Sportarena

Всередині команди. Спецпроект Sport Arena

Sport Arena представляє спецпроект з Федерацією хокею України, в якому наш кореспондент на першому етапі проведе декілька днів в таборі юніорської збірної України та буде описувати свої враження від життя команди.

Всередині команди. Спецпроект Sport Arena

Фото fhu.com.ua

В Україні немає хокею.

Якщо з цим твердженням захоче хтось сперечатись, то у його опонента буде купа різних доводів, тоді як слова захисника теперішнього українського хокею він буде зустрічати з усмішкою та саркастичними висловами.

В Україні був хокей, коли його вихованці від Олексія Житника до Руслана Федотенка успішно грали в НХЛ. В Україні був хокей, коли збірна грала на Олімпіаді в Солт-Лейк Сіті. В Україні був хокей, коли у Києві збирався повен зал, щоб подивитись на те, як Сокіл буде намагатись дати бій московським грандам. Ті, хто все це бачив на власні очі, а не читав у пошарпаних історичних книжках, ніколи не назвуть те, що зараз сталось, як наявність хокею.

Взяти всі найголовніші спогади за один лише останній рік: домашній чемпіонат світу, де збірна України програла усі матчі та вилетіла з дивізіону В, звинувачення одного з найвідоміших гравців команди Едуарда Захарченка в «грі на контору», скандал з чемпіонатом України, де не дозволяли грати хокеїстам старшим за 23 роки, а все залежить від однієї людини.

Наступною фразою має бути те, що хокей в України досягнув дна, але тепер він може відштовхнутись та рухатись вперед.

***

Журналісти – не представники мистецтва. Їм не можна працювати у жанрі не нон-фікшин. Письменникам та представникам кіно з цим набагато легше та простіше, їм можна вигадувати та створювати щось нове. У них є один цікавий жанр, який давно хотілось спробувати втілити в життя – документалістика.

У ньому немає нічого нового та дивного, за кордоном написано багато текстів та знято багато фільмів про якісь команди чи події. Є чудова історія про збірну Англії на чемпіонаті світу з футболу 1990 року, телеканал ESPN взагалі вважається майстром знімати подібні історії, адже спортивних подій в США вистачає. Американська мережа Netflix у цьому році займається зйомками фільмів про Манчестер Сіті та Ювентус.

В Україні бувають документальні розповіді, проте вони частіше за все про якісь історичні події в минулому. Їх учасникам легше згадувати, вони охоче про все розповідають, тоді як в режимі лайв ніхто не любить працювати. У нас не прийнято «виносити сміття з хати» чи допускати когось з нейтральних людей всередину команди.

Через усі ці речі багаторічна ідея не мала можливості для реалізації. Але бажання побути Декланом Десмондом із «Сімпсонів» нікуди не поділась. Це дуже цікавий жанр: розповідати про те, що відбувається всередині команди.

***

Якраз у співпраці з Федерацією хокею України це вдалось зробити, до того ж сама ФХУ зацікавлена у такому матеріалі.

Звичайно, вони скажуть, що буде вкрай несправедливо говорити, що в Україні немає хокею, адже вони точно є, вони працюють та намагаються щось робити для розвитку.

У квітні в Києві пройде чемпіонат світу серед юніорів. Навіть у порівнянні з чемпіонатом світу серед дорослих команд у минулому році – це звичайна буденна подія, на яку б не звернули уваги в інших країнах. Але ФХУ поставились серйозно, відмовились від його проведення в Одесі та перенесли аж у Палац Спорту.

У будівлі ФХУ сказали піднятись в кабінет Жіночого комітету (Ееем. А як же фраза, що в хокей грають лише справжні чоловіки?)

Юлія Артем’єва, яка займає високу посаду в ФХУ та є головою Жіночого комітету, показує сценарій: «Ти ж знаєш, жінки не роблять все абияк». Вона входить в число головних кураторів проведення чемпіонату. Це був сценарій відкритого тренування збірної України (U-18), яка готується до звичайного турніру в Польщі. Сценарій на 4 сторінки.

Не думав, що таке може бути взагалі.

У Бровари приїхало багато журналістів, були різні заходи за участю медіа та тих нечисельних вболівальників. Звичайно для проформи та звітності президент ФХУ Анатолій Бревзін та віце-президент Георгій Зубко виступили перед юними хокеїстами, які вдавали відверту зацікавленість до цього. Так прийнято, щоб представники влади вийшли на лід та сказали якісь важливі слова, які б побачили телевізійні камери.

Фото fhu.com.ua

Організатори тренування залишились задоволенні тим, що їм вдалось залучити стільки телеканалів. Їх головне завдання – підготувати інтерес до майбутнього турніру.

***

У кореспондента Sport Arena своє завдання, які надає ця можливість: створити цікавий контент та побувати у ролі документаліста. Приклад героя «Сімпсонів» було згадано не просто так – його найкращий з багатьох фільмів був про те, як зростали та розвивались жителі містечка Спрінгфілд протягом усього життя.

Оскільки, діти – наше майбутнє, а 2000 рік народження та молодші, що б вони про себе не говорили, це – діти, то кінцевий продукт: не просто показати теперішню команду зсередини, її побут, життя хокеїстів, роботу тренера та персоналу, але й прослідкувати за тим, як вони будуть розвиватись.

ФХУ бачить у цьому турнірі, а значить, у цій команді можливість для поштовху та руху вперед. Ось і прослідкуємо.

А, так, і ще ж трохи пафосу треба додати: і ФХУ, і Sport Arena зацікавлені в тому, аби хокей в Україні розвивався. А то ще подумають, що сайт не продався.

Далі буде. Сьогодні вночі буде виїзд разом з командою на турнір до Польщі.


Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)

Источник: Sportarena.com

Рейтинг новости: 12345


Или аккаунт Sportarena