Sportarena

Анатолій Брезвін: У 2018-му чемпіонат світу з хокею у Києві встановив глядацький рекорд, цього року спробуємо зазіхнути на новий

Президент Федерації хокею України – про світову першість у столиці України.

Що треба знати про чемпіонат світу з хокею у Києві - новини спорту

Фото: fhu.com.ua

Ігор Ружанський

З 12 по 18 грудня у Києві відбудеться молодіжний чемпіонат світу з хокею у Дивізіоні ІВ. Про підготовку до турніру, боротьбу за право його проведення, складнощі з організацією, перспективи української збірної та сюрпризи для вболівальників у інтерв’ю Sport Arena розповів президент Федерації хокею України Анатолій Брезвін.

— Вдруге поспіль Україна прийматиме молодіжний чемпіонат світу з хокею. Це показник довіри зі сторони керівництва Міжнародної федерації хокею до нашої країни?

— Якщо говорити загалом, дозволю собі вас виправити. Не другий рік поспіль, а вже втретє Україна буде приймати чемпіонат світу з хокею. Міжнародна федерація довірила нам проведення чемпіонату світу серед чоловіків у Дивізіоні ІА 2017 року у київському Палаці спорту. Це другий за статусом чемпіонат. Скажу відразу, що тоді були певні скептичні думки щодо цього. Нам не легко далася перемога над нашими найближчими суперниками – за право на проведення чемпіонату довелося поборотися з представниками Австрії. Проте все таки здобувши його, ми зуміли здивувати усіх: змагання в Україні було проведено на дуже високому організаційному рівні.

Ми брали за приклад норми проведення чемпіонату Топ-дивізіону. Усі команди залишилися абсолютно задоволеними і, як результат, вже через рік на конгресі Міжнародної федерації хокею Україна отримала право на проведення юніорського чемпіонату світу. І якщо за рік до цього ми перемогли Австрію з різницею лише в два голоси, то цього разу набрали більше голосів, ніж три інші країни, які також претендували на проведення чемпіонату світу, разом узяті.

У травні ми подали заявку на проведення чемпіонату світу серед молоді. І враховуючи вже серйозний рівень довіри до нас, як до надійних партнерів Міжнародної федерації хокею, а також високий рівень довіри від команд-учасниць, отримали можливість третій рік поспіль проводити чемпіонат світу у місті Києві на льоду київського Палацу спорту.

Для Міжнародної федерації має значення не лише виконання численних вимог передбачених різноманітними регламентами, контрактом на проведення чемпіонату, а й іншими факторами: інтерес з боку вболівальників до цього заходу, важливість чемпіонату для країни, ставлення команд-учасниць, які приїжджають, щоб брати участь у тому чи іншому змаганні. Інколи на пряму запитують щодо рівня проведення чемпіонату, цікавляться позитивними моментами та тими, які необхідно виправити. І власне ось з таких дрібниць формується уявлення про країну, як про надійного партнера.

Анатолий Бревзин
Фото: fhu.com.ua

Для нас підтримання цього високого іміджу є надзвичайно важливим, адже ми всі розумієм, що його не сформувати за короткий період часу. А зруйнувати можна невимушеною помилкою, тому кожного разу ми підходимо до організації чемпіонатів світу як до дуже відповідальної події, не працюючи за напрацьованою схемою. І це прихильники хокею могли відчути. Якщо порівняти чемпіонати 2017 і 2018 років, я гадаю, що в грудні 2019 року ми також зможемо приємно здивувати не лише українських, а й зарубіжних вболівальників, які приїдуть до нашої держави.

Надважливий момент – це інтерес збоку глядачів. Минулого року чемпіонат серед юніорів встановив рекорд за кількістю глядачів, які відвідали матчі змагань. Для нас це дуже серйозне досягнення і ми ним пишаємось, але вже у грудні будемо сподіватися, що зможемо зазіхнути на новий.

— Наскільки складно було отримати право на проведення турніру у цьому році? Успішна організація минулорічного ЧС-2018 у Дивізіоні ІВ зіграла свою роль?

