Всередині команди. Спецпроект Sport Arena

...

Sport Arena представляє спецпроект з Федерацією хокею України, в якому наш кореспондент на першому етапі проведе декілька днів в таборі юніорської збірної України та буде описувати свої враження від життя команди.

Всередині команди. Спецпроект Sport Arena

Фото fhu.com.ua

В Україні немає хокею.

Якщо з цим твердженням захоче хтось сперечатись, то у його опонента буде купа різних доводів, тоді як слова захисника теперішнього українського хокею він буде зустрічати з усмішкою та саркастичними висловами.

В Україні був хокей, коли його вихованці від Олексія Житника до Руслана Федотенка успішно грали в НХЛ. В Україні був хокей, коли збірна грала на Олімпіаді в Солт-Лейк Сіті. В Україні був хокей, коли у Києві збирався повен зал, щоб подивитись на те, як Сокіл буде намагатись дати бій московським грандам. Ті, хто все це бачив на власні очі, а не читав у пошарпаних історичних книжках, ніколи не назвуть те, що зараз сталось, як наявність хокею.

Взяти всі найголовніші спогади за один лише останній рік: домашній чемпіонат світу, де збірна України програла усі матчі та вилетіла з дивізіону В, звинувачення одного з найвідоміших гравців команди Едуарда Захарченка в «грі на контору», скандал з чемпіонатом України, де не дозволяли грати хокеїстам старшим за 23 роки, а все залежить від однієї людини.

Наступною фразою має бути те, що хокей в України досягнув дна, але тепер він може відштовхнутись та рухатись вперед.

***

Журналісти – не представники мистецтва. Їм не можна працювати у жанрі не нон-фікшин. Письменникам та представникам кіно з цим набагато легше та простіше, їм можна вигадувати та створювати щось нове. У них є один цікавий жанр, який давно хотілось спробувати втілити в життя – документалістика.

У ньому немає нічого нового та дивного, за кордоном написано багато текстів та знято багато фільмів про якісь команди чи події. Є чудова історія про збірну Англії на чемпіонаті світу з футболу 1990 року, телеканал ESPN взагалі вважається майстром знімати подібні історії, адже спортивних подій в США вистачає. Американська мережа Netflix у цьому році займається зйомками фільмів про Манчестер Сіті та Ювентус.

В Україні бувають документальні розповіді, проте вони частіше за все про якісь історичні події в минулому. Їх учасникам легше згадувати, вони охоче про все розповідають, тоді як в режимі лайв ніхто не любить працювати. У нас не прийнято «виносити сміття з хати» чи допускати когось з нейтральних людей всередину команди.

Через усі ці речі багаторічна ідея не мала можливості для реалізації. Але бажання побути Декланом Десмондом із «Сімпсонів» нікуди не поділась. Це дуже цікавий жанр: розповідати про те, що відбувається всередині команди.

***

Якраз у співпраці з Федерацією хокею України це вдалось зробити, до того ж сама ФХУ зацікавлена у такому матеріалі.

Звичайно, вони скажуть, що буде вкрай несправедливо говорити, що в Україні немає хокею, адже вони точно є, вони працюють та намагаються щось робити для розвитку.

У квітні в Києві пройде чемпіонат світу серед юніорів. Навіть у порівнянні з чемпіонатом світу серед дорослих команд у минулому році – це звичайна буденна подія, на яку б не звернули уваги в інших країнах. Але ФХУ поставились серйозно, відмовились від його проведення в Одесі та перенесли аж у Палац Спорту.

У будівлі ФХУ сказали піднятись в кабінет Жіночого комітету (Ееем. А як же фраза, що в хокей грають лише справжні чоловіки?)

Юлія Артем’єва, яка займає високу посаду в ФХУ та є головою Жіночого комітету, показує сценарій: «Ти ж знаєш, жінки не роблять все абияк». Вона входить в число головних кураторів проведення чемпіонату. Це був сценарій відкритого тренування збірної України (U-18), яка готується до звичайного турніру в Польщі. Сценарій на 4 сторінки.

Не думав, що таке може бути взагалі.

У Бровари приїхало багато журналістів, були різні заходи за участю медіа та тих нечисельних вболівальників. Звичайно для проформи та звітності президент ФХУ Анатолій Бревзін та віце-президент Георгій Зубко виступили перед юними хокеїстами, які вдавали відверту зацікавленість до цього. Так прийнято, щоб представники влади вийшли на лід та сказали якісь важливі слова, які б побачили телевізійні камери.

Фото fhu.com.ua

Організатори тренування залишились задоволенні тим, що їм вдалось залучити стільки телеканалів. Їх головне завдання – підготувати інтерес до майбутнього турніру.

***

У кореспондента Sport Arena своє завдання, які надає ця можливість: створити цікавий контент та побувати у ролі документаліста. Приклад героя «Сімпсонів» було згадано не просто так – його найкращий з багатьох фільмів був про те, як зростали та розвивались жителі містечка Спрінгфілд протягом усього життя.

Оскільки, діти – наше майбутнє, а 2000 рік народження та молодші, що б вони про себе не говорили, це – діти, то кінцевий продукт: не просто показати теперішню команду зсередини, її побут, життя хокеїстів, роботу тренера та персоналу, але й прослідкувати за тим, як вони будуть розвиватись.

ФХУ бачить у цьому турнірі, а значить, у цій команді можливість для поштовху та руху вперед. Ось і прослідкуємо.

А, так, і ще ж трохи пафосу треба додати: і ФХУ, і Sport Arena зацікавлені в тому, аби хокей в Україні розвивався. А то ще подумають, що сайт не продався.

Далі буде. Сьогодні вночі буде виїзд разом з командою на турнір до Польщі.
Яркие интервью и видеорепортажи на SportArenaTV. Подписывайтесь, ставьте лайки, делитесь с друзьями.

Добавить комментарий
Новости Футбола
Или аккаунт Sportarena
Внимание

Изображение
Выбрать файл
Добавить цитату
Внимание

Вы уверены, что хотите удалить этот комментарий?

Внимание

Вы уверены, что хотите удалить все комментарии пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите отклонить комментарий пользователя?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в спам?

Внимание

Вы уверены, что хотите переместить комментарий пользователя в корзину?