
uhl.ua
Національна збірна України з хокею вперше в історії розпочинає другий сезон поспіль у третьому за силою дивізіоні. Ба навіть більше, синьо-жовті ставлять за мету боротьбу за виживання на цьому турнірі.
Це, власне, усе, що треба знати про стан справ у збірній України з хокею.
Що за турнір і чи все так погано?
У 2017-му році Україна посіла останнє, шосте, місце в дивізіоні IA і вилетіла в третій за рангом дивізіон чемпіонату світу з хокею, IB. Нічого сенсаційного тоді насправді не трапилося: за 7 років, що пройшли моменту поділу дивізіону I на дві різні за силою групи, Україна тричі вилітала з елітнішої. Щоправда, два попередні вильоти завершилися моментальною перемогою в IB і поверненням назад. Минулого року втретє повторити сценарій не вдалося: Україна фінішувала четвертою і ще на рік залишилася в IB.
Відтак, вдруге поспіль Україна спробує повернутися в дивізіон IA, хоча реалістична мета звучить по-іншому — не вилетіти.
В одному дивізіоні Україні доведеться грати проти Польщі, Японії, Естонії, Румунії та Нідерландів. Якщо подивитися на світовий рейтинг, то синьо-жовті є третіми по силі серед команд своєї групи. Але це насправді не так: в України далеко незіграний склад та інші ігрові проблеми.
Читайте також: Розклад, результати та таблиця чемпіонату світу
Хто гратиме за збірну України
Лідер та найдосвідченіший гравець команди — 35-річний Андрій Міхнов, який виступає в польському Тихи. Ще один лідер команди, форвард Микита Буценко, також представляє польський чемпіона: він грає за Заглеб’є Сосновець. Легіонерів з Польщі в складі збірної більше нема.
Натомість Україна може похвалитися іншим досягненням: в топ-5 наймолодших гравців, які потрапили в заявку на турнір, одразу троє представників синьо-жовтих. Перше місце в цьому списку посідає нідерландець Ернесто Клем (2001-й рік народження), а в українській команді одразу три гравці 2000-го року народження — форварди Олександр Пересунько та Дмитро Даниленко, а також воротар Артур Оганджанян. Ці троє гравців минулого року були лідерами юніорської збірної U-18, а тепер дебютуватимуть на дорослому рівні.
До речі, саме це молоде тріо є представниками заокеанських клубів в національній команді. Пересунько, Даниленко та Оганджанян грають в юніорських клубній системі США.
Читайте також: Склад збірної України на чемпіонат світу
Звісно, жоден з тінейджерів не відіграватиме головну роль на цьогорічному чемпіонаті світу, але за їх виступами на льоду потрібно буде слідкувати — не так часто в національній збірній грають 18-19-річні хлопці.
Що ж стосується лідерів, то в атаці крім Міхнова та Буценка приносити залікові очки Україні мають Сергій Бабинець та Віталій Лялька. Найімовірніше, в захисті першої четвірки гратимуть Ігор Мережко та Пилип Юлдашев-Пангелов.
Хто в суперниках та як вони грали з Україною
- Польща (претендент на перемогу)
Біло-червоні вилетіли минулого року з дивізіону IA, але прагнутимуть одразу повернутися туди назад. Востаннє Україна вигравала в Польщі ще в 2013-му році на чемпіонаті світу, з того часу — 9 матчів, 9 поразок. Востаннє команди зустрічалися в лютому, грали два товариські матчі — поразки 1:2 (ОТ) та 1:5.
- Японія (претендент на перемогу)
Два роки поспіль Японія посідає друге місце в дивізіоні IB та все ніяк не може вийти з нього. Минулого року Україна програла Японії з рахунком 1:7, щоправда, то був останній тур турніру, коли все було ясно. Цього разу — синьо-жовті розпочинають грою проти японців. Якщо вдасться уникнути такого ж сценарію, це буде хороший результат.
- Естонія (господарі, темні конячки)
Естонці ще ніколи не піднімалися вище третього дивізіону в класифікації чемпіонату світу, але на домашньому турнірі вони, звісно ж, прагнутимуть переписати історію. Минулого року балтійці посіли третє місце в групі, тоді ж — вперше в історії обіграли Україну.
- Румунія (конкурент за виживання)
Україна ніколи не програвала Румунії. Аж до лютого, коли в товариському матчі румуни виграли з рахунком 3:0. Найімовірніше, саме гра проти Румунії буде вирішальною на турнірі для українців. Минулого сезону синьо-жовті виграли 3:0, але тоді головним героєм став воротар України. Цього разу перемога буде ще важливішою.
- Нідерланди (конкурент за виживання)
Ще один суперник, котрому Україна ніколи в своїй історії не програвала. Принаймні, поки що. Минулого сезону Нідерланди виграли дивізіон IIA та піднялися в класі. Їх завдання — спробувати залишитися в цій групі, тому для них лобовими будуть матчі з Україною та Румунією. Зрештою, як і для нас.
Усі матчі чемпіонату світу за участю України в прямому ефірі транслюватиме телеканал XSport.
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com