— Успішним проведенням попередніх чемпіонатів ми сформували собі позитивний імідж надійного партнера. Звичайно, це відіграло важливу роль при отриманні права на проведення чемпіонату світу у грудні цього року. Угорщина, Італія та Польща також змагалися за це право, але саме ми вийшли переможцями з цієї «гонки».

Чи вам не здається, що ситуація дещо парадоксальна: у нашій країні не найсильніший внутрішній чемпіонат, але тим не менш, великі турніри в Україні проводяться регулярно? Це показник авторитету ФХУ чи результат ваших особистих гарантій?

— Якщо бути відвертим, ми звичайно прагнемо до того, щоб наш чемпіонат з кожним роком ставав все цікавішим і цікавішим. У всякому разі вдалося стабілізувати кількість учасників і вже зараз можна говорити, що у порівнянні з минулим сезоном та позаминулим рівень самих змагань виріс. У тому числі  і за рахунок приїзду якісних легіонерів. Ще плюс повернення ряду вітчизняних спортсменів, які продовжили свою кар’єру в Україні. Відповідно зріс рівень чемпіонату і рівень конкуренції в ньому. Зараз нікого не дивує перемога команди з нижньої частини турнірної таблиці над командою-лідером. Нещодавня перемога Білого Барсу над Донбасом є показовою у цьому плані.

Читайте також: Ледяные Волки усилились сразу тремя новыми хоккеистами

Міжнародна федерація зараз чітко усвідомлює, що Україна —  це надійний партнер, який не перетворить проведення чемпіонату світу на формальність, а зробить справжнє хокейне свято. Заради цього і проводяться, так звані, «змагання за проведення». Зрозуміло, що такі події завжди викликають ажіотаж і приковують увагу не тільки хокеїстів та прихильників хокею, а й решту населення. Тому з одного боку авторитет самої країни, підхід Федерації та інших людей та організацій, які беруть участь у проведенні змагань, а з іншого боку —  дійсно хороша репутація, як дуже надійних партнерів.

— Як іде підготовка до чемпіонату такого рівня? Хто приймає в ній активну участь?

— Організація заходу –  справа клопітка. Намагаємось відпрацювати все: наявність машини швидкої допомоги, забезпечення проживання, харчування команд, їх прийом і прийом делегатів з Міжнародної федерації, підготовка Палацу спорту і так далі. Можна ще довго перераховувати.

Звісно, хочеться подякувати партнерам, які активно допомагають нам у підготовці до проведення чемпіонату.

— Грудень «напружений» місяць для Палацу спорту – новорічні виставки, концерти, різноманітні заходи. Було важко «заволодіти» головною ареною країни на цей період?

— Дійсно, грудень для київського Палацу спорту один з найбільш зайнятих місяців у році, хоча, якщо бути відвертими, Палац спорту —  це постійно зайнята споруда. На превеликий жаль, альтернативи їй немає. Причому альтернативи не лише у спортивному сенсі, а й у проведенні різноманітних виставок, концертів та інших культурно-масових заходів.

Лід у Палаці спорту готувався ще у вересні місяці, але отримати можливість для проведення якихось матчів, або турнірів збірних команд протягом осені було нереально через дуже щільний графік роботи Палацу. Та й власне на чемпіонат світу збірна України заїде разом з іншими командами 11 грудня.

— Якщо говорити про молодіжну збірну України, Федерація виконала усі побажання тренерського штабу відносно комплектації команди та організації підготовки?

— Федерація постійно підтримує зв’язок з тренерським штабом, з Олегом Ігнатьєвим, який у свою чергу разом з менеджерами збірної, контактує з нашими хокеїстами, які виступають за кордоном. Будемо відвертими, це лідери нашої команди. Приємно, що за той час, який минув від юніорського чемпіонату світу, хлопці зробили серйозні кроки у своїй кар’єрі. Двоє з них, Фелікс Морозов та Олександр Пересунько, зараз виступають у найпрестижнішій юніорській хокейній лізі світу – хокейній лізі Квебеку. І  очевидно, що ми розраховуємо на їх допомогу.

