суму.

2. Платити за гравця можна лише з тих грошей, які не перевищують бюджет.

3. Гравців старших за 28 років можна запрошувати тільки у якості вільних агентів.

4. Легіонер має бути сильнішим за гравця, на чиє місце він запрошується.

5. Легіонер не може бути підписаний з початком сезону (з грудня по березень, червень).

6. Підписувати гравця можна лише після повного спектру вивчення усіх його можливостей (ігрових та особистих якостей).

7. Працювати з агентами таким чином, щоб вони були зацікавлені у розвитку гравців, а не миттєвому збагаченню за рахунок клубу.

Оренда гравців

1. Не брати в оренду більше двох гравців з одного клубу.

2. З гравцями старшими за 23 роки, або з тими, які не мають шансів заграти у своїй батьківській команди прописувати майбутню суму покупки.

3. Розділяти довгострокову оренду (сезон чи рік з проходженням повноцінних зборів) та короткострокову оренду. Гравець у короткостроковій оренді має бути відразу одним з найсильніших в команді.

4. Орендований гравець переходить до команди не для особистої ігрової практики, а щоб приносити користь безпосередньо нашій команді.

Продаж гравців

1. Будь-який гравець продається.

2. Гравець вважається готовим до продажу, якщо на його місце є інший виконавець.

3. Молодий футболіст першої команди без ігрової практики повинен піти в оренду, а не грати в молодіжній першості.

Контракти гравців

1. Сума контракту кожного гравця індивідуальна, вона вираховується фактором ККД цього гравця для команди та клубу.

2. Контракти підписуються по системі +1, аби не допустити можливості того, що довгостроковий контракт примусить гравця відпочивати.

3. Основою контрактів є розгалужена бонусна програма (перемоги, місце в таблиці, кількість голів, виходів у старті, тощо).

4. Зважаючи на результати команди та кожного гравця індивідуально, по можливості залишати варіанти по збільшенню та зменшенню основної зарплатні.

Вимоги до тренера

1. Тренер та команда не отримують завдань по місцю в таблиці.

2. Тренер має два основних завдання: гарна гра (стиль) та розвиток виконавців.

(Результат? Якщо ви граєте у професійний футбол, то повинні й без нагадувань завжди думати про перемогу)

3. Тренер не відповідає за трансферну політику, проте має важливе слово у кінцевому рішенні щодо трансферів.

Робота з суддями

1. Працювати треба не з суддями, а проти них.

Ігор Бойко, Sport ArenaУ вас есть модный мессенджер Телеграм? ДА / Нет.

Теги:
Сохранить
Добавить комментарий
Сейчас обсуждают
Подпишитесь на наши
страницы в соцсетях:
Войдите, используя аккаунт
социальных сетей:
Или аккаунт Sportarena
Регистрация на Sportarena
Восстановление пароля на Sportarena
Спасибо за регистрацию!

На ваш e-mail отправлено письмо с логином и паролем чтобы вы их не забыли.
Мы отправили письмо на ваш e-mail с логином и паролем. Проверьте свой почтовый ящик, пожалуйста.
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?