Такої захисної гри ніхто не очікував
Букмекери прогнозували, що цей матч може стати одним з найрезультативніших в історії Супербоулу — відштовхувалися від тоталу «56». У підсумку, на двох Петріотс та Ремс набрали 16 — на 40 очок менше.
Що сталося? І чи так грають завжди? Ні, завжди так ніхто не грає, але в Супербоулі усі методи хороші. Нью-Інгленд Петріотс в фіналі конференції переконалися, що найкраща їх атака — це захист, а за два тижні до Супербоулу вони лише вдосконалили свою захисну гру та довели її до автоматизму проти (майже) усіх можливих комбінацій Ремс. Лос-Анджелес теж видав феноменальний захисний перформенс, не витримавши хіба упродовж останніх хвилин (сил уже не вистачило).
На двох команди набрали 667 ярдів, що, здавалося б, не так і погано, але справа не в набраних ярдах. У грі було 14 пантів (9 — у Ремс та 5 — у Петріотс) — у атак жахлива реалізація третіх даунів (по 3 в кожного), а захист люто домінував.
Причому домінація полягала не лише у вдалій грі дефенсів теклів, але й дуже успішних та вчасних діях від лайнбекерів та корнербеків. Комбінації обох команд (здебільшого, все-таки, Ремс) читалися дуже просто, підготовка була на вищому рівні. За перші вісім володінь Лос-Анджелес здобув лише три перші дауни — про що ще може йти мова?
І хоча цей матч можна назвати напрочуд нудним — нових фанатів НФЛ точно не здобула, — він був гарним прикладом олдскулього футболу, з акцентом на силову гру, фізичні дані і серйозної роботи в захисті.
Антирекорд за антирекордом — статистичні рекорди Супербоулу-53
Без зайвих коментарів, лише статистичні рекорди Супербоулу, які встановили Петріотс та Ремс.
1 тачдаун за гру — найменша кількість в історії
3 очки в першій половині — найменша кількість в історії
3 очки у команди, що програла — повтор найменшої кількості в історії
6 очок за три чверті (на дві команди) — найменша кількість в історії
13 очок у переможця — найменша кількість в історії
16 очок в матчі — найменша кількість в історії
65 ярдів — найбільш дальній пант в історії (Джонні Геккер, Ремс)
Петріотс Белічіка та Брейді — найкраща команда в історії
Цей факт ніхто не ставив під сумнів ще три роки тому, коли Нью-Інгленд з Біллом Белічеком та Томом Брейді виграв п’ятий Супербоул, але все одно залишалися якісь «але». Після цієї перемоги їх просто не може існувати — Белічек та Брейді написали найвеличнішу історію в НФЛ.
За вісімнадцять років вони виграли на двох шість Супербоулів — це рекордна кількість чемпіонств у НФЛ (стільки ж у Піттсбург Стілерз). Вражає, втім, інше: до приходу Белічіка та Брейді у Нью-Інгленда не було нічого — лише дві поразки в Супербоулах. За останні 17 років все геть змінилося: дев’ять виходів в фінал, шість перемог. Це династія, про яку зніматимуть фільми та писатимуть книги. Це династія, про яку може хіба мріяти кожна інша франшиза.
Білл Белічек ще раніше побив рекорд за кількістю виграних Супербоулів в якості тренера, а перемога в Супербоулі-53 піднесла його ще вище — тепер у тренера 8 чемпіонських перснів, це найбільша кількість в історії НФЛ.
Скільки рекордів побив (і продовжує бити) Том Брейді, навіть порахувати складно. Він став першим гравцем, який шість разів вигравав Супербоул. Він став найстаршим квотербеком, який грав в Супербоулі і вигравав його. Він вчергове закріпився в статусі GOAT, навіть попри те, що провів доволі посередній матч.
Джуліан Едельман — MVP
Кожного разу, коли Джуліан Едельман робить успішну дію в Супербоулі, перед очима постає той самий його прийом в грі проти Атланти Фелконз.
Для Едельмана той матч з Фелконз залишився чи не останньою великою грою в кар’єрі — увесь минулий сезон він пропустив через травму (без нього Петріотс програли в фіналі), у цьому сезоні відіграв 12 матчів в регулярному сезоні (був відсторонений на чотири гри). Але у плей-оф Джуліан знову став героєм.
У матчі, в якому майже не було атаки, Едельман був чи не єдиною опцією в Петріотс, який безвідмовно працювала. 10 прийомів на 141 ярд — Джуліан власноруч набрав понад третину ярдів Нью-Інгленда. У першій половині матчу ресівер був головною зіркою, він ж допомагав своїй команді під час єдиного тачдаун-драйву.