Ще до початку сезону у нас були домовленості з усіма клубами, у яких виступають наші хокеїсти. Зараз йдеться про зарубіжні команди. На період підготовки до чемпіонату світу та на період участі вони не будуть чинити жодного супротиву поїздці наших хлопців до Києва. Тому чекаємо на максимально бойовий склад української команди. Відповідно чекаємо і на високі результати від наших хлопців.

Читайте також: Сборная Украины U-20 по хоккею уступила Минским Зубрам на турнире в Броварах

Щодо інших моментів ми традиційно проводили турнір молодіжних збірних у листопаді. Цього року він відбувся у Броварах на арені «Термінал». Не було завдання перед тренерським штабом здобути перемогу за будь-яку ціну у цьому змаганні. Ми розглядали цей турнір, як гарну можливість знайти відповідну комплектацію команди на майбутній чемпіонат, переглянути кожного кандидата на місце у збірній, усіх конкурентів за місце у складі, які можливо не претендують на роль лідерів, але при цьому будуть грати у третій, четвертій ланці. І певні висновки по завершенню турніру все таки зроблено. Я гадаю, що їх буде використано з користю для команди.

— Ніхто з гравців, які виступають у американських лігах, не відмовився від запрошення до національної команди?  

— Як я вже сказав, ми підтримуємо контакти з усіма українськими легіонерами, які виступають у США та Канаді. Ті гравці, на яких ми розраховували, підтвердили своє бажання і, що найважливіше, свою можливість взяти участь у чемпіонаті світу. Тому сподіваємося, що гравці не будуть отримувати жодних травм, пошкоджень і в хорошій формі, з відмінним настроєм підготуються до домашнього чемпіонату.

— На вашу думку, на що може розраховувати українська збірна на турнірі і які завдання ставить перед собою керівництво ФХУ?  

— Усвідомлюємо, що група у якій ми граємо дуже складна. Наші суперники дуже сильні. Перш за все, збірна команда Франції. Це команда, яка періодично потрапляє до Топ-дивізіону і постійно бореться за вихід у нього. Тож вона буде одним з головних претендентів на перемогу і цього разу. Також варто відзначити розвиток хокею в Угорщині. Дуже сильне покоління гравців  і у польської збірної. Плюс традиційно непоступливі італійці. Сюрпризів можна чекати і від збірної команди Естонії. Їх національна збірна вже неодноразово створювала проблеми українцям.

Читайте також: Сборная Украины по хоккею сыграет на товарищеском турнире в Венгрии

Тим не менше, ми орієнтуємося, перш за все, на свої сили і розраховуємо на позитивний результат. Звичайно, важливо підтримувати хороший настрій протягом турніру. Згадайте 2018 рік. Тоді не найкращим чином стартувала наша команда, поступившись Японії. Але після цього здобула дві перемоги проти дуже сильних суперників – Австрії та Угорщини. Можливо перемоги були десь на характері, «на ножах», але збірна команда України продемонструвала стійкість і на класі довела турнір до власної перемоги.

Анатолий Бревзин
Фото: fhu.com.ua

— Вболівальники чекають від команди повтор минулорічного результату. Як ви гадаєте, це реально?

— Цього сезону ми розраховуємо на те, що окрім майстерності наші хокеїсти також будуть демонструвати непоступливий характер. Тренерський штаб і керівництво Федерації налаштовує гравців на перемогу у кожному окремо взятому матчі. Хочеться побачити від хлопців яскраву видовищну дорослу гру.

— Що можете сказати про суперників української збірної? На вашу думку, чи є очевидний фаворит турніру?

— Розумію, що після перемоги на юніорському чемпіонаті вболівальники чекають успіху і від молодіжної збірної. Це цілком логічно. Власне, півтори роки тому ми довели, що перемагати на цьому рівні ми цілком спроможні. І я гадаю, що нинішній чемпіонат не стане виключенням, ми також будемо одними з претендентів на перемогу. Але, повторюся, що ми не є єдиними чи основними фаворитами на цьому турнірі. Фахівці відзначають клас збірної Франції. Щоправда півтора роки тому так само відзначали клас збірної команди Австрії. Але перемога в очному поєдинку та втрата очок в інших матчах дозволила саме українській команді святкувати перемогу на чемпіонаті.

На молодіжному та юніорському рівнях велике значення має психологічне налаштування на окремо взяту гру. Гравці в такому віці ще піддаються емоціям, тому я гадаю, що за рахунок майстерності та за рахунок емоцій наша команда буде боротися за найвищі місця. А хто є фаворитом це покажуть вже самі матчі!

Молодежная сборная Украины по хоккею
Фото: fhu.com.u

— Матчі чемпіонату світу-2018 показують, що хокей в Україні люблять, і він цікавий вболівальникам. На вашу думку, це – «заслуга» турніру, бажання підтримати збірну чи грамотна робота організації заходу?

— Я вважаю, що у нашому випадку все спрацювало в комплексі. По-перше, вболівальники засумували за міжнародним хорошим якісним хокеєм. Плюс треба відзначити, що ми не обмежувалися проведенням саме спортивного змагання: зробили справжнє яскраве цікаве шоу для глядачів. При цьому слід враховувати фактор успіху збірної команди України – переможні результати підвищували ажіотаж і вболівальників приходило все більше і більше. На заключні поєдинки придбати квитки було фактично неможливо, тому на трибунах Палацу спорту яблуку було ніде впасти.

— Ціна на квитки ЧС-2019 досить демократична – 80-250 гривень. На скільки глядачів ви розраховуєте, якщо не брати до уваги матчі збірної України (пригадуючи минулорічний досвід, на цих поєдинках можна теж чекати аншлаги)?

— Будемо відвертими, аншлаг на матч між, умовно кажучи, збірними командами Польщі та Естонії ми не зберемо. Хоча я дійсно погоджуюсь, що рівень цікавості до чемпіонату високий. Саме він породжує бажання у людей просто прийти на хокей і переглянути найшвидшу команду гру у світі. Я гадаю, що ми матимемо хорошу аудиторію. Повторюся, але ми прагнемо встановити новий рекорд відвідуваності серед чемпіонатів цього рівня. Над цим ми працюємо і сподіваюсь, що вболівальники нам допоможуть.

Крім того, Федерація хокею надала можливість усім юним хокеїстам відвідати матчі чемпіонату. Тисячі соціальних (безкоштовних) квитків вже розіслано по спортивним дитячо-юнацьким школам.

— Чи плануються у збірної України спеціальні заходи напередодні чемпіонату світу – відкриті тренування, автограф-сесії і т.д. , щоб підняти цікавість до турніру і до команди?

— Будуть і відкриті тренування, і автограф-сесії. Можливо десь здивуємо вболівальників. Зараз не хочу розкривати всі карти, тим більше, що графік підготовки команди і тренувальний процес – це найголовніше. Саме під них будуть підлаштовані всі заходи для прихильників. Тож, слідкуйте за нашими анонсами. Буде точно цікаво!

— Минулого року турнір запам’ятався не тільки хокеєм і перемогою збірної України, але й різноманітними активностями, програмами для вболівальників. У цьому – планується щось подібне?

— Ми, як організатори, не маємо права понизити планку у порівнянні з попередніми роками і повинні лише її підвищувати. Хочеться, щоб вболівальникам все ж було цікаво.

Усі прихильники хокею, які завітають до київського Палацу спорту точно залишаться задоволеними і, звісно ж, сподіваюся, що наша українська команда підвищить це задоволення в рази своїм позитивним результатом.


Ставки на спорт от лучших букмекеров, регистрируйтесь и забирайте бонусы.

Источник: Sportarena.com

Рейтинг записи: 12345


Рейтинг букмекеров
#букмекерописаниебонусоценкасайт
1 Фаворит обзор 10 000₴ + 300 FS
5
РЕГИСТРАЦИЯ
2 Vbet обзор до 150 000₴ + 500 FS
4.7
РЕГИСТРАЦИЯ
Или аккаунт Sportarena