Його шанси на виграш MVP Супербоулу-53 оцінювалися коефіцієнтом «25» — не найвірогідніший варіант, еге ж? Ба навіть більше, Едельман навіть не відзначився якоюсь результативною дією, але за такої гри цього не треба було робити: його прийоми та гра говорять самі за себе.
Що було в перерві: Maroon 5 не виправдав очікувань
Головна загадка Halftime Show полягала в тому, чи заграє Maroon 5 пісню Sweet Victory Губки Боба? Ні, не заграли. І відсутність однієї пісні всерйоз розчарувала як прихильників мультфільму, так і фанів Maroon 5.
До чого тут Губка Боб взагалі? Пісня Sweet Victory, яку герой мультфільму виконав в одному з епізодів в 2001 рцоі, давно перетворилася на мем і фанати уже давно вимагали її заграти на Halftime Show. Після смерті творця Губки Боба, Стівена Хілленбурга, вболівальники почали підписувати петицію, аби таким чином вшанувати його пам’ять.
Maroon 5 натякав на пісню у своєму тизері виступу, Twitter-аккаунт стадіону, де проходив Супербоул, також інтригував, повідомляючи, що буде якась інтеграція з мультфільмом про Губку Боба.
Інтеграція справді була — анімацією з мультфільма представила Travis Scott, який заспівав Sicko Mode, і… на цьому все. Жодної більше згадки про Губку Боба. Розчаровувався з ситуації навіть Twitter-аккаунт Nickelodeon — не такого чекали від Halftime Show.
Def would have appreciated more SpongeBob, but maybe we’re biased? ?? #HalfTimeShow #SBLlll #SuperBowl pic.twitter.com/OEY0M2Dx2c
— Nickelodeon Animation (@NickAnimation) February 4, 2019
Про інших користувачів і мови не може бути: усі чекали Sweet Victory.
All we wanted was to hear Spongebob and the crew perform "Sweet Victory"
I'm sad.
— Jack "CouRage" Dunlop (@CouRageJD) February 4, 2019
Live look at everyone who wanted more than two seconds of SpongeBob at the halftime show pic.twitter.com/qwIUxJMNxk
— SI Extra Mustard (@SI_ExtraMustard) February 4, 2019
Everyone when Travis interrupted the spongebob tribute pic.twitter.com/W9nsSHEyEW
— Saul (@SaulH_24) February 4, 2019
When they promised us spongebob then let us down #PepsiHalftime pic.twitter.com/b1VVsySbTN
— Noah Hardin (@youngboogs) February 4, 2019
Повний виступ Maroon 5 разом з Travis Scott та Big Boi на Halftime Show.
Декілька найкращих реклам
Реклама під час Супербоулу — це зібрання усього найкращого, що демонструють за увесь рік. У цьому сезоні телеглядачі дивилися за новим тизером Месників, бачили руйнування світу Bud Light після колаборації з Грою Престолів та багато іншого.
-
Тизер фільму «Месники: Завершення»
Подейкують, у цьому тизері Marvel вирізав одного з героїв, присутність якого не хоче «світити» раніше часу. Гляньте лише на прірву в сцені в полі. Найімовірніше, Marvel маскує Капітана Америку або Соколине Око — їх обох не було в попередній частині.
- Тизер фільму «Капітан Марвел»
І одразу про Капітана Марвел. Тизером цього фільму Marvel також порадувала фанів під час Супербоулу.
-
Кооперація Bud Light та Гри Престолів
Попри очікування, нового трейлеру «Гри Престолів» фанати не побачили під час Супербоулу. Але певна згадка про серіал все-таки була. Героїв серіалу використали у своїй рекламі Bud Light, аби завершити еру панування Bud Knight.
Загалом, це дуже довга сага Bud Light, яка стала відкриттям рекламного сезону 2018 року, але продовжилася аж до цього Супербоулу. Тепер, схоже, цьому світу прийшов кінець.
І ще одна реклама від Bud Light, у цьому ж середньовічному стилі.
-
Сторіччя НФЛ
Наступний сезон буде ювілейний для НФЛ — сотим в історії. З нагоди цього найкращі гравці Ліги зібралися на спільний святковий фуршет. Здавалося б, що може піти не так? Виявляється — усе дуже просто.
Добавьте «sportarena.com» в свои избранные источники Google News (просто нажмите звездочку)
Источник: Sportarena